Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a szcientológia?

Mi az a szcientológia?

Figyelt kérdés
Valaki össze tudja nekem foglalni? Tudnátok ajánlani irodalmi műveket, ami ezzel foglalkozik? Nem igazán tudok róla sok mindent és érdekelne. :)
2016. júl. 25. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Youtube Juszt László riportja , dr Veér András könyve .
2016. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Agymosó szekta. Egy ismerősömet beszippantottàk.
2016. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy külön vallás ,szekta. Nagyon veszélyesek.
2016. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

A South Park ezzel foglalkozó epizódját.

De komolyan, miután megnéztem elkönyveltem magamban, hogy ez is valami elborult fikció, aztán össze vissza keresgéltem az interneten a szcientológiai vallás után és mindenhonnan pont ugyanaz köszönt vissza rám mint a sorozatból. Vannak dolgok amiket már ők sem tudnak fokozni.

2016. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Volt egy csávó aki egyszer azt mondta : Ha sok pénzt akarsz írjál egy könyvet ha pedig nagyon sok pénzt akkor alapíts vallást . A csávó egy regény író volt mindenféle sci-fi könyveket írt , annyira elhitte azt amit írt hogy már nem volt neki elég ha kiadja könyvekben a gondolatait , ezért megalapított egy egyházat ez a szcientológia , persze eleinte nem volt bolond a pénzért csinált mindent de utána már maga is elhitte a hülyeségeit . Az Amerikai kormánnyal szemben kiharcolta hogy "vallásnak" tekintsék szektáját és ezáltal egy csomó pénzt bezsebelt .


Nem érdemes sokat foglalkozni velük mert nem valami nagy történelem alakító vallás inkább csak egy biznisz . Báár igaz ha te is gyorsan akarsz meggazdagodni akkor nem árt tanulmányoznod őket .


Hogy kicsit képben legyél mennyire degenerált vadbarmok kimásoltam neked a wikipédiáról az egyik "hittételüket" : Xenu, a galaktika ura története[12] fontos szerepet játszik az egyház mitológiájában, csak a szcientológia magasabb szintjét elérő, ún. OT III-as egyháztagok hallhatják. A mitológia szerint a gonosz Xenu 75 millió évvel ezelőtt az egész Galaxisból sok milliárd űrlényt fogdosott össze, lefagyasztotta őket, és leginkább a mai DC-3-as típusú repülőgépekre hasonlító űrhajókkal a Földre hozta őket, s itt egy vulkánba dobta a lefagyasztott lényeket, a vulkánt pedig felrobbantotta egy hidrogénbombával. Az űrlények kiszabaduló lelkeit egy speciálisan e célra épített „lélekszívóval” fogta fel, majd a fogoly lelkeket „agymosásnak” vetette alá, s így engedte szabadon őket. Az űrlények lelkei, a „thetánok”, később az evolúció során az emberi lényekben találtak otthonra.

2016. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Papi Gonzales ***** válasza:
55%
egyébként pedig wikipedia és google....
2016. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

#5

És látod hogy egy csomó hülyének nem tűnik fel h egy SCI-FI ÍRÓ sci-fit írt, és erre szrnak el aztán vagyonokat.

2016. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
2016. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
OMG, 5-ös! :D 75 millió évvel ezelőtt? űrlények? hidrogénbomba? Hubbard kajak nem volt normális!
2016. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 jatekos12 ***** válasza:

Pl. az alábbi linken találsz infót L. Ron Hubbard könyveiről.

Hubbard a Szcn. alapítója, forrása.

Ha valamit meg akarsz ismerni, akkor legjobb közvetlen forrásból, nem pedig mások véleménye alapján. Órákig lehetne vitatkozni a témáról, napokig is akár, és mégsem jutnál előre.

Olyan ez mondjuk, mintha egy ételről órákon át beszélgetnénk, és mégsem fogod megtudni, hogy milyen az íze, csak meghallgattál 100 embert akinek ízlik és 100-at, akinek nem, de ha megkóstolod, te magad tudod eldönteni hogy ízlik vagy sem.

Akinek kellemetlen képzettársításai vannak egy adott témára, az inkább lebeszél róla, kinek meg kellemes, az a rábeszélésben lehet motivált. De ezek csak képzettársítások, amelyek nem mindig észokokon nyugszanak.

Talán saját tapasztalatból is tudsz példát hozni arra, hogy ez így van. Vegyük csak bizonyos szülők előítéletét egy kamasz fiú új barátnőjével szemben, de számtalan másik példát lehetne hozni.

Persze a kóstoláshoz némi bátorságra van szükség, de hát sok mindennel így van ez, nem?

Mondjuk könyvolvasástól nemigen szoktak becsavarodni, max. az árát érzed kidobott pénznek, de akkor meg le tudod vadászni egy könyvtárban jó eséllyel.

A legteljesebb forrásanyagokat természetesen egy szcientológia egyházban vagy dianetika központban tudod beszerezni (ki lehet googlizni), de ehhez már még nagyobb bátorság kell egy érdeklődő részéről. Én is voltam érdeklődő valamikor, nekem is megvoltak az aggodalmaim, szinte ez természetesenek is mondható, mikor az ember egy új dologgal ismerkedik.

Bemehetsz mondjuk egy barátoddal is, ha úgy nagyobb biztonságban érzed magad, aki majd kiment téged, ha úgy érzed, hogy épp hálót kezdenek a nyakad köré tekerni vagy valami.

Sok megoldás van, de régi és igaz közhely, hogy a puding próbája az evés.


[link]

2016. dec. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!