Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnek vallásosak a...

Hogyan lehetnek vallásosak a képen szereplő emberek, amikor úgy viselkednek, mint az állatok?

Figyelt kérdés

[link]

Hogyan egyeztethető össze az érzékek állatias kielégítése a vallással?



2016. máj. 1. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy nem gombák...
2016. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

nem világos, hogy némely képtől eltekintve, pl mikor az ürge a középső ujját felmutatja akkor mi lenne olyan összeegyeztethetetlen? szerintem még azok a kivételek sem égbekiáltóak


nagy általánosságban véve meg ez h "vallás" nem jelent semmi jót önmagában, csak annyit mint pl a "politikai nézet", ugye egy konzervatívot aki az értékeke megörzésére törekszik vagy egy liberálist aki szabadságot tartja értékesnek vagy egy szociáldemokrata akinek komoly társadalmi értékenysége van nem egyeztethető össze egy nácival vagy kommunistával ,holott mind az 5 "politikai nézet"

2016. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Szervusz.


Nos ez nem titok, de a vallásosság, vagy Isten imádatát gyakorló embernek lenni nem ugyan az.

az ördög is tudja, hiszi hogy van Isten.

2016. máj. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hogy egyeztethető össze kép alapján történő ítélkezés a kereszténység tanításával?
2016. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a webcímet is, akkor látható, hogy ez egy iszlám webhely. A gesztusoknak pedig lehet más kultúrákban más a jelentésük. Akár színészek is lehetnek.
2016. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Radio islam"...


Jól összeszedet propaganda anyagok.

Kb. mint a kurucka...


Először is.


1. ) Az ,hogy vallásosak-e vagy sem ,az nem CSAK a cselekedeteiken ,hanem az érzéseiken is múlik.


2. ) Nem mindegyik haszid és háredi közösség egyforma (ez nyilvánvaló).

Vannak szekták ,mint pl. a szikrikim ,vagy a Lev táhor ,akik szélsőségesek.


3. ) A kápárotnál való utolsó kép meg szerintem fake ,mivel hentesnél (persze kóser) szokták elvégezni az ortodoxok a vágást.


4. ) Purimkor szokás annyit inni ,hogy -ahogy a talmud írja- ne tudjuk megkülönböztetni "az áldott Mardokeust (mordekháj hábárukh) ,az átkozott Hámántól".

+ Szokás jelmezbe öltözni (bár én nem szoktam),mivel I-ten neve nincs benne Eszter történetébe ,de sok értelmezés szerint I-ten mégis ott van.

Olykor-olykor a jó öreg alkohol hatására eldurvulnak -sajnos- a kedélyek ,amiket természetesen a rebbék el is ítélnek.


Üdv!

2016. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:


Egyébként érdemes ezt is elolvasni ezzel kapcsolatosan:


[link]

2016. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Kedves Utolso! Ez mit jelent? :"Purimkor szokás annyit inni ,hogy -ahogy a talmud írja- ne tudjuk megkülönböztetni "az áldott Mardokeust (mordekháj hábárukh) ,az átkozott Hámántól"

2016. máj. 2. 14:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ünnep kedvéért... ;)


Tibi rabbi szereti ezt. :DD

2016. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok:


De úgy is lehet ezt teljesíteni ,hogy valaki szőlőlevet iszik ,majd elalszik (mivel úgy sem tudja megkülönbőztetni ,én is ezt csináltam).

2016. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!