Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek ISTENBEN, de félek az...

Szente mariann kérdése:

Hiszek ISTENBEN, de félek az elmulástól-haláltól! Miért nem tudok megbarátkozni az elmulással?

Figyelt kérdés

2016. máj. 24. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Mert sok barbár hiedelmet híresztelnek erről az állapotról. S a Teremtőt is befeketítik ezekkel, mint valami könyörtelen Isten.

S mert a reménységet amit Isten ígért, még nem erősítetted meg magadban. Pedig Jézus halála, ezt hívatott erősíteni.


Egyebek mellett nem mindenkire vonatkozik ez, mert lesznek Túl élői Isten harag napjának.

2016. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Molyember ***** válasza:
72%
Mert nem lehet. Egészséges ember fél a haláltól. Ha nagyon erősen hiszel a túlvilágban (ennek nem feltétlenül can köze Istenhez), akkor enyhülhet, de elmúlni sosem fog, amíg van valamennyi józan eszed. Ösztön. De mivel elkerülhetetlen, így nincs vele semmi dolgod, nem kell foglalkozni vele. Majd jön. És? Senki sem marad ki.
2016. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

És még egy nagyon fontos dolog, amiért az ember nehezen fogadja el.

Mert Isten nem tervezte az ember esetében a halált, örök élet kilátásával teremtette, így nem természetes ez az állapot az ember számra, nem lett beleprogramozva az emberbe a halál az elmúlás, mint az élet velejárója.

2016. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Mert valójában nem hiszel semmiféle istenségben. Ha hinnél, nem félnél, sőt várnád a halált. Ez van. Valójában a tudata mélyén senki se hisz.
2016. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Roland G. ***** válasza:
55%

Szia!

Erősítsd meg a hited és mélyülj el jobban a Biblia tanulmányozásban,mert az igaz ember nem fél a haláltól/elmúlástól,hanem szabad attól!


"És megszabadítsa azokat, akik a haláltól való félelem miatt teljes életökben rabok valának." Zsid 2:15

2016. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én inkább pont fordítva vagyok ezzel. Bár Istennel sincs bajom, alapvetően nem lenne rossz dolog a vallásosság (ha nem háborúznának rajta a népek, illetve kisebb közösségekben sem különböztetnék meg a kisebbségeket... akkor talán én is hinnék úgy...), de mindenesetre így is jó.


Elmúlás-halál... Nézd az állatokat, a növényeket, és barátkozz meg a természet rendjével! Egy kis növénynél a leglátványosabb, ami nagyon keveset él... Elszárad és porrá lesz.


Én hiszek benne, hogy nem fájdalmas a halál, és ez megnyugtat.

2016. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem tudsz -és bizonyos értelemben nem is kell megbarátkozni az elmúlással, mert az ember legbelül érzi azt, hogy a létezése túlmutat ezen a földi, néhány évtizedre szabott életen, és hogy halhatatlan lelke van, ami arra hívatott, hogy Istennel és Istennél megye otthona.

Bízz Istenben, mert szeretet, mert szerető Isten, aki akarta a te létedet, és aki nem azért hívott a létbe téged, hogy megízleltesse veled a létezés örömét, aztán hagyjon a földben elfogadni. Az nem volna szeretet. Bízz az Úr Jézus szavaiban, aki a halál felett is Úr!

Akit ha elfogadsz Megváltódnak, ha őt követni próbálod, ha hiszel benne, akkor azt mondta Neked, hogy örök életed van, már most. És ez a te döntéseden múlik. A félelem nem Istentől van, ez a fajta félelem, ami meggától az Isten ígéretébe vetett bizalomból fakadó örömben, az ellenség eszköze. Jézus azt mondja: Ne féljetek! Én azt mondom, neki higgy. Bízhatsz benne!

2016. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*földben elrohadni
2016. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Csak a tested fog meghalni, nem te. Igaz, akinek Isten adott látást, annak könnyebb, mert az egyszeri ember nem tud elszakadni a földi valóságtól. Kérj Istentől segítséget.
2016. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Isten alapbol nem halálra teremtette az embereket. A halál egy következmény, de van egy kivezető út belőle, ha követed Istent és szolgálod őt, akkor megment és örökké élhetsz, az eredeti tervéhez hűen.
2016. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!