Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Angyalok mikor vannak az...

Roxy333 kérdése:

Angyalok mikor vannak az emberek mellett? Születésünktől fogva, vagy csak megtérés után?

Figyelt kérdés

Nah,szóval kérem olyanok ne írjanak,akik ateisták,mert most nem az a kérdés,hogy léteznek-e,vagy mi a véleményük róla,arról majd talán máshol értekezünk. :)

Nekem megvan a saját fikcióm/elképzelésem erről,de azt majd pár válasz után kifejtem,hogy mi,és miért,egyelőre kíváncsi vagyok,hogy van-e olyan,aki még így gondolja. :)

Semmi célom vele,nem vagyok okkultista,sem ezotérikus,hogy angyalokkal foglalkozok,csak ez a rész a Bibliából nem világos nekem. :)



2016. júl. 13. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

"Nekem megvan a saját fikcióm"


Ezzel meg is válaszoltad a kérdésed. Bármilyen választ is kapsz majd, az pontosan ugyanolyan fikció lesz, és semmivel sem lesz alátámaszthatóbb a te képzelgésednél. Persze nincs ezzel semmi gond, csak akkor rossz helyen tetted fel a kérdést.


Ajánlom a szórakozás / könyvek kategóriát, ott sok fantasy-t olvasott ember van, az ő válaszuk valószínűleg sokkal érdekesebb is lesz.

2016. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jónak tartom a kérdést, az biztos, hogy Jézus szava alapján megtérés után biztos. Ő azt mondta, hogy olyanok legyünk mint a gyermekek, és az ilyen gyermekekről mondta ezt:

"Meglássátok, hogy eme kicsinyek közül egyet is meg ne utáljatok; mert mondom néktek, hogy AZ Ő ANGYALAIK a mennyekben mindenkor látják az én mennyei Atyám orczáját."


Ha jól tudom, erről a témáról ennél többet nem ír a Biblia. Emberi kotyvasztok, hagyományok vannak, de az annyi, mintha én találtam volna ki. Személy szerint úgy gondolom, hogy mivel Jézus azt mondta, hogy egy megtérő emberen az angyalok ujjonganak a mennyben, már születésükkor is van angyala. De ez csak fikció.

2016. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm a választ,amit én gondoltam,azt is a Biblia alapján, ez a rész mondjuk pont nem jutott eszembe,de ez írja le a legjobban,szóval köszi! :D
2016. júl. 13. 11:35
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia nem ír róla, hogy az angyaloknak ilyen feladata is lenne, szóval ezek után NEM LEHET TUDNI.
2016. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves első,köszi neked is a választ, most már tudok is reagálni,mert azóta írt más is,és van mintha,hogy valami ilyesmit vártam :) Ahogy idézted is,azt írtam,hogy nekem megvan a fikcióm,de nem azt,hogy ugyanilyen fikciókat várok,hanem Biblia alapján,ha megmondja valaki,akkor a fikcióimat eldobhatom,és ezt szeretném :)
2016. júl. 13. 11:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Mintha helyett minta,elnézést xD
2016. júl. 13. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Angyalok már nincsenek. Csak a tóra és a nevi'im írásának az idején volt példa a megjelenésükre.
2016. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor már válaszolok a 4-esnek is,a Biblia több helyen is utal arra,hogy figyelemmel kísérik az embereket az angyalok,és mivel nem mindenhatók,hogy a Mennyből mindent belássanak,és mindenkit halljanak,ezért ez csak úgy lehetséges,ha az emberek mellett vannak. Csak azt nem tudom pontosan,hogy mikortól,mert arra is csak utalások vannak :)
2016. júl. 13. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:

"a Biblia több helyen is utal arra,hogy figyelemmel kísérik az embereket az angyalok"

Igen, de nem folyamatosan. Ez nem az alapfeladatuk.

Ha egy konkrét feladatot kapnak, hogy kire figyeljenek és mikor - csak akkor teszik ezt.


"és mivel nem mindenhatók,hogy a Mennyből mindent belássanak,és mindenkit halljanak,ezért ez csak úgy lehetséges,ha az emberek mellett vannak."

Nem kell. A feladathoz megkapják a szükséges hatalmat is.

2016. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9!


Megkérdezhetem, hogy honnan vannak az információid?

2016. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!