Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény fiúk is a külső...

A keresztény fiúk is a külső alapján választanak társat?

Figyelt kérdés

Általában azt mondják a keresztény fiúk, hogy nekik csak az a lényeg, hogy a lány keresztény legyen, mivel úgyis mindenki megöregszik egyszer és a szépségnek vége.

Sok igét fel lehetne sorolni...

Példabeszédek 31,10-31. Derék asszony dicsérete

Tithus 2,4-5. Háziasság

Efézus 5,21-31. Engedelmesség

Ezeket tartja fontosnak Isten is, a külsőségeket (itt) nem emeli ki. Persze tudjuk, hogy tele van a Biblia szebbnél szebb nők megemlítésével, az Énekek énekében is dicséri a feleség szépségét.

A kérdésem mégis az lenne, keresztény fiúk (esetleg keresztény lányok ti mit tapasztaltok), nektek mi a fontosabb a társválasztásban?

Kezdem úgy érezni, hogy sok fiú a Bibliában leírtak ellenére csak külső alapján választ feleséget... és ugyanúgy elvárják a tökéletes külsőt, ahogy a világban...


Efézus 6,6. Nem a szemnek szolgálván, mint a kik embereknek akarnak tetszeni, hanem mint Krisztus szolgái, cselekedvén az Istennek akaratját lélekből.

I Timóteus 4,8 Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete.


Nem gondolom, hogy probléma lenne, hogy egy nő különösen odafigyel a megjelenésére, mivel én is ezt teszem. Sőt, Istennek, a férjének, és magának is meg kell felelnie, tetszenie kell... De hogy egyesek ebbe belebetegednek a színfalak mögött...nem semmi...


2010. ápr. 9. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem,mert én még nem láttam katólikus fiút egy kirívó öltözetű lánnyal..
2010. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

"I Timóteus 4,8 Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete."


Nem azért, de aki ezt kitalálta, az nagyon nem gondolt bele, hogy mit mond.


A "test gyakorlása" ugyanis a test egészségét, épségét, erőnlétét, fittségét is szolgálja, aminek pedig nagyon is sok haszna van, még a kézenfekvő "ép testben ép lélek"-en túl is: elvégre ha satnya, gyenge tested van, akkor egyszerűen fizikailag nem tudsz annyi jót cselekedni, mint amennyit teljes épségben tudnál.


Persze tudom, hogy a kereszténységben nagy hagyománya van az önkínzásnak, aszkétizmusnak (még ha mára többé-kevésbé fel is hagytak vele), nyilván a hasonló igék nyomán, de ettől függetlenül nagyon nagy tévedésben él az, aki azt hiszi, hogy a lélek SOKKAL fontosabb, mint a test.


UGYANOLYAN fontosak, ezt kéne felismerni, és máris sokkal kevesebb baj lenne. Soha nem a végletek a célravezetőek (érvényes ez természetesen azokra is, akik meg a testüket nézik mindenek felett, elhanyagolva a lelküket), hanem mindig a kiegyensúlyozott középút.

2010. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Keresztény,katolikus fiú vagyok és NEM jönnék össze soha egy házisárkánnyal!!!
2010. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
19:03 - Ezek szerint nem György a keresztneved? ;)
2010. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: ha jól értem, akkor egy ifjú keresztény hölgy vagy. Tán úgy érzed, hogy a külső, testi adottságaid nem felelnek meg a mai kor médiában hirdetett szépségideáljának? És ezért úgy gondolod, hogy a fiúk körében nem vagy "népszerű"? Válaszold meg őszintén!

Én azt mondom, hogy mindenki megtalálja a hozzá illő társat.

2010. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
minden férfinak fontos a külső is és a belső is egyaránt.akkor is ha keresztény.törödj,foglalkozz a külsőddel ez természetes,így van rendjén! ez csak akkor válhat hátrányossá ha vki a hiuság rabjává válik.szeresd magad,a tested, és a lelked és meg fogod találni a párodat aki hozzád illik:)
2010. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a keresztények is emberek,nyilvánvaló hogy ők is nézik a külsőt!!!
2010. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is keresztény vagyok, és valahogy úgy van, hogy mindenki kinézet alapján dönti el, hogy kivel akar megismerkedni és kivel nem! Ha megismerem az adott embert, akkor a kinézet már kevésbé lényeges, de egy rondább lányhoz én sem fogok odamenni ismerkedni.


De volt már nekem skinhead, punk, rocker barátnőm is, szóval egy nagy közhely, hogy azért mert valaki keresztény, akkor csak konzervatív kinézetű lányokkal jár. Ez h.lyeség.

2010. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Pünkösdi keresztény vagyok és szerintem a kinézet az csak másodlagos a belső értékeihez képest...

Te melyiket választanád: egy sík h*lye bombanőt vagy egy átlagos külsejű, de mittomén háztartásban, gyereknevelésben példás? Hmm?

2010. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Moss ki, meg tedd tisztába a gyereket. Elvégre a belső a fontos...
2010. ápr. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!