Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy egy vallásos...

Miért van az hogy egy vallásos győzköd engem a maga igazáról míg én az ateista semmi késztetést nem érzek hogy győzködjek bárkit is a magam igazáról? Mindenki azt hisz amit akar miért tolja a képemben a baromságait?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy vannak keresztény stb hittérítők akik erőszakosan kéretlenül tolják az ember képébe a maguk vélt igazát (amit én nettó baromságnak tartok)

míg én az ateista nem érzek semmi indíttatást hogy bárkit is meggyőzzek a magam "igazáról" (ami meg lehet másnak baromság)?


Hogy van az hogy még soha nem találkoztam az utcán "negatív hittérítővel" aki azt mondta volna dobd el a hited és legyél ateista?

Míg az ellenkezőjével (légy hívő Krisztus vár) naponta?


Hogy van az hogy én leszarom ki mit hisz, én ateista vagyok de senkit a világon nem akarok meggyőzni hogy kövessen? Tőlem mindenki hihet olyan fantazmagóriában amiben akar DE MAGÁBAN! Engem hagyjon békén hozzám se szóljon.


2016. máj. 3. 12:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
46%
Ezt azoktól kéne megkérdezni, akik térítenek. Engem is idegesítenek, jönnek a szöveggel, hogy ha nem csatlakozol, akkor pokolra kerülsz, meg stb. Katolikus vagyok, soha egy misén sem hallottam, hogy valakihez oda kellene mennem, és anélkül, hogy hallani akarna róla, elkezdeném mondani, hogy miben hiszek, stb. Szóval ez a térítő dolog inkább a szekták sajátossága. Tiszteletben kéne tartani mindenki meggyőződését, csak igazából nem lehet velük mit tenni, mert nem ütközik jogszabályba, amit csinálnak, szóval nem lehet feltolni őket sehol szerintem. Ne mérgelődj miattuk, nem érnek annyit :)
2016. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Ja érdekesség: amerikában (hol máshol) van Ateista Egyház. Hogy az mi fel nem fogom.


Na de itthon is volt baloldali keresztény fiatalok tagozata egy balos pártban. Az is röhej.

2016. máj. 3. 12:33
 3/44 A kérdező kommentje:

De lehet csak annyi a dolog nyitja hogy míg a hit üzlet és pénzzé tehető addig az ateizmusban nincs ami pénzzé lenne tehető?

Térj meg és légy hívő. Ja és ha már hívő vagy akkor adakozz már az egyháznak.... hit = pénz. Méghozzá nem is kevés lásd hitgyüli.


De az ateizmus nem konvertálható pénzzé ezért nincs ilyen térítés sem.

2016. máj. 3. 12:35
 4/44 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Azért van bőven ellenpélda. Nézd csak vissza itt az evolúciós kérdéseket... :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Majd akkor szólj ha otthon bekopognak hozzád hogy jó napot ateista vagyok nem akar maga is az lenni?

Mert ilyen volt már fordítva (Krisztus igéjét jöttünk hirdetni....)

2016. máj. 3. 12:40
 6/44 anonim ***** válasza:
13%

Mert amíg te azt hirdeted a hiteddel, hogy a semmiből lett minden és az ember csak egy állat, akinek az élete semmit sem ér és válogathatunk belőle - ezt hagyjuk megszületni, ezt már nem - addig ne csodálkozz, hogy akik szeretik annyira az embereket, hogy még a megalázást is vállalják és az üldözést, meg akarnak menteni.

Van, akit nem ismersz és azt tagadod. Olyan logikai hülyeségeket léptek, hogy az agyam elszáll. ennyi erővel én is tagadom az anyádat, oké? Csak mert nem ismerem és baromira nem is akarom megismerni, mert belőled indulok ki. Na kábé ilyen a te érvelésed. Grat. Ne legyél büszke magadra.

2016. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
74%

Ateisták között is van bőven, aki meg azon mesterkedik hogy lebeszélje az embereket a vallásról, vagy éppen próbálja lejáratni, ostobának bélyegezni, akik hisznek, stb.

Az, hogy te nem ilyen vagy, az jó. De ez az erőszakos hozzáállás, illetve hogy egyesek számára csakis az elfogadható igazként amik őt gondolnak, ez teljesen vallás- és világnézet-független dolog.

2016. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
100%
Hozzám is érkeztek a hétvégén hittérítők,épp indultam volna mikor csöngettek, kiszóltam hogy várjanak egy kicsit,de a garázs épp a másik oldalon van így nem látták hogy elmentem. ..talán még most is ott állnak.
2016. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Egy anonim helyen? Névtelenül névteleneknek? Hát ez még belefér... ha a való életben is ennyi lenne csak...

nem tetszik? Ne olvasd.

2016. máj. 3. 13:10
 10/44 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Az ateistáknak nincs szüksége erre, hiszen kisgyermek kortól minden tanulót erre tanítanak, ha bekapcsolod a TV-t, az összes ismeretterjesztő csatorna ezt sulykolja, a tankönyvekben ezt olvasod, stb.


Azoknak viszont akik másképp gondolkodnak igen korlátozott lehetőségeik vannak, marad a személyes bizonyságtétel.


Ne érts félre, én nem támogatom a hittérítést azon formáit, amiket felhoztál, sokkal inkább a meghívásos megoldásokban hiszek, ahol a meghívott eldöntheti, hogy akar-e hallani erről.


Talán láttad a Terminátor 2 című filmet. Te mit tennél, ha biztosan tudnád a jövőt, és el akarnád mondani az embereknek? Akik erőszakosan próbálnak téríteni azokat hasonló indítékok vezetik...


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!