Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szentlélek káromlás?

Mi a szentlélek káromlás?

Figyelt kérdés

Néztem a neten mindenki 10000 félét ír.. Azt irják hogy a káromlás nem egyenééő a káromkodásal!


De a káromlás szó jelentése: Ocsmányolás, Rágalmazzás


Tehát ha rosszat mondtam a szentlélekröl.. azaz csúnyát akkor a pokolra juttok? Mivel az van hogy NEM bocsátattik meg. Kérem segitsetek ! Köszi


2016. márc. 28. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

a káromkodás régebben egyértelműen leválasztható volt az egyszerű csúnya beszédről ,am viszont már a két szó kb rokonértelmű, de nem mindneki hazsnálja rokonértelműnek ez okozza itt a nyelvi zavart :D


a szent lélek elleni bűnre szerintem a leg logikusabb magyarázat az eddig olvasottak közül részemről ,hogy az amikor a szentlélek munkáját szidod, pl ahogy mondja Jézus még annak is meg lehet bocsájtani aki őt káromolja, tehát mondjuk mindenféle rettentő ostoba blogot olvas mint teszem azt a "szórakoztató valláskritika" teljesne torz képet kap, stb stb, emiatt még Jézust is leszólja, viszont annak már jóval kevésbé lehet megbocsájtani aki arra szól be aki (kereszténysége miatt vagy a nélkül) egyszerűen "jó ember" pl hülyének beálítani akik ahelyett h sok pénzt keresne egy céggel ,elmegy haléktalanokat segíteni

2016. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Röviden,a megtagadását jelenti.


"A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.

Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország, a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával.

Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa?

És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok.

Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.

Avagy mi módon mehet be valaki a hatalmasnak házába és rabolhatja el annak kincseit, hanemha megkötözi előbb a hatalmast és akkor rabolja ki annak házát?

A ki velem nincsen, ellenem van; és a ki velem nem gyűjt, tékozol.

(Mt.12:24-30)

2016. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szp72 ***** válasza:

A Szentlélek káromlása Isten nyilvánvaló jelenlétének, látható erejének és működésének a megátalkodott tagadása. Tehát aki megkapta a szükséges kegyelmet a megtéréshez, de mégsem tér meg. Például aki látja Isten csodáit és még sem hisz, vagy látja Jézus ördögűzését, de azt az ördögnek tulajdonítja, mintha ha az ördög kiűzhetné az ördögöt.


"Ha nem jöttem volna és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük, így azonban nincs mentségük bűneikre. Aki engem gyűlöl, Atyámat is gyűlöli. Ha nem vittem volna végbe köztük olyan tetteket, amilyeneket senki más nem cselekedett, nem volnának vétkesek. Most azonban látták ezeket és mégis gyűlölnek engem is, meg Atyámat is." (Jn 15,22-24)

2016. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Máté 12:31

Ezért mondom nektek: minden bűnre és káromlásra elnyerik az emberek a bocsánatot, de a Lélek káromlása nem nyer bocsánatot.


Akkor mondta ezt Jézus, mikor a zsidók azt állították, hogy Belzebubbal az ördögök fejedelmével űzi ki az ördögöket Jézus a megszállottakból.


Ez a bűn nem ismétlődhet meg napjainkban, mivel keresztrefeszítették, szóval nincs megbocsáthatatlan bűn.


Ez azokra vonatkozott akik azt állították Jézusról, hogy ördögtől megszállot.

Ma már nem létezik, szentlélek elleni káromlás.

Ez addig létezett míg Jézus élt.

2016. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Senki sem lehet tanuja amint Jézus épp csodát tesz, hogy aztán mindezt a Sátánnak tulajdonítsa a Szentlélek helyett."
2016. márc. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia


Jézus figyelmeztetése arra vonatkozott, amikor valaki készakarva, előre megfontoltan ’káromolja a szellemet’. Az ilyen bűn alól nincs felmentés, „a dolgok ezen rendszerében sem, és az eljövendőben sem” Máté 12:31, 32. Azok, akik ilyen bűnt követnek el, nem lesznek feltámasztva.


Mi számít a szellem elleni káromlásnak? Ez a szívből jön, és aki ilyet tesz, azt bizonyítja magáról, hogy szemléletmódját és szándékait gyűlölködés hatja át. Ha valaki szándékosan száll szembe Isten szent szellemével, azzal tetézi a bűnét. Szemléltetésül: A törvény általában különbséget tesz előre megfontolt szándékkal elkövetett emberölés és nem szándékos emberölés között. Ezt az alapján teszi, hogy valaki akarattal követi-e el a bűncselekményt, és hogy milyen módon hajtja végre. Halálbüntetést csak az előre megfontolt szándékkal elkövetett emberölésért szabnak ki.


Pál apostol, aki korábban káromló volt, ezt mondta: „irgalmasságot tanúsítottak irántam, mivelhogy tudatlan voltam” 1Timóteus 1:13. A szent szellem elleni bűn azt jelenti, hogy valaki szándékosan helyezkedik szembe a szellemmel. Ez magában foglalja azt, hogy olyannyira gonosz a szívállapota, hogy már nincs visszaút.


Pál nyilvánvalóan erre a fajta bűnre utalt, amikor ezt írta: „lehetetlen, hogy akiket egyszer s mindenkorra megvilágosítottak, s akik megízlelték az égi ingyenajándékot, és akik szent szellemnek lettek részesei, s akik megízlelték Isten kiváló szavát és a dolgok eljövendő rendszerének erőit, ám elpártoltak, azokat újra felélesszék a megbánásra” Héberek 6:4–6. Az apostol ezt is kijelentette: „ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé hátra áldozat a bűnökért” Héberek 10:26.

2016. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!