Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e olyan "komoly" tudos/rég...

Van-e olyan "komoly" tudos/régész/történész/filozofus aki meghazudtolja Jézus Krisztus létezését?

Figyelt kérdés

A "komoly" alatt azt értem, hogy olyan valaki aki már tobb éve jártas ezen a pályán és nem olyan aki elvéágezte az egyetemet és azt hiszi magárol, hogy tudos/régész stb...

Kérem csak az irjon (ha nem gond), aki ugyszint jártas ebben a témában, és ne olyan aki pl ateista (bár semmi bajom nicns az ateistákkal) és szerinte nem létezett sem Jézus, sem Isten... Koszonom a megértést és a válaszokat!



2016. márc. 17. 16:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ja értem (utolso válaszolo), hogy sok proféta volt akik megmondták, hogyan mentésk meg az emberek magukat.


De ki volt még olyan "proféta" aki azt modnta, hogy "Én vagyok az Isten egyszulott Fia"?

2016. márc. 18. 17:37
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
utolsó válaszoló rosszzul tudja, nem csak Flavius említi, Jézus létezése sokkal alátámasztottabb mint számos más történelmi esemény mibenléte, személyek története stb, gyakran simán akár egyetlen forrást elfogadnak hitelesnek, persze teljesen érthető, hogy Jézussal kapcsolatban szkeptikusabb az emberek hozzáállása, hiszen gyógyításról feltámadásról nem olvasunk túl gyakran, viszont azt állítani hogy úgy ahogy van nem létezett Jézus, kb olyan mint hogy nem létezett Julius Cesar
2016. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs

Ha nem létezett volna hogy jegyezhették volna fel a

halála után a történetét (többen is)?

2016. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy létezett mert történetírók is írtak azokról az emberekről, akik akkortájt éltek (pl. Pontius Pilatus)
2016. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Szerintem sokan vagyunk, akik szeretnénk visszautazni az időben, hogy a saját szemükkel lássuk.

De mit mond a szentírás: "Ne mondd ezt: mi az oka, hogy a régi napok jobbak voltak ezeknél? mert nem bölcsességből származik az ilyen kérdés."

2016. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!