Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, ti mit gondoltok...

Vallásosak, ti mit gondoltok erről, melyik a helyes út?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok és meleg. Mit tegyek, erről nem tehetek, így születtem. Mostanában nagyon foglalkoztat, hogy mi lesz velem a későbbiekben.


A, Hetero kapcsolatban éljek és erőltessem magamra

B, Meleg kapcsolatban éljek

C, Zárkózzak el a szexualitástól



2016. máj. 16. 12:34
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

És ha megszabadulok, akkor nem lesz szexualitásom?

Sajnos nem értem a mondandódat, mert azt mondtad, hogy ne akarjak megváltozni, hanem bízzak istenben és ő változtasson meg. utána meg azt, hogy ne kérjek tőle ilyet, mert neki megvan a saját akaraata "legyen meg a te akaratod" egy másik valaki azt mondta, hogy fejben dől el és akarnom kell. (hiába akartam nem sikerült). Mit fogok elérni vele, ha Jézus megszabadít? Mi lesz akkor? Mit várhatok az élettől?

2016. máj. 16. 21:29
 22/57 A kérdező kommentje:

egyébként én szívesen olvasom a gondolataitokat, nem akarok durva lenni meg értetlennek tűnni de amit nem értek azt leírom. szerintem lövése nincs erről a dologról annak, aki egyszerűen azt mondja és kijelenti, hogy az anyaméhes dolog hülyeség. Szerintem nem jó példa, nem kellene a dühkitöréssel párhuzamba hozni.

Ismétlem be van bizonyítva, ergo genetikailag kódolva van a szexualitás. Tehát fogantatáskor eldől, hogy barna szemű leszel és te kéket szeretnél és ezt kérnéd, hogy kék legyen a szemed. Ez olyan.

2016. máj. 16. 21:35
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

"nem tudok meg változni"


Inkább nem akarsz változtatni. Sokan mondják a dohányzás miatt is, hogy nem tudják abba hagyni,

Inkább nem akarják.

Isten nem kér lehetetlent, mint ahogy írtam, előző válaszomban.

S nem Isten változtat meg csoda folytán, hanem megáldja azt az erőfeszítést amit Te magad teszel ennek érdekében.

A leírásod szerint azt szeretnéd, hogy Isten így változtasson meg, de ez nem így működik. Szabad akaratot adott, ha ilyen csodákat tenne, akkor Ő befolyásolná az életedet, és nem Te döntenéd el, és tennél érte. Jézus elmondta,, hogy kereszténynek lenni, lemondásokkal jár, s Ő példát mutatott ebben.

De a jutalom nem marad el. S ez ami motiválja az embert ha szereti a Teremtőjét:


(Máté 16:24) 24 Akkor Jézus ezt mondta a tanítványainak: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem.


Vagy is aki Jézus tanítványa akar lenni, az lemond a saját érdekeiről, és Isten szerinti életet él. S ezt saját elhatározásából teszi, nem Isteni csodával kapott ráhatással.

Aki nem hordozza a kínoszlopát, és nem jön utánam, nem lehet a tanítványom” (Lukács 14:27).

A „kínoszlop” olykor annak a szenvedésnek, szégyennek vagy kínnak a jelképe, amelyet Jézus Krisztus követése miatt kell valakinek kiállnia.

2016. máj. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen lehetetlen dolgokhoz hasonlítjátok ezt, mint a dohányzás.:( Ismerek olyan dohányost, aki rettentően az volt és egy hét alatt sikerült leszoknia, pedig ateista. Ha valaki alkoholista és agresszív és elvonóra jár, megváltozhat az élete, nem kell hozzá vallásosnak lennie. Mégis többet ártott a világnak és a családjának, mint én azzal, hogy ilyen vagyok. Mégis meg tud változni.
2016. máj. 17. 06:22
 25/57 A kérdező kommentje:
De egyébként mi alapján mentek szembe a tudománnyal és jelentitek ki bölcsen, hogy ez választás kérdése? Mivel lesz jobb az életem, ha Jézus "megszabadít", de mégsem lesz belőlem heteroszexuális. Ti magatok mondtátok, hogy nem leszek az. Ez esetben mi értelme? Én nem érzem ezt bűnnek és nem utálom miatta magam, régebben annak éreztem, de mivel nem változott már nem.
2016. máj. 17. 06:25
 26/57 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem ez a természetes.

Isten nem teremtett tökéletlen, természet ellenes dolgokat, ennél fogva gyűlöli azt ami ellene megy annak ami helyes.

A Rossz dolgok kialakulásáért nem Isten a felelős, az ember tette azzá ami.

Ha Te nem gyűlölöd amit Isten gyűlöl, akkor az azt jelenti, hogy nem szereted Istent és az erkölcsre vonatkozó alapelveit sem, és nem is ezek alatt élni.


Nem lehet Istennek is tetszeni, és Sátánnak is.

(János 12:25) 25 Aki kedveli a lelkét, elpusztítja azt, aki azonban gyűlöli a lelkét ebben a világban, örök életre fogja megóvni azt.


Jézus kemény szavakat használt, hogy érzékeltesse, a keresztény Istennek tetsző élet ebben a világban nem egyszerű, és engedékeny, vagy megalkuvó

Aki nem tud áldozatot hozni ebben a világban Istenért és a fiáért, hogy neki tetsző életet éljen, az megteheti, de elesik az örök élet lehetőségétől.


(Máté 6:24) 24 Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. . . .

(1Korintusz 10:21) 21 Nem ihatjátok Jehova poharát is, és a démonok poharát is; nem lehettek részesei „Jehova asztalának” is, és a démonok asztalának is.

2016. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

"Mert nem ez a természetes.

Isten nem teremtett tökéletlen, természet ellenes dolgokat, ennél fogva gyűlöli azt ami ellene megy annak ami helyes.

A Rossz dolgok kialakulásáért nem Isten a felelős, az ember tette azzá ami.

Ha Te nem gyűlölöd amit Isten gyűlöl, akkor az azt jelenti, hogy nem szereted Istent és az erkölcsre vonatkozó alapelveit sem, és nem is ezek alatt élni."


Ha Isten nem teremtett tökéletlen dolgokat, akkor ez azt jelenti, hogy így vagyok egész, így vagyok tökéletes. Azért nem tudok megváltozni, mert Isten nem ezt akarja, hisz ilyennek teremtett.

Isten nem gyűlöl! Isten csak szeret. Az nem igazi keresztény szerintem, aki másokat akármilyen gyűlöletre sarkall. Isten csak szeret és megbocsát.


Egyébként gondolkodj már egy kicsit. Azt mondod, a rossz dolgokért az emberek a felelősek, nem Isten. De az ember Isten teremtménye. Akkor honnan fúj a szél?

2016. máj. 17. 13:30
 28/57 anonim ***** válasza:
48%

Isten nem teremtett így.

szomorú olvasni, hogy a Teremtő Istennek ilyen tetteket tulajdonítasz.

S ha így volna, akkor nem íratta volna le, hogy a helytelenségeket gyakorlók halálra méltók. És maga ellen beszélne illetve a saját erkölcsi törvényeinek mondana ellent.


Te tökéletlen vagy, velem együtt, és a dolgunk, hogy amennyire lehet, hagyjuk el a rossz dolgainkat, életvitelünket, és tiszta életet éljünk szentségben.


(1Péter 1:15, 16) 15 hanem összhangban a Szenttel, aki elhívott benneteket, ti magatok is váljatok szentté egész viselkedésetekben, 16 mert meg van írva: „Legyetek szentek, mert én szent vagyok.”


Az pedig szentségtelen aki Isten természetes élet ajándékát természet ellenessé teszik, vagy gyakorolják.


(Róma 1:24–27) . . .meggyalázzák saját testüket, 2 mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, és a tévelygésükért járó teljes fizetséget megkapták önmagukban.


A Természetes a két neműek házassága.


S nem Téged nem szeret, hanem az életviteledet, és a gondolkodás módodat.

S azt hogy azzal a gyalázattal illeted, hogy ilyennek teremtett.

2016. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

Hogyan képzelted, hogy ilyet állítasz a Teremtőről :(


(1Mózes 2:24) 24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és e g y testté lesznek.


Nem két férfi, vagy két Nő lesz egy test, s ezt Jézus is kihangsúlyozta:

(Máté 19:4–6) . . .„Nem olvastátok-e, hogy aki teremtette őket, kezdettől fogva férfinak és nőnek alkotta őket, 5 és ezt mondta: »Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y test lesz.« 6 Úgyhogy ők már nem kettő, hanem e g y test.. . .


Sajnálatos, hogy ilyen szentségtelennek, és saját törvényeinek ellentmondónak tekinted a Teremtőt.

Ha így volna Szodomát sem pusztította volna el, mert "ilyennek teremtette"


Sajnos nincs ismereted Istenről, és arról hogy nem komolytalan az Isten az erkölcsre vonatkozó törvényeit tekintve, mint ahogy sokan gondolkodnak így.

2016. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Mivel nem fogok megváltozni, férfiakkal fogok ismerkedni és férfival leszek boldog. Most lehet mondani, hogy miért is raktam ki a kérdést. Mert kíváncsi voltam a véleményetekre, de elborzadtam, hogy a C választ ajánlanátok. És hogy nem fogok "abba" az irányba változni. Mivel én nem vagyok remete és nem tudok megváltozni és nem tudnék nőt szeretni és nem látom értelmét a C válasznak, marad a B. Attól hiszek Istenben és ő elfogad. Isten mindenkit elfogad, a gyilkost is. Bár én egyáltalán nem veszem alapnak az egyház tanítását. Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!