Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járható út az, ha a hit miatt...

Járható út az, ha a hit miatt egy meleg fiú és egy leszbikus lány házasodik egymással? Ilyen nem fordul meg hasonló gondokkal küzdő keresztények között?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert 19 éves fiú vagyok, és ilyen gondjaim vannak.

Ahogy itt olvasom, nagyon sok meleg keresztény él még önmegtartóztatásban a hite miatt.

Az ilyen házasság járható út vajon?

Ez megfordul másnak is a fejében?


2016. jún. 12. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ér annyit egy több ezer éves, ókori legenda, hogy elcseszd miatta az életed?
2016. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Miért akarod egy olyan isten vallását követni, aki kitalálja, hogy a homoszexualitás bűn, utána meg ilyenné teremt?

Ha feltétlenül hinni akarsz valamiben, akkor keress olyan vallást, aminek az erkölcsi rendszere nem egy ókori sivatagi törzs szintjén van.

2016. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező megházasodni.
2016. jún. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Troll kérdésre troll válaszok. Biztos remek szórakozás lehet 50 IQ alatt.
2016. jún. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

szerintem a kereszténység nem ítéli el a homoszexualitást, nekem van 3 meleg ismerősöm is akik keresztények, az egyik a szűk baráti köröm tagja, nem tekintem kevesebbnek semmivel mióta tudom, hogy a saját neméhez vonzódik


egyébként meg a melegek csesztetése csak a 17. század második fele óta szokás, a racionalizmus vadhajtásaként jött be sokminden mással együtt, az emberek mindent meg akartak rendszabályozni, mindenről meg akarták mondani mi a normális, ezt persze látszólag tudományos alapon, és sok keresztény ezt tartja a mai napig... előtte egyszerűen nem volt "egyházi vélemény" a kérdésről


egyébként egyszer írtam is egy dolgozatot arról, miből gondolom ,hogy azok a bibliai részek amiket hozni szoktak nem a melegekről szólnak...


de hogy valamiféle választ is adjak, szerintem ha ez csak belekényszerített dolog akkor semmiképpen sem, nekem 2 meleg, de ellentétes nemű ismerősöm elég gyakran eljátszák ,hogy egy heteroszexuális pár, pontosabban szólva szinte állandóan :D ők ezt eleinte azért kezdték mert a srác apja nem nagyon tudott volnam egbékélni a dologgál, mostmár meg csak mert legjobb barátok :D Néha azzal viccelődünk, hogy megheterósítják egymást :D

2016. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

"egyébként meg a melegek csesztetése csak a 17. század második fele óta szokás"


Ez nem igaz. Az ókorban a legtöbb helyen semmi probléma nem volt a homoszexuálisokkal, a "csesztetésük" a kereszténység elterjedésével párhuzamosan indult.

2016. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Molnár Sándorné ***** válasza:
30%

Kedves Válaszadók!

Nem a 17.században kezdődött el a 'homoszexuálisok' ugymond kiközösitése. Márhogy elkerüljem a drasztikus szavakat. Már az I.században Jézus idejében olvashatjuk a Szentirásban hogyan vélekedtek róluk. Ez nem 'emberi' elutasitás, hanem Istentől van.

A Róma 1:26,27 ezt irja: "Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra, mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre.

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban. Férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvevén önmagunkban."

De a Korintus I. 6:9,10 verse is erről szól.

Isten előtt nem elfogadott az ilyen viselkedés. Azt irja a Szentirás, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, azok nem örökölhetik Isten királyságát.

És ez nem csak az I.században volt igy, hanem már az ókorban is. A zsidó népnek adott törvény is tartalmazza ennek a tiltását.

De nagyon sokan vannak, akik ilyeneket gyakoroltak, azután elhagyták ezt a szokásukat, és ma már gyakorló keresztények.

Tehát nem igaz, hogy a Biblia nem ir erről semmit. Akik ezt állitják, azok nem olvasták a Bibliát.

Üdvözlettel: Judit!

2016. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Flogeir ***** válasza:
60%

Az ilyen házasság én azt gondolom, hogy csak "képmutatásnak" jó, abban az értelemben, hogy azok felé "védelmet nyújtson", aki nem tudják, hogy te meleg vagy, a lány pedig leszbikus.

Persze az sem tiszta, hogy mit szeretnétek ezzel a házassággal? Szexuális együttlétet, ami így Isten szemében elfogadott, nektek pedig nem kell megtartóztatni magatokat szexuálisan? Az a baj, hogyha nem dolgozzátok fel magatokban a másirányú vágyaitokat, akkor valószínűleg ez egy idő után frusztráltságot okozhat bennetek, ami egy szörnyű házassághoz vezethet. Arról nem beszélve, hogy mi van, ha utóbb valamelyikötök nem tud nemet mondani a kísértésnek? Önmagában egy házasság nem old meg semmit. Ha nem puszta "érdek" van mögötte, hanem egyébként éreztek egymásiránt vonzalmat és ami még fontosabb szeretet és tiszteletet, akkor talán segíthet nektek feldolgozni a jelenteket és a jövötöket is. Ha az egész csak egy alibi, akár kifelé, akár "Isten felé", akár magatoknak, akkor nem valószínű, hogy jó sülhetne ki belőle, vagy akár olyan, ami Istennek tetsző.

Tehát az inditékaitokat kell tisztázni magatokban. Most tudom, hogy sokan engem is megköveznek majd, de én azt gondolom, hogy ha rossz indítékokkal házasodtok, akkor már jobb, ha egy saját nemű társatokkal éltek együtt hűségben és szeretetben folyton kérve Isten megértését és bocsánatát, mintha tönkreteszitek egymás életét egy alibi hetero házasságban.

Ezeket nagyon hosszan, őszintén és alaposan át kell beszélneket a leszbikus lánnyal, megbeszélve minden lehetséges buktatót, a "játékszabályokat", amihez aztán tartjátok magatok. De amire nagyon szeretném felhívni a figyelmet, hogy szeretet nélkül biztosan nem fog működni, anélkül bele se kezdjetek.

2016. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Komlós Henrietta ***** válasza:
45%

Úgy látom, az eredeti kérdésre még nem érkezett konkrét válasz. Szerintem egyáltalán nem járható út. Ha a két fél tényleg homoszexuális, akkor nem fogják egymást jobban kívánni egy házasságban csak azért, mert közös a vallásuk. Az ilyen kapcsolatból legfeljebb egy szexuálisan frusztrált barátság kerekedhet ki.


Szerintem egy heteroszexuális lányt keress, akit elfogadnál lelki társnak.

2016. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Roxy333 ***** válasza:
Hát mivel kényszer,ezért biztosan nem. Amiben már benne van,hogy "csak ezért" vagy "csak azért",az már élből nem lehet járható út.
2016. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!