Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási témájú könyveket le...

Vallási témájú könyveket le lehet adni templomokban, beveszik?

Figyelt kérdés
Van néhány keresztény könyvem, amik nekem már nem kellenek. Mit lehet velük csinálni, ha olyannak akarom adni, aki még talán tudja használni? Mise után oda lehet menni a paphoz, és oda lehet neki adni? Vagy tegyem le a templomlépcsőre a misét meg sem várva?

2016. jún. 30. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak válogasd meg, hogy milyenek azok a könyvek. Például Ellen White vagy Billy Garaham műveivel nem tanácsos bekopogtatni ;)
2016. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a papot- sok helyen szoktak adventi vásárt rendezni, ahol biztos jó helyen lenne. De nem biztos, hogy most tudják tárolni.
2016. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen simán kérdezd meg, szerintem ki fogja osztani vagy mondja, hogy el lehet vinni ingyen


esetleg ha van egy közösségi terem tedd az asztalra, rá egy feliratot, hogy "ingyen elvihetitek" vagy ilyesmi


szerintem nem kell nagyon válogatni, én simán szoktam szilveszterkor református bibliaolvasó kalaúzt osztogatni katolikusoknak, meg a református templomban a könyvszobában van csomóféle biblia, katolikus fordítások is

2016. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is vittem be már így könyveket a templomba és eleinte odaadtam a papnak, később pedig rendszeresítettek erre a célra egy asztalt, ahova az ingyen elvihető kegytárgyakat, könyveket le lehet tenni, mert mint kiderült másnak is van ilyesmi amit odaadna. Azért mindig ráírom egy papírra hogy elvihető és ráteszem a kupac tetejére.

Szerintem vagy odaadod a papnak vagy megkérdezed hogy hova tehetnéd le, biztosan örülnek majd!

2016. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!