Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért esszük meg Krisztus...

Miért esszük meg Krisztus testét és miért isszuk meg a vérét? Lent

Figyelt kérdés
Nem az Egyház ellen akarok menni. Csak mostanában fölmerült bennem ez a kérdés. Hiszen ez kannibalizmus vagy valami olyasmi, nem? Valóban ezt tanította nekünk Jézus hogy együk a testét és igyuk a vérét?
2016. márc. 27. 13:16
1 2
 1/16 Roland G. ***** válasza:

Láttad valaha is,hogy Jézus szó szerint vett fizikai testét/vérét valaki ette/itta?

Nem!Tehát szó sincs kannibalizmusról.

2016. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De azt valljuk, hogy a kehelyben a bor és az ostya átváltozik. Ez kb hitünk alapja hogy ezt hisszük
2016. márc. 27. 13:28
 3/16 anonim ***** válasza:

"Bizony, bizony mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet tibennetek. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon.


Mert az én testem valóságos étel, és az én vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az bennem marad, és én őbenne.


Amint engem küldött az élő Atya, és én az Atya által élek, úgy aki engem eszik, az is általam él. Ez az a kenyér, amely a mennyből szállt alá. Nem olyan, mint amit az atyák ettek és meghaltak; aki ezt a kenyeret eszi, örökké élni fog." (Jn 6,53-58)


Hát ezért, mert Krisztus Urunk így parancsolta. :)

2016. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De...jó. Kérlek ne nézzetek hülyének, és nem akarok bomlasztani semmit. Csak egyszerűen nem értem.


Jézus sem azért él, mert eszik az Atya testéből, iszik a véréből. Nekünk akkor miért kell ezeket megtennünk?


Én értem, hogy teremtett lények vagyunk, de..

2016. márc. 27. 13:41
 5/16 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Nem is kell elfogadni mindent amit a Katolikus hagyomany allit.

Nem valtozik at sem az ostya, sem a bor.Azok csak szimbolizaljak Jezus valodi testet es veret. Jezus miutan azt mondta a poharrol, hogy ez az O vere, igy folytatta:


Luk 22:18 Mert mondom néktek, hogy nem iszom a szőlőtőkének gyümölcséből, míglen eljő az Isten országa.


Nincs kannibalizmus a Bibliaban, csak a Katolikus dogma szerint valtozik at a bor es a kenyer.

2016. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 szp72 ***** válasza:

Igen az Egyház hiszi, hogy Krisztus teste és vére valóságos étel és valóságos ital. (Jn 6,55)


Bizonyos értelemben kannibalizmusnak is lehetne nevezni, hisz megesszük Jézust. De igazából mégsem nevezném annak, hiszen a kenyér és a bor színei alatt tesszük, nem pedig hús és vér formájában. Hogy lehet a kenyér lényegében Krisztus teste a bor pedig a vére? Nos ezt nem tudom, de úgy gondolom Isten megteheti ha akarja, már pedig ha hihetünk Jézusnak és a Bibliának, akkor akarja.


Érdekesnek találom, hogy akik annyira megalkuvás nélkül kardoskodnak a Biblia szószerinti értelmezése mellett itt miért mennek át jelképesbe.

2016. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jézus az utolsó vacsorán TEST-VÉReivé tette a tanítványait.


Ez egy vérszövetség volt amit a tanítványokkal kötött.

2016. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szp72 ***** válasza:

@ Luk 22:18 Mert mondom néktek, hogy nem iszom a szőlőtőkének gyümölcséből, míglen eljő az Isten országa.


Aki ismeri a zsidó pászka vacsora menetét az tudhatja, hogy meg van határozva, hogy hány pohár bort kell meginni, s tudhatja azt is, hogy az utolsó pohár bort nem szabad meginni. Jézus természetesen nem utolsó pohárnál alapította meg a "vérivás" kultuszát. A fenti szavai azonban minden bizonnyal az utolsó pohár, el nem fogyasztandó borra vonatkoznak.

2016. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Roland G. ***** válasza:
50%
Nincs szó átlényegülésről a Bibliában,hanem arról,hogy a kenyér és a bor elfogyasztásakor részesülünk azokból az áldásokból,amelyeket Jézus megtört teste és kiontott vére szerzett meg számunkra.
2016. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:

"De azt valljuk, hogy a kehelyben a bor és az ostya átváltozik. Ez kb hitünk alapja hogy ezt hisszük" - ez még soha fizikailag nem történt meg. Milyen hit az, ami valótlanságra épül?

Lehet elmondod?

2016. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!