Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliával való teljes...

A Bibliával való teljes egyetértés fontos ahhoz, hogy valaki hithű keresztény legyen?

Figyelt kérdés

Egyes részeit úgy érzem, hogy a mai világra nem teljes mértékben alkalmazhatóak. Ha Isten szándéka volt a világ újulása is, akkor talán ő is elnézi, ha bizonyos mértékben másképp közelítjük meg a Szentírást?

Vagy fontosabb az, hogy én érezzem, hogy keresztény vagyok és tudjak megbocsátani és békét és hálát adni?


16/F


2016. júl. 26. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha te tudod tartani az áldozat mutatást a szentélybe ,zsidóként le a kippám és a kalapom előtted. :DD
2016. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyes vagyok ,megint:


Amúgy fontos a biblia ("ószövetségi") parancsolatok megtartása ,de vannak olyanok amik nem szükségesek már.

2016. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, így gondoltam én is. Egy kamasz fiúnak ez is egy feladat, hogy megfejtse a kereszténységét. Köszönöm a válaszodat!
2016. júl. 26. 20:58
 4/20 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz, ami szerinted nem alkalmazható? Példákat tudnál mondani? :)
2016. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Elsősorban az volt az oka, hogy ezt feltettem magamnak és itt a válaszolóknak, hogy a Biblia szerint például bűnös cselekedet egy szép, dekoratív lány megnézése is. Vagy az önmegtartóztatás az önkielégítés példájával, ugyanis úgy gondolom, hogy ha ezt az örömérzetet is megteremtette Isten, akkor bizonyos feltételek mellett használható is ez a képességünk.
2016. júl. 26. 21:11
 6/20 A kérdező kommentje:
Illetve a szexuális vágy, a hormonok munkája az ezt is olyan szükségletté teszi, mint az evés, ivás. És arra is azt mondja a Biblia, hogy csak mértékkel, ne legyünk mohók.
2016. júl. 26. 21:12
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

A fundamentalista protestánsok és a szekták szerint biztosan. Az apostoli jogfolytonosságú egyházak szerint nem tudom pontosan, de azt gondolom, hogy igen, bár ők kicsit másként tekintenek a Szentírásra (jó értelemben).


Különben én sem értek egyet a Biblia minden egyes részével, hiszen akárhogy is közelítjük meg az Írást, azt elsődlegesen nem a mai embernek írták, hanem az akkori kortársaknak. Életet alapozni rá teljesen szerintem ma már nem érdemes, hiszen egyes parancsolatai kifejezetten erkölcstelenek 21. századi szemmel nézve. Nem is csoda, hogy bizonyos Szentíráskiadások már leválasztották az Ószövetséget.


Az Újszövetség közelebb áll a mai emberhez, de annak esetében is egy olyan gyűjteményről beszélhetünk, amely 1900 évvel ezelőtt íródott, tehát az akkori életet tükrözi. Az én nézetem szerint a Biblia a mai kereszténységnek nem olyan értelemben minta, hogy arra alapozza az életét [ez még az Óegyház tanításával is szembement, hiszen a Szentírás ott nem hivatkozási alap, hanem az apostoli hagyomány részének minősült.], hanem a szentírási szakaszokon elmélkedve azt kell megnézni, hogy az olvasó hogyan tudja azt alkalmazni az életére. Mit mondd például a Jónás könyve a 21. század emberének? Ezzel a szemlélettel tényleg tudunk belőle nyerni tanítást és útmutatást is.


Dante

2016. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszodat!
2016. júl. 27. 06:33
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem fontos,sőt célszerű nem mindenre rábólintani.Ne engedj az egyházi agymosásnak,mert nem ez Krisztus útja.Még maga a Biblia is leírja,hogy Jézus sem fogadott el belőle mindent!


"Vagy fontosabb az, hogy én érezzem, hogy keresztény vagyok és tudjak megbocsátani és békét és hálát adni?"


Igen,így van.Persze semmit se megfelelési kényszerből tegyél.A szeretet nem kényszerít semmire.Ha haragod van,add ki magadból/nyilván ez nem azt jelenti,hogy szájba kell verni az illetőt,vagy baseball ütővel szétverni a tv-t/ne tagadd le a békesség nevében.Ha már elszállt a haragod,akkor vagy kész a békére,megbocsájtásra,hálára.

2016. júl. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

És igen,jól gondolod,a szexuális vágy természetes,épp úgy,mint az evés-ivás.Mindegyik problémát okozhat,ha megszokásból,függőség miatt teszed,nem pedig valódi igényből.

Tehát mindent mértékkel!

2016. júl. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!