Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány éves kortól lehet valaki...

Hány éves kortól lehet valaki (világi) lelkipásztori kisegítő?

Figyelt kérdés
Római Katolikus vallás.

2016. jún. 5. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy átsiklottam felette, de nem találtam benne korhatárt. A 78. oldaltól kezdődik a vomatkozó szabályzat:

[link]

Valószínűleg a jogi nagykorúság, a 18. év lehet a korhatár.

2016. jún. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam a 18. évre. Viszont a Bérmálás következtében minden személy nagykorúvá válik a Római Katolikus Egyházban. Vagy tévednék?
2016. jún. 6. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom. De nem hinném. Nem tartom valószínűnek, hogy eltérő szabályozás lenne a katolikus egyházon belül a római- és a görögkatolikusoknak. A görögkatolikusok pedig a kereszteléskor kiszolgáltatják a bérmálás szentségét, csecsemőkeresztség esetén is.


A konkrét kérdéshez visszatérve azért elég szigorúak a követelmények, nem életszerű, hogy ezek 18. év előtt teljesüljenek, sőt, inkább csak évekkel később. Talán ezért nem is kötik életkorhoz.


Egy 16 évesre nem lehet mondani, hogy "rendezett az anyagi helyzete", hiszen eltartott. Meg bármennyire is jó fej, és az összes többi paraméternek maradéktalanul eleget is tesz, de nem lehet mondani, hogy "alkalmas a közösség vezetésére". A közösség középkorú és idősebb tagjai még gyereknek tartják, kapásból letegezik, miközben elvárják tőle, hogy a tiszteletet megadva ő viszont magázza őket.

2016. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Attila_the_hun ***** válasza:
0%
Azt nem tudom, hogy hány éves kortól, de nem gondolkoztál még azon, hogy rendes munkából élj meg nem pedig haszontalan szélhámosságból?
2016. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Haszontalan szélhámosság? Tessék már utánanézni kedves végtelenül ostoba és buta barátom például Böjte Csabának. Innen látszik, hogy mennyire képtelen gondolkodni. Azért örülök, hogy a levegővétel még megy magától.
2016. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Attila_the_hun ***** válasza:
39%

Szélhámosság, hiszen hazugságot terjesztenek hiszékeny embereknek.

Másrészt, én nem személyeskedtem. Ha megkérhetem -és van annyi intelligenciája- akkor ön se tegye.

2016. jún. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Viszont a Bérmálás következtében minden személy nagykorúvá válik a Római Katolikus Egyházban."


figyeld nehogy lemaradj mondom a sorrendet

ez olyan mint, nem minden rovar bogár de minden bogár rovar


nem minden törvényeteket kell elfogadnom tőletek de nektek el kell fogadnotok minden törvényt tőlünk



ez jó érv lett volna a sötét középkorba

ma már törvények uralkodnak nem ilyen olyan parázna pápák így nagykorú a Magyar törvények szerint majd 18 évesen leszel

2016. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!