Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóság jelképe nem sátánis...

A zsidóság jelképe nem sátánista jelkép tulajdonképpen? Hisz remfa csillaga.

Figyelt kérdés

Remfa csillaga teljesen okkult, összehozható nem kevés helyen, vallasban, balvanyimadassal, satanizmussal, az antikrisztus szamaval.


De mégis a zsidosag Isten kivalasztott nepe.

Hogy is van ez?



2016. jún. 28. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

A "remfa csillaga", a hexagram, ugyanúgy kölcsönzött, lopott szimbólum, mind az okkult, mind a zsidók által.

Történt már a történelem során nem egy ilyen lopás, illetve szimbólumoknak eredeti jelentésükből való kiforgatása, ilyenek pl. a szvasztika, vagy az árpádsávos zászló.

2016. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

A hexagram csak a 18. századtól terjedt el a zsidóság körében, odáig a menóra volt a szimbólumuk.

A hexagramot csak azután kezdte használni a zsidóság miután a Rothschild vagyonos zsidó család kitette a címerére:

[link]

2016. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Az egyes és a kettes is téved ,de nagyon.


Először is. A zsidóságnak MÉG MINDIG (és azon tovább is) szimbóluma a menóra. + Szent jelkép a menóra (azaz I-tentől való).


A Dávid-"csillag" (ami héberül eredetileg NEM csillag ,hanem pajzsa) pedig nem I-tentől való jelkép ,hanem Dávid királytól származó jelkép.

A hagyomány szerint Dávid királynak ,illetve embereinek ez az alakzat volt a pajszaikon ,vagy ilyen formájú volt a pajzsuk.

E tekintetbe nem hiába van benne a Modern Izrael zászlajába (és ehhez Herzl is ragaszkodott) a Dávid-"csillag" ,evégre Izrael a zsidóság fizikai "pajzsa".


Szóval mai szóhasználattal kifejezve szekuláris jelkép ,egybe ma (2016/5776) a legismertebb zsidó jelkép.


Abban az egyben viszont tényleg igaza van a kettesnek (ebben az egyben ,kiemelem) ,hogy rohamosan a 18. századtól kezdett elterjedni. De előtte is ismert volt (lásd: Leninigrádi kódex).


Szóval semmiféleképpen sem "okkult" jelkép (amúgy is az okkultizmusnak semmi ereje).

Egyébként a "hexagramm" csak a 6 szög latin neve ,de mind1.

+

Ez az alakzatot más kultúrákban is használják (lásd: India)

2016. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

#3


Pedig a legenda úgy szól, hogy Salamon király Jahvétól hatalmat kapott, hogy uralkodni tudjon a démonok felett.

Egy jel volt a gyűrűjén, ami a démonok feletti hatalmat szimbolizálta, ez a jel két egymásba fordított háromszöget ábrázolt utalván a fenti és lenti szellemek feletti kontrollra.

[link]


Az okkultisták és némely sátánisták is azért használják ezt a szimbólumot, mert ez utal a démonok feletti irányításra.


+++++++++++


Mellesleg ez az egész fekete mágia elvileg Babilonból származik. Isten leküldte két angyallal a fekete mágiát a Földre, név szerint Harut és Marut volt az angyalok neve. Ám ők megmondták, hogy "Mi csak kísértés vagyunk. Ne hitetlenkedj!", ők ugyanis ezzel akarták próbára tenni az embereket. De voltak akik belebuktak a tesztbe. Salamon is ebbe a tesztbe bukott bele.

2016. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

#4:


"Pedig a legenda úgy szól, hogy Salamon király Jahvétól hatalmat kapott, hogy uralkodni tudjon a démonok felett.

Egy jel volt a gyűrűjén, ami a démonok feletti hatalmat szimbolizálta, ez a jel két egymásba fordított háromszöget ábrázolt utalván a fenti és lenti szellemek feletti kontrollra.

[link] "


Ezt csak némelyik ortodox keresztény egyházban mai napig fent maradt apokrif íratok tartják ,amik max. középkori képnélküli "comics"-nak voltak jók. Természetesen 0 valóság alappal.

Ez kb. olyan ,mint ha valaki ezer év múlva az "Abraham Lincoln ,a vámpírvadász" c. filmet autentikus életműnek tartaná. :)


"Az okkultisták és némely sátánisták is azért használják ezt a szimbólumot, mert ez utal a démonok feletti irányításra."


Nem ezt a szimbólumot. Nem a Dávid-pajzsát. Amúgy meg nekem ebbe a képbe valami "bűzlik"...


"Mellesleg ez az egész fekete mágia elvileg Babilonból származik. Isten leküldte két angyallal a fekete mágiát a Földre, név szerint Harut és Marut volt az angyalok neve. Ám ők megmondták, hogy "Mi csak kísértés vagyunk. Ne hitetlenkedj!", ők ugyanis ezzel akarták próbára tenni az embereket. De voltak akik belebuktak a tesztbe. Salamon is ebbe a tesztbe bukott bele."


Ez is arra vonatkozik ,mint a az első részhez. Mese.

2016. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

#5


De azt azért el kell ismerned, hogy az okkult szekták is használják ezt a szimbólumot:

[link]

2016. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#6: Mint említettem NEM a Dávid-pajzsát használják ,viszont az valóban igaz ,hogy a 6 szöget (latin: hexagramm) használják.


De a hexagramm az nem egy jelkép (önmagába) ,hanem egy alakzat.


Ugyanúgy megtalálható amúgy az indiai kultúrába is.

2016. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

# 3


"A hagyomány szerint Dávid királynak ,illetve embereinek ez az alakzat volt a pajszaikon ,vagy ilyen formájú volt a pajzsuk."


Igaz, de ez a hagyomány az 1500-as években született. Sehol nem került elő ókori Dávid-csillag ásatásokon Izraelben.

2016. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

# 5


"Ezt csak némelyik ortodox keresztény egyházban mai napig fent maradt apokrif íratok tartják ,amik max. középkori képnélküli "comics"-nak voltak jók. Természetesen 0 valóság alappal."


Te vagy egy nagy "comics" 0 valóságalappal, ezt a bődületes baromságot meg felejtsd el, de sürgősen. Nincsenek ilyen apokrifek az ortodox egyházban. :)

2016. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#9:


Nem kell egyből személyeskedni/hisztizni.

Ha nem tetszik ,sajnállak.

De nem én nyilvánítottam apokrifnek ,nem vagyok ortodox pap.

Ami azt illeti meg néz utána. Természetesen nem mindegyik ortodox keresztény közösség fogadja el ezt a "King Salamon ,like demon hunter" attitűdőt. Ezért is írtam oda ,hogy "NÉMELYIK". Ami a másik ,hogy nem csak az ortodoxok ,hanem asszem a nesztoriánusok is (bár ez nem biztos ,de inkább nem).


Más részről az ,hogy én mibe hiszek ,vagy mibe nem. Mit vélek igaznak és mit vélek kitalációnak abszolút az én dolgom.....és igen ,ez a "Salamon ,a démon vadász" pedig egy szépen kidolgozott kitaláció. Nem más lealázása képen írom ezt ,hanem azért mert én ezt gondolom. Számomra tök elképesztő és "szájensz fiksön". Ha te hiszel benne ,nincs gondom vele. Tiszteletbe tartom. Nem értem ,hogy ezért miért kell cukkolni. Ennyi.


Elnézést az offért kérdező ,csak ezt muszály volt.

Illetve remélem tiszta már a sztori a Dávid-pajzsával kapcsolatosan.


Szép estét!

2016. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!