Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít ha kereszténykén...

Bűnnek számít ha keresztényként megünneplem a nemzeti ünnepet?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Jehova Tanúi szerint szinte minden ünnep megünneplése bűn de a többi felekezet, hogy áll ezzel a kérdéssel.

Ezt találtam a Bibliába;


(1Pét 2:13)

"Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak;"


A Nemzeti ünnep megünneplése kötelező minden állampolgár számára mert egy kormányi rendelés.

Ne essen félreértés azért használom a "kötelező" szót mert ha pl valaki dolgozik munkahelyen ünnepnapkor akkor megbüntetik a munkáltatót is meg az alkalmazottat is, tehát én erre értem a "kötelezőt".

Hogy az ember a saját magán szférájában ünnepel vagy sem az már az ő döntése.

De a Biblia azt kéri, hogy tegyünk eleget az emberi rendeléseknek is vagy jelen esetünkben a kormány főnek.

Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy ha én keresztényként ünneplek vagyis részt veszek a felvonulásba akkor Isten szemében ez bűn lenne?

Itt nem bálvány imádatról van szó még mielőtt valaki ebbe belekötne a zászlók meg a címerek miatt, hanem egyszerűen én úgy látom jónak, hogy eleget tegyek egy kormányi rendeletnek és ünneplek.

Ez bűn?



2016. márc. 13. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne bűn?
2016. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a kérdést én sem értem, miért lenne bűn? Hogyan fogalmazódott meg benned a kérdés? Én még soha nem tapasztaltam semmi olyasmit, ami szerint a nemzeti ünnepek megtartása bűn lenne.
2016. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudom...de van akinek az (lásd pl.J.T).
2016. márc. 13. 14:20
 4/22 A kérdező kommentje:
#2 Én is ma hallottam ezt, hogy a Jehova Tanúi nem tartanak ünnepet és ezért tettem fel a kérdést, hogy más felekezet, hogy áll hozzá ehhez a kérdéshez.
2016. márc. 13. 14:23
 5/22 anonim ***** válasza:
13%

Egy keresztény, addig tartozik engedelmességgel az adott ország kormányának, amíg az Isten törvényébe nem ütközik, tiszteletben tartjuk.:

(Cselekedetek 5:28, 29) . . .” 29 Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.


Jézus a következőket mondta:

Ján 18:36: „Jézus így válaszolt [a római kormányzónak]: »Az én királyságom nem része e világnak.«”

Ján 15:19: „Ha része volnátok [Jézus követői] a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.”

1Ján 5:19: „az egész világ a gonosz hatalmában van.” (Vesd össze: Dániel 2:44; János 14:30; Jelenések 13:1, 2.)


Egy keresztény első sorban Krisztus királyságának "alattvalója, képviselője"

Jézus nagyköveteként, itt élünk a világban, de nem avatkozunk bele a világ dolgaiba, ahogy egyetlen nagykövet sem avatkozik annak az országnak a dolgaiba, ahol tartózkodik.


Mivel Isten nem nacionalista, és egyetlen nemzetet sem emel a másik főlé, ezért is van, hogy a keresztény, nem gyakorolja ezeket, mindnyájan testvérek vagyunk.

Ha megtennénk, akkor azt mutatnánk, minden országban, hogy a "mi nemzetünk" különb, ez pedig ellenkezik Isten gondolkodásával.


ezért Jehova Tanúi, sehol a világon, nem képviseltetik magukat vagy nem vesznek részt ilyen ünnepekben.

2016. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nna erről beszéltem...

Akkor mégse pletyka amit ma hallottam.

2016. márc. 13. 15:11
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Szóval ha minden nap ünneplek, azzal távol tarthatom magamtól jehova tanuit? Végre egy jó tanács!
2016. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
8%
14:29, te nagyon stupid vagy!
2016. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem bűn, sőt, a "tiszteld apádat és anyádat" parancsolat arra is vonatkozik, hogy a szűkebb és tágabb közösség (család, törzs, nép, nemzet, stb.) hagyományait is megtartsuk.
2016. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem bűn. Jehova tanúi pedig nem ismerik Jézust, így érthető miért képtelenek érteni akár a Bibliát, akár Istent. Nekik tiltják, sőt tagadják azt, hogy kapcsolatba lehet kerülni Istennel, sőt mi több, beszélgetni is lehet vele. Ilyenekkel nem szabad foglalkozni, mert róluk ír a Biblia és nem túl jó a kilátásuk a jövőt tekintve.
2016. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!