Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki keresztet hord a nyakában,...

Aki keresztet hord a nyakában, az biztosan keresztény?

Figyelt kérdés
Kis arany medálról van szó, legtöbbször a pólóján belül hordja, és egész nap rajta van. Biztosan keresztény, vagy ettől még lehet, hogy csak "divatból" hordja?

2016. júl. 27. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem 100% jellemrajz.

Hordta nekem zsidó,meg ateista kollégám is.

2016. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy valaki 10-20 éve hordja, de közben már megváltozott a hitről alkotott véleménye. Vagy az is, hogy családtól kapta fiatalkorában, de úgy egész életében nem kimondottan érdekelte a vallás (legyen teista, vagy ateista).


Ez olyan dolog, hogy egy fali képet is csak nagyon ritkán mozgatunk el, jelentsen az nekünk bármit. Az ember a megszokások híve, vagy ha vam is számára valaminek konkrét jelentése, te nem tudhatod 100% biztossággal megmondani.

2016. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Én a dögcédulámat hordom a nyakamban, mégsem vagyok dög!
2016. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Nem. Az a keresztény, aki az Úr Jézus Krisztust követi. A keresztényeket általában a cselekedeteikről és hitvalló életükről lehet felismerni, nem pedig a nyakláncukról.


Ahogyan az Úr Jézus Krisztus tanította: "Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik báránybőrbe bújva jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Tüskebokorról szednek-e szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, a rossz fa sem hozhat jó gyümölcsöt. Amelyik fa nem terem jó gyümölcsöt, azt kivágják, és tűzre vetik. Tehát gyümölcseikről ismeritek meg őket.Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!" (Máté 7:15-23)


Üdv. Péter

2016. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem
2016. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2016. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Egy keresztény nem hord a nyakába keresztet, és máshol sem.
2016. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
"Egy keresztény nem hord a nyakába keresztet, és máshol sem." -mondja valaki, aki nem is keresztény.
2016. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Mi az összefüggés? Aki autóban ül, az biztos tud vezetni? Aki tud vezetni, annak biztos van jogosítványa? Akinek van jogosítványa, az biztos tud vezetni? Ha valaki tud értelmesen nézni, az biztos értelmesebb az átlagnál? Ha valakinek tiszta a keze, biztos, hogy a lába is az?


Sok keresztény egyáltalán nem visel jelképeket, mások pedig viselnek, mint valami állomány jelzőt. Megint mások viselnek keresztény jelképeket, pedig nem keresztények. Nekem személy szerint az a véleményem, hogy egy versenylovat nem kell felcímkézni, hogy versenyló, ugyanis a teljesítménye hitelesíti. Ha azonban a szamarat akarják versenylónak eladni, akkor felcímkézik, hogy "versenyló", a balekok úgyis mindent elhisznek. Ez persze nem jelenti, hogy nem címkézhető fel egy versenyló, csak azt, hogy nem szorul rá a címkére, hogy felismerjék. Egy keresztény sem szorul címkékre, hogy felismerjék, hogy keresztény. Ha rászorul, akkor nem hiteles keresztény, akkor sem, ha ténylegesen újjászületett.


Vagyis a válasz az, hogy sem a keresztény jelkép, sem pedig annak hiánya nem hitelesít, vagy hiteltelenít senkit sem. A másik az, hogy nem minden vallásosnak minősített ember keresztény bibliai értelemben, de ez messzire vezetne.

2016. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért fontos neki, lehet h a hit miatt, lehet h kedves emlék a nyaklánc.


Ha rákérdezel, biztos elmondja szívesen, mi innen nem tudhatjuk... :)

2016. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!