Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e jelentősége a csecsemők...

Van-e jelentősége a csecsemők megkeresztelésének?

Figyelt kérdés
Mi történik keresztelés alatt a lélekkel vagy az emberrel?

2016. máj. 15. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

A csecsemőt ha megkeresztelik, csak vizes lesz a teste, semmi több nem történik.


A felnőttként hitre jutott ember megkeresztelkedésének (rendesen, bibliai módon víz alá merítéssel) viszont óriási jelentősége van!

2016. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen jelentősége van? És miért kell hozzá víz?


Tegyük fel, hogy ha egy galambot keresztelnek meg, vagy egy olyan embert, aki bűnös és nem szándékozik javulni, akkor mi lesz? Hol és mi játszódik le?

2016. máj. 15. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Milyen jelentősége van? És miért kell hozzá víz?


Tegyük fel, hogy ha egy galambot keresztelnek meg, vagy egy olyan embert, aki bűnös és nem szándékozik javulni, akkor mi lesz? Hol és mi játszódik le?


A kereszténység az a szentség, amellyel az anyaszentegyház tagjává és Isten gyermekévé válik az ember, valamint megszabadít a bűnöktől is. (Persze ez nem azt jelenti, hogy egy 2 hetes csecsemő a pokolra kerül, ha meghal).

Egy galambot nem lehet megkeresztelni, csak embert.

Ha az a bűnös, akit említesz szabad akaratából keresztelkedik meg akkor érvényes a keresztsége, bűnei eltörlődnek, de ha tovább folytatja bűnös életet és nem gondolja komolyan az egészet nyilván semmi értelme.

A víz csak jelképes, az újjászületést (alábukás a vízbe-kiemelkedés a vízből) jelképezi.


Az hülyeség, hogy csak a felnőttkeresztségnek lenne jelentősége.

2016. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:
41%

Szia


A Biblia szempontjából nincsen

A vallások szempontjából van

2016. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Roland G. ***** válasza:
28%

A mártír-egyház korszakában volt,de mára szerintem nincs jelentősége,mivel sokan nem veszik komolyan az egészet.A Bibliában csak hitre jutott embereket kereszteltek meg,pontosabban merítettek alá vízben.Egy csecsemő nyilván nem képes a hitre.


A Róma 6-ban olvashatsz a keresztelés lelki fontosságáról,annak változásáról.A régi romlott én erőtlenné válik stb..

Van egy jelképes üzenete is:a víz a Szentlélek és az Ige szimbóluma.Aki alámerítkezik,egy visszajelzést ad Isten,angyalok és az emberek felé is,hogy alárendeli az életét Isten Igéjének és a Szentléleknek!

2016. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kinyitod az Apostolok cselekedeteit, és megnézed hogy hogyan kereszteltek az első keresztények, azt fogod látni, hogy a hitre jutott felnőtt megtérőket merítették be víz alá. Nem volt se csecsemő keresztség, se pulpitushoz előre hívás, meg bűnösök imája, meg Jézus szívünkbe befogadása, stb. Ha valaki hitre jutott, és kifejezte a szándékát, hogy megtér a bűneiből, azt egyből bemerítették.


Most nagy értetlenség van affelől, hogy mit jelent víztől és Szellemtől újjá születni, de az Apcsel idején nem nagyon vált szét a megtérés és a vízkeresztség. Nem volt olyan, hogy akár heteket vagy hónapokat vártak volna azzal, hogy valakit bemerítsenek, miután hitre jutott.


Olvasd el a Róm 6-ot. Pálnak tanítania kellett erről, hogy megértsék a hívők a bemerítkezés jelentőségét. A vízkeresztség által kerülünk be Krisztus testébe (vers 3)!

De mi van azokkal, akik nem keresztelkednek meg azonnal? - kérdezheted. A Bibliában ilyenre nincs példa! Az Apcsel idején nem volt ilyen! A hívőket egyből bemerítették, a megtérésük napján - és ez a minta, eszerint kellene ma is csinálni a dolgokat!


A vízkeresztség egy temetés. A régi életünket eltemetjük. A testünk a bűn és a sátán uralma alatt volt. "Annak vagyunk szolgái, akinek engedelmeskedünk" - írta Pál. És ahogyan ez sem volt jelképes, hanem cselekedetekben nyilvánult meg, ugyanúgy az sem jelképes, hogy a vízkeresztség által felszabadulunk a bűn uralma alól, hogy Isten szolgáivá váljunk. Jézus azt mondta, hogy nem lehetünk egyszerre két úrnak a szolgái. Vagy a bűnnek szolgálunk, vagy pedig Istennek. Nincs köztes út! Krisztusban nincsen bűn, nem élhet bűnben egy hívő keresztény. Aki Őbenne marad, annak úgy kell járnia, ahogyan Ő járt.


A vízkeresztségben eltemetjük a régi bűnös életünket. Meghalunk Krisztussal, és Vele együtt feltámadunk egy dicsőséges új életre. Aki Krisztsban van, új teremtés az, a régiek elmúltak, íme újjá lett minden.


A megtérésemet követő rövid időt eltekintve éveken keresztül ez csak üres elmélet volt a számomra. Megtértem, bemerítkeztem, megkaptam a SzentSzellem ajándékát, de nem éltem át soha azt a szabadságot, amiről Jézus beszélt, hogy akit Ő megszabadít, azok valósággal szabadok lesznek! Ez nem elmélet, nem üres teológiai ismeret, nem néhány kiragadott vers a Bibliából, hanem most már az életem része!


Ahol az Úrnak Szelleme, ott a SZABADSÁG!


Aki Istentől született, az nem vétkezik, hanem aki Istentől született, az megőrzi magát, és a gonosz nem illeti őt!

2016. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!