Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha így nézzük létezik előre...

Ha így nézzük létezik előre elrendeltetés? Nem ellentmondásos ez így?

Figyelt kérdés

Az áll a Bibliában,hogy a jövőben sok rossz dolog lesz, de ezeknek meg kell történniük.

Tehát előre el van döntve és nekünk ebbe nincs beleszólásunk.

Ugyan szabad akaratot kaptunk, de hiába teszünk bármit is ,mert azoknak a dolgoknak meg kell lenniük.

Ez nem ellentmondásos?


Mert ezek szerint nem befolyásolhatjuk a saját jövőnket. Amit ugye a szabad akarat feltételez.



2016. júl. 17. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyisnem van szabad akarat. Mert eldöntheted, hogy ha éhezel, akkor imádkozol vagy gyilkolsz érte. Az emberi viselkedés és döntések mind szabad akaratból születnek. Ha bízol Istenben, akkor nem fogsz ölni. Ha nem bízol, akkor talán igen, ha olyan a szíved.
2016. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk abban nem hiszek,hogy jóllakat majd ha éhezni fogok. Szintem nem szól bele az életünkbe.
2016. júl. 17. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
De igen, ellentmondásos. Az "előre elrendeltetés", másképpen predesztináció kizárja a szabad akaratot. Persze, hogy azonnal ellentmondást látsz, amint a szabad akaratot feltételezed. A szabad akarat az ego rád oktrojált illúziója.
2016. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én viszont tudom, hogy belenyúl az életembe, ha én engedem és kérem. Vajon kinek van igaza? Nekem, akinek van tapasztalata, vagy neked, aki tagadja az én és más tapasztalatát, csak mert nem élted át vagy nem vetted észre?
2016. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Olvasd figyelmesebben a Bibliát.

Az hogy Isten előre lát mindent ,nem azt jelenti,hogy te nem tudsz hátat fordítani a halálnak és elindulni az élet felé,aki nem más mint Jézus Krisztus.

2016. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:
12%

Szia


Ahogy leírtad az előre elrendezést, tényleg ellentmondásnak tűnik. De próbáld meg Isten szemszögéből nézni a dolgokat.

Mindegy 6 ezer évvel megvádolták. A vádnak sok millió angyal és két ember volt a szem és fültanuja. Isten tudta, hogy hamis a vád, de ha rögtön megöli a vádlót és a 2 bűnös embert, azzal azt a látszatot kelti, mintha rosszul, vagy hibásan teremtett. Pedig minden teremtésműve tökéletes!

Ezért rögtön kimondta, mi lesz a lázadás következménye, az engedetlen angyal és két ember részére. Erről szól a Biblia első pár fejezete.

Az Isten azt is elmondta, mi lesz a végkimenetele a lázadásuknak(1Mózes3:15) A köztes lévő időben, amelyben jelenleg is élünk, az ember azt tesz, amit jónak lát. De Isten ma is tevékenyen munkálkodva viszi véghez az akaratát, ami eredetileg is volt: tökéletes, neki engedelmeskedő emberek fognak élni végtelenségig itt a földön. Ezt az akaratát senki se sem tudja megváltoztatni. A Biblia részletesen leírja, mit jelent majd ez, nekünk tényleg nem lehet beleszólásunk abba, hogy Isten milyen módon valósítja meg. DE! Elmondja szeretetéből fakadóan nekünk bűnös embereknek, hogy élhetünk az új világban, ha értékeljük azt a szeretetet amit mind ő, mind a fia mutatott irántunk. De senkit sem rőltet, kényszerít arra, hogy mit válasszon. A szeretetével vonz minket, nem erőszakkal kényszerít.


"Mert ezek szerint nem befolyásolhatjuk a saját jövőnket" -de igen, ad választási lehetőséget, de csak két féle választás létezik minden ember számára. Krisztus úgy beszélt erről, mint két útról. Mindenki maga dönti el, m elyiken jár. Azt is elmondja Krisztus, melyik út hová vezet.


Szabad akaratával válaszhat mindenki...

2016. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Nincs előre elrendeltetés. Ilyen egyszerű. ;)
2016. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van döntési szabadság van szabad akarat.
2017. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!