Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az élőlényeknek -akik Krsna /...

Az élőlényeknek -akik Krsna / Krisna felsőbbrendű energiái- mi a lényegük, ha az elme, az értelem, és a hamis ego már "foglalt", mint alsóbbrendű anyagi erők?

Figyelt kérdés
A Bhagavad-gíta szerint az alsóbbrendű anyagi energiák része az elme, az értelem, és a hamis ego is, míg van egy felsőbbrendű energiája Krisnának, ami az élőlények lényegét adja, és ugye más, mint elme, értelem, hamis ego. Ha tudat-ot mondunk, szerintem az nagyjából az elmét takarja, szóval kilőve, illetve ez így még túl pontatlan. Lehet, hogy tudat és elme nem azonos, de majdnem. Mi tehát az élőlények sajátos, lényegi energiája?

2016. júl. 7. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem Krisna-tudatú hívő vagyok ezért én nem hiszek ebbe.
2016. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lélek a felsőbbrendű energia.
2016. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A lélek jelenlétének szimptómája a tudat.

A manas (elme) egyik rétege a finomfizikai ttesnek, ezért tartozik az apara-saktihoz (alacsonyabb rendű energiához).

2016. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azóta én is megtaláltam!


Esetleg nem tud valaki linket adni Baktay Ervin Gíta-fordításához? Fordítástól függ, mit értünk a lélek alatt!

2016. júl. 8. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!