Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanácsolnátok egy olyan...

Mit tanácsolnátok egy olyan embernek, akinek meggyőződése, hogy bizonyos problémákra az az egyetlen megoldás, hogy elveszi más emberek életét?

Figyelt kérdés
Az illető látszólag teljesen épelméjű, nem szorul pszichológiai kezelésre, de nem hajlandó meghalgatni senkinek a véleményét, mert 100 százalékig biztos benne, hogy vélt vagy valós sérelmeire nincsen más "gyógyír".
2010. ápr. 13. 16:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdés elméleti, és a közelmúltban történt egyik tragikus esemény hatására fogalmazódott meg bennem.
2010. ápr. 13. 16:31
 2/11 anonim ***** válasza:
pár embert énis eltennék lábalol de ezt nem mi dőntjuk el .vagy választanád a sittet?
2010. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

elmebetegnek nem lehet tanácsot adni

be kell zárni

2010. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát pont az ilyen szorul pszichológiai kezelésre!

Én ezt tanácsolnám!Ez a hozzáállás nem ép elmére vall!

2010. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mégis mi alapján tanácsolhatnánk, hogy menjen pszichológushoz, ha nem adja semmi jelét annak, hogy ő pszichológiai eset? A kérdésem ELMÉLETI, és nem véletlenül került a vallások témakörbe.
2010. ápr. 13. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha veszélyes másokra, kérlelni sem kell, egyszerűen fogják és beviszik.
2010. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Éppen erről van szó, hogy nem lehet felmérni, mennyire lehet veszélyes másokra, mert a viselkedése alapján teljesen normálisnak tűnik. De nem is ez volt a kérdésem, hanem az, hogy a fent leírtak ismeretében le lehetne-e egyáltalán beszélni valahogy az ilyen elszánt embereket arról a szörnytettről, amit éppen elkövetni készülnek.
2010. ápr. 14. 05:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Én gyakorlati ember vagyok kérem.

Ezért úgy vélem, egy kalapáccsal nagyon sok problémát meglehet oldani...


Komolyabban: Amelyik kutya ugat az nem harap.

De ha mégis bekövetkezne a baj, még akkor sincs veszve semmi (az áldozatot leszámítva), mert akár a börtönben is feltámadhat a lelkiismerete, megbánhatja a bűnét, hinni kezdhet Istenben és ennek következtében jó útra térhet.

Ha ez így lenne, Isten biztos megbocsát neki, később az áldozat is fele lesz támasztva egy csodás paradicsomi földre, úgyhogy: Don't worry be happy

2010. ápr. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

igen,és az áldozatával fog sétálni kézenfogva egy virágos mezőn.. :D

Elég abszurd,de pont ez van Hitlernél is.. :D

2010. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát az ilyen esetekben elvileg nem létezik hasznos tanács, ha valaki egyszer makacsul eldöntötte, hogy (talán figyelemfelkeltés céljából, ami akár Istennek is szólhat) gyilkolni fog az "igazáért", azt semmivel sem lehet lebeszélni a tett elkövetéséről. Legalábbis az eddigi válaszokból én ezt szűrtem le. Vagy tévedek?
2010. ápr. 14. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!