Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallásban mikortól...

A zsidó vallásban mikortól nincs áldozat bemutatása Istennek? Tradicionális zsidó felekezetek miért nem tartják ezt az előírást még?

Figyelt kérdés

Bibliában többször előfordul ez. Tehát ha valaki hagyomány szerint gyakorolja a rítust akkor ezt is megkellene tennie.


(Tudom már mai szemmel a környezetvédelemnek nem felel meg.)



2016. júl. 14. 17:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

"a pedofília, ember és gyermekáldozat, okkultizmus az ünnepeik része"


- Úgy 2000 éve ugyanezt mondták a kereszténységről is...

2016. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

#1: Te valami nagyon sokat szívhattál. Mert ilyen középkorban megakadt baromságokat már nagyon rég olvastam.


#Kérdező:


Azért mert nincs templom (Bét Mikdás) és azóta el van töröltetve.

Van némely ortodoxoknál (leginkább hárediek és haszidok körében és néhol vallásos cionisták is) ,hogy jóm kippur fele a "kápároszt" gyakorolják. Azaz ilyenkor egy tyúkot "áldoznak fel". Ez persze sok unortodox szerint felesleges.


Meg még a pészáchi széderen szokás a tálra rakni tyúk nyakat ,vagy combot ami a "korbán pészach"-ot ,azaz a pészáchi áldozatot jelképezi. De a talmud szerint aki -mai szóval kifejezve- vegetáriánus az rakhat tyúk nyak/comb ,helyett céklát a tálra.

2016. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

#3:


Szóval azt gondolod, hogy mennyire sokkal okosabb vagy az őseinknél, pusztán abból kiindulva, hogy később születtél.


Az arcátlan arrogancia és öntetszelgés netovábbja.

2016. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

#5:


"Szóval azt gondolod, hogy mennyire sokkal okosabb vagy az őseinknél, pusztán abból kiindulva, hogy később születtél.


Az arcátlan arrogancia és öntetszelgés netovábbja."


Most úgy baráti alapon megkérdezem: Mi van?

2016. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

"#1: Te valami nagyon sokat szívhattál. Mert ilyen középkorban megakadt baromságokat már nagyon rég olvastam. "


Középkorozol, de egyetlen érvemet sem tudod megcáfolni.

2016. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ui.:


"A válaszom még véletlenül sem arra utalt, hogy az átlag zsidó sátánista. Az átlag zsidó tudatlan. A zsidó vezetők sátánisták."


Ez pedig egy Dafuq.


Egyébként még mindig nem vágom azt ,hogy mit értesz te azalatt ,hogy "okosabbnak hiszem magam az őseinknél"...

2016. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#7:


"Középkorozol, de egyetlen érvemet sem tudod megcáfolni."


Dehogynem. Az egész egy hülyeség. Ha szeretnéd részletesebben is kifejtem ,hogy miért.

2016. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Gyerünk. :)
2016. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Azért mert nincs templom (Bét Mikdás) és azóta el van töröltetve."

-- azért az nem annyira meggyőző, hogy valaki azt mondja hogy mostantól nem kell és onnantól el van törölve.


Igen azt tudom hogy zsidó templom sincs, jeruzsálemi leromboltatása óta, illetve zsidó papság sincs.

Ha nincs templom nincs pap ez logikus.

Hisz a rabbi a tanító.

2016. júl. 14. 18:44
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez pedig egy szintre emeli a judaizmust a misztériumvallásokkal, amiket a vezetőik olyan nagyra tartanak.
2016. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!