Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért az Atyától kell kérni...

Miért az Atyától kell kérni Jézus nevében a szent Szellemet, vagy Lelket, ha egy és ugyanazon személyek, mint ha az egyik a másiknak és a harmadiknak az alárendeltségi viszonyára akarna utalni, pedig ugyan akkora hatalom mind a három?

Figyelt kérdés

Miért nem a Szellemhez, vagy a lélekhez imádkozunk.

És Jézusnak miért kell közvetítőt, közbenjáró szerepet betölteni? Ha Ő az Isten?



2016. jún. 22. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vannak a Szentlelket közvetlenül megszólító imádságok is, már az apostolok korából ismerünk ilyeneket. Ha nálatok nincsenek, akkor nektek kell tudni, hogy nálatok miért nincsenek. :)


Krisztusnak a közvetítő szerepe nem Krisztusnak, mint Istennek fontos, hanem nekünk, embereknek fontos. Egyszerűbben fogalmazva így könnyebb a dolgunk, hogy az emberként megtestesült Igével lehetünk személyes kapcsolatban, mint ha egy meg nem testesült Istennel kéne kapcsolatba lépni.

2016. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mert mind a háromnak más a szerepe.

A Fiú áldozata révén tudunk kérni az Atyától. A Szentlélek szerepe pedig fel van sorolva a Bibliában. Aki hozzá fordul, az nem ismeri sem Istent, se kapcsolatba nincs velük, maximum jó tanonc, csak rossz a tanár.

2016. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Érdekes válasz.


Ugyan is Jézus a bibliában teljesen mást mond, nem értem miért kell köntörfalazni neki?


hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

Soha nem olvastam azt, hogy Jézus azt mondta volna, hogy a Szellemhez kell imádkozni, vagy lehet, és minden esetben Jézus magát jelöli meg arra, hogy az Atya általa hallgatja meg a kérésünket.


És még egy kérdés,

Jézus miért az Atya nevét kéri imában hogy szenteljék meg? az Ő nevét, és a Szellem nevét nem.

2016. jún. 22. 13:43
 4/15 anonim ***** válasza:

# 2


"Aki hozzá fordul, az nem ismeri sem Istent, se kapcsolatba nincs velük, maximum jó tanonc, csak rossz a tanár."


Ez te most konkrétan Szent Jakab apostolra mondtad, aki az általa írt liturgiában közvetlenül is megszólítja a Szentlelket.


Ne akarj okosabb lenni az apostoloknál. Nem áll jól :)

2016. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Soha nem olvastam azt, hogy Jézus azt mondta volna, hogy a Szellemhez kell imádkozni, vagy lehet, és minden esetben Jézus magát jelöli meg arra, hogy az Atya általa hallgatja meg a kérésünket."


Olyat sem olvashattál (legfeljebb csak szektás kiadványban) hogy nem szabad a Szentlélekhez imádkozni.


Te se akarjál okosabb lenni az apostoloknál. Neked sem áll jól ;)

2016. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetnék olyan "okos" mint Ők?

Vagy legalább is igyekezni megérteni azt amit Ők is megértettek?


Csak érdekesség kép, mert az ember azért kapta az agyát, hogy gondolkodásra használja, felmerülnek kérdések.

Lukács 6,40 A tanuló nem áll a tanítója felett, de mindaz, aki tökéletes oktatást nyert, olyan lesz, mint a tanítója.

2016. jún. 22. 13:55
 7/15 A kérdező kommentje:

Példának okáért, Jézus csak az Atya nevének a megszenteléséért imádkozott, a Saját, és a Szent Szellem nevének megszenteléséért nem,

Vajon miért?


Ezen gondolkodtam, mert az Édenkertben vajon kinek az ellensége lett Sátán?

Atyáé, a Fiúé, vagy a Szent Léleké, Szellemé?

Mert ha mind hármuk nevét, és személyiségét vád érte, akkor mind a Hármuk nevéért kellene imádkozni,

2016. jún. 22. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Minden válaszod lenéző, nem tudom kit követsz. Én a Bibliát. És te?

Ha kérdésem Istent kérdezem. Te kit?

Nem nagyon érdekelnek olyan emberek, akiket EMBEREK kiáltottak ki haláluk után szentnek. A Biblia elég egyértelműen leírja kik a szentek, köze nincs a halottakhoz.

Másrészt csak és kizárólag a Bibliát vagyok hajlandó elfogadni. Ha te szerinted ez butaság, ám legyen. Nagyobb pofont is elviseltem már Krisztusért, a tiéd pihe könnyű. De az biztos, hogy addig így maradsz, míg meg nem találod Jézust. Addig viszont marad ez a lelkület.

2016. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Melyikőjük mondta Ádámnak, hogy nem ehet a fáról?

Melyikőjük hozta ezt a Törvényt?

Az Atya , vagy mind hárman?

2016. jún. 22. 14:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Vissza a kérdéshez:

Biztos, hogy majd lesz olyan válasz, pl Asperrimustól, aki jobban el van mélyedve ebben, addig én csak a Biblia alapján tudok erről beszélgetni. Amúgy tök jó kérdés.

"Példának okáért, Jézus csak az Atya nevének a megszenteléséért imádkozott, a Saját, és a Szent Szellem nevének megszenteléséért nem,

Vajon miért? "

Erre az a jelenlegi látásom, hogy mert egyrészt a név akkoriban magát a személyt jelölte, tehát az Atya személyéért imádkozott, akit akkor ismertetett meg a világgal, mert maga az Atya nem volt jelen az Ószövetségben, de a Szentlélek viszont igen, hisz több embert is betöltött.


"Ezen gondolkodtam, mert az Édenkertben vajon kinek az ellensége lett Sátán?

Atyáé, a Fiúé, vagy a Szent Léleké, Szellemé?

Mert ha mind hármuk nevét, és személyiségét vád érte, akkor mind a Hármuk nevéért kellene imádkozni,"


Az emberé. Vedd úgy, hogy hogy olyan "fertőzés" lépett be ezzel a világba, ami bemocskolta, rothasztotta az addigi tiszta létet. Isten megtehette volna, hogy elsöpri az egészet, de mégsem tette. Mert szeret minket és akar minket. EZ AZ Evangélium.

2016. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!