Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kizárólag RÓMAI KATOLIKUSOK...

Kizárólag RÓMAI KATOLIKUSOK válaszát szeretném! Pontosan hogy van ez?

Figyelt kérdés
Házasságot tényleg csak azok köthetnek, akik mindenben egyetértenek egymással? Erre tényleg van valami katolikus tanítás? Ha igen, ez a Bibliában, vagy a Katekizmusban megtalálható, vagy utal rá valami? Mert én átnéztem alaposan a Katekizmust meg a YouCat-et is és semmi olyat nem találtam benne, hogy csak azok köthetnek házasságot, akik mindenben egyetértenek és mindenben egyezik a véleményük. Katolikus vagyok pedig, de ilyenről még sosem hallottam sehol. Nemrég mondták nekem azt, hogy úgy tanítják, hogy ki kell a másik szokásait meg mindent ismerni jó előre és ha valamiben nincs egyetértés, akkor nem lehet házasságot kötni vele. De tényleg mindenben egyet kell érteni? Nem csak a hitbeli dolgokban? Szépen kérem, hogy tényleg csak római katolikusok válaszoljanak és más vallású/ateista ne, mert a saját vallásom erre vonatkozó tanításaira lennék kíváncsi! Köszönöm :)

2016. máj. 17. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen tanítás, vagy törvény. Mindenben, főleg a részletekre vonatkozóan nem is lehet egyet érteni, mivel különbözőek vagyunk.


A főbb dolgokban persze nagyon jó, ha egyetértünk, pld. a gyermekeket keresztény szellemiségben nevelni, vagy a keresztény értékek megtartása. De még az sem kizáró ok, ha valaki református, vagy evangélikus, ha előtte jártak jegyes előkészítőre, ami kb. egy évig tart.

2016. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ilyen szabály, különben egy-két nemzedék alatt kihalna az egyház. Jó lenne, mi? De nem. Sajnos nem fogsz találkozni olyasvalakivel, akivel mindig mindenben egyetértetek, de a konfliktusokat meg kell tudni oldani.
2016. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen tanítás.

Valószínűleg jegyesoktatáson elhangzik hasonló, azért hogy jól gondolják át a házasság kérdését, mert egy életre szól, de leírva nincs!

Esetleg még javaslat lehet hogy később könnyebb legyen az együttélés a házastárssal.

Egyébként meg sok olyan egyházi esküvőt tartanak meg azért, mert szép a templomban, de semmi köze a hithez!

Ami fontos az egyház számára, hogy a gyermekek katolikus keresztelést és nevelést kapjanak!

2016. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szp72 ***** válasza:
100%

Szerintem valamit félreérthettél. Nincs két olyan ember a világon, aki mindenben egyetért. A jó házassághoz persze fontos, hogy sok mindenben vagy legalább a lényeges dolgokban egyetértsünk.

Az Egyház azt is megengedi, ha nem is ajánlja, hogy más vallásúval kössél házasságot.

2016. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Nem értettem félre, tényleg ezt mondták egyszer nekem. Furcsálltam is, hogy hogy taníthatnak ilyet, mert nincs két egyforma ember.
2016. máj. 18. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!