Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként alkarra tetovál...

YellowJacket kérdése:

Keresztényként alkarra tetoválni, egy "I'm christian"-t, mennyira helyes? Többi lent

Figyelt kérdés
Amikor új emberekkel ismerkedek, akkor nem tudom, hogy hozzam fel Istent. Mert szerintem így kicsit erőltetett ha megkérdezem mondjuk, hogy boldog-e. Vagy ha csak simán sétálok az utcán már tudnák, hogy kié vagyok. Alkarra menne, mert ott nincs annyi izom :D (pl ha hátra csinálnám akkor közbe mutogatom a vállam, és itt lesz egy oldal ami ezt kitárgyalja: [link] ) és ez szerintem Istent szolgálná, mert mindig rákérdeznének a tetkóra, és akkor egyből témánál vagyunk:D

2016. júl. 24. 13:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg már nem leszel vallásos, akkor egyszerűen csak odaraksz mögé egy Bale szót!


(I'm Christian Bale - ugyanis amit te akarsz: I'm a Christian)

2016. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az (1 Kor 10:31); (Róma 14:23) ; 1Kor 6:19-20; ezek megvannak, tehát hogy mindent Isten dicsőségére, ami nem hitből az bűn, Szent Lélek temploma, én most a véleményetekre vagyok kiváncsi, leginkább egy igenre vagy nemre némi indoklással, hogy vajon mennyire szolgálná Istent? köszi előre is!
2016. júl. 24. 13:52
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hívő és különösebbennnem is értek hozzá, viszont már láttam nevetségesen beállított embereket az interneten ilyen istenes tetkókkal, mert azthiszem nem elfogadott "isten szemében a tetoválás..."
2016. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%

Rossz helyen tetted fel a kérdést, mert itt rengeteg képmutató ember van. Van egy rakás szekta tag, akik kirakják a dohányzókat a szektájukból, de a fele banda meg elhízott, mert olyan falánk, hogy azt sem tudja mit egyen jódolgában. Van egy rakás bűn, amit átlépnek, mert róluk van szó, egy rakást pedig elítélnek és köpködnek a bűnösre, mert ők azt épp nem követik el.

Érted? Ne itt kérdezősködj ilyenről. Dönts az ige szerint. De te dönts és ne más!

2016. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Sunshinedoll ***** válasza:
68%

De ha idegenekkel beszélgetsz, miért kell mindenáron felhozni istent?

Én biztos kiröhögnélek egy ilyen tetoválással és képtelen lennék komolyan venni téged. Bár ehhez ez az öt sor is elég volt...

2016. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: nem tudom, egyszerűen van bennem egy ilyne érzés, belső vágy, hogy beszélgessünk Istenről, hátha neki is tud jó változásokat hozni az életében!:) szerintem egy sima felirat tetkó ami vmit mondani akar jól néz ki:) köszi mindenkinek a válaszokat, főként a 4-esnek!
2016. júl. 24. 14:16
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Azzal azért tisztában vagy hogy a Biblia tiltja a tetoválást és piercinget?

Mózes 3. könyve 3 19:28: "Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr"

2016. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan képmutatásnak vennék, meg kissé szerencsétlen is, kreativitástól mentes. Kábé olyan, mint az "Éhes" tetkó a gyomron, vagy a "Béla vagyok", vagy "Szeretlek Gizi".

Az idegen nyelvű tetkókat sem értem. Egy hosszabb idézet okés, de 1-2 szavat minek.


Ha már tetoválás, akkor én mindenképpen a halat javasolnám neked:

[link]

[link]


Talán a legtöbb valamennyire művelt ember tudja, hogy a kereszténységet szimbolizálja, és sokkal kevésbé elcsépelt, mint a szeretlekgizi szintű tetoválások, hiába régi és egyszerű jelkép.

2016. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, sokan mondják, hogy ez vitatható(főként az oldal a kérdésben), hát nem tudom, gondoltam helyette pólóra ugyanezzel a felirattal, de az ugye nem lesz mindig rajtam, nem mindenki szokott rákérdezni annyira mint a tetkóra
2016. júl. 24. 14:29
 10/21 A kérdező kommentje:
öö most nem kretívkodni akarnék ezzel, hanem, hogy tudják, hogy keresztény vagyok, az lenne a fő cél így, hogy már egyből megvalljam és feljöjjön témaként
2016. júl. 24. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!