Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, akkor működik...

Mit gondoltok, akkor működik jól egy kapcsolat, ha egy vallásos ember szintén vallásos emberrel köti össze az életét?

Figyelt kérdés
Mennyire tud jó / rossz lenni a kapcsolatra, ha az egyik fél vallásos, a másik pedig nem, vagy pedig különböző vallásuak? Döntő tud lenni az ilyen? Ti tudnátok olyannal együtt lenni, aki különböző vallású, esetleg vallásos, de ti mondjuk nem?

#vallás #házasság #szerelem #kapcsolat #nemvallásos #különböző vallás
2016. aug. 3. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Ha a vallása fontosabb mint mondjuk a szex akkor aligha. Képzeld el, esténként késői órákig meditál, imádkozik, vagy leborulgat egy oltár előtt, amikor jobb dolga is lehetne....
2016. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

"Várj drágám, előbb még 40 leborulás Mekka felé..."

aztán meg:

"Ó, de elfáradtam, ... jó éjt, szép álmokat" :D

2016. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez személyiségtől függ. Sokat számít a világnézet, ez tény. De működhet jól kapcsolat úgy is, hogy ha mondjuk az egyik fél vallásos, a másik nem. Ismerek ilyen házaspárt, már vagy 15 éve teljesen jól megvannak: a nő hívő, gyakorolja is a hitét, a férfi nem hisz Istenben. De nem okoz ez konfliktust nálunk, mert mondták, hogy egyikük sem akarja megváltoztatni a másikat.
2016. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Szervusz.


Egy keresztény ember, azért fogadja meg ezt a tanácsot, mert tudja, hogy Isten nem ok nélkül kéri ezt.

Számtalan oka van, de hosszú lenne leírni.


Egy Biblia vers azonban összegzi ezt:


(Prédikátor 4:12) 12 Ha valaki le tudná is győzni az egyedül levőt, ketten ellene állhatnak annak. A hármas kötelet nem lehet egyhamar szétszakítani.


Ha mind a két fél életében Isten jelen van, és így egységesen aktívak is, az áldás nem marad el.

Nem véletlen tiltotta a valamikori népének, hogy más "vallású" emberekkel keveredjenek,

S így az imádat is olyan maradt amilyet Isten elvárt a népétől, és nem fognak hamis istenekkel is befeketetíteni az Istennel ápolt kapcsolatukat

Ma sincs másként.

2016. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"tudnátok olyanokkal lenni"?


Nem, mivel ha Isten tanításában részesülök akkor megfogadom amit mond,, és nem gondolkodok azon mi lenne ha nem fogadnék szót.

2016. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem tiltja a különböző vallásúak házasságát. Én úgy gondolom, hogy ha igazán szeretek valakit azt akkor is szeretem ha buddhista meg akkor is, hogyha ateista, szóval mindenképp megpróbálnám, hogy működik-e a dolog, akkor is ha elsőre nehéznek tűnik.
2016. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én ismerek vallásos párokat akik összeházasodtak majd elváltak és újra összeházasodtak,mint ha mi sem történt volna. Szóval nem mindenki és nem minden esetben élnek különb életet mint a világi emberek.Ja és nem volt különösebb oka a válásnak,csak hogy kihült a kapcsolatuk ennyi. Úgy hogy szerintem nem nagyon befolyásolja a kapcsolatot hogy valaki vallásos vagy sem. Inkább az a fontos ,hogy tisztelje mindkét fél a másikat és a másik világnézetét. Talán annyi fontos lehet minimum,hogy míg az egyik fél vallásos a másik ne legyen ateista és ne jöjjön mindig azzal,hogy így meg úgy meg,hogy ez az egész balgaság.Mondjuk én nem gyakorolom a vallást,de azért hiszek Isten létezésében. Párommal elmennék templomba párszor,de max csak alkalomadtán.
2016. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vallásos zsidó vagyok és azt írom nem. Ez nem ezen függ.


Hanem az elfogadáson.


És szerintem nem ,nem tud döntő lenni.


Egyébként az eddigi barátnőim közül mindegyik keresztény volt és még származásilag se voltak zsidók.

2016. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a kapcsolat lehet nagyon jó és bensőséges, ha elfogadják egymást. Mégis lehet, hogy a hívő fél valami hiányfélét érezhet előbb-utóbb.

pl. jó lenne együtt imádkozni, jó lenne együtt menni templomba, együtt mesélni a gyerekeknek bibliai történeteket, hasonlóan gondolkodni-dönteni a felekezeti programokról, vagy együtt dicsőítő zenét hallgatni,vagy egy időigényesebb-komolyabb szolgálatot vállalni, megosztani a kételyeket, ha éppen a hivő hite meginog, de mégsem lehet ... ebben csak a hívő barátokra lehet számítani...


nem könnyű egy egész életen át egyedül "gyakorolni a vallást" és a nem hívő társsal mindig úgy beszélgetni, ahogy egy nem hívővel lehet és kell (megválogatva, kedvesen, türelemmel lenni az útkereséséhez)

2016. aug. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!