Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Ay carramba! kérdése:

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy ne vitatkozzanak egymással az istenhivők az evolúcionisták?

Figyelt kérdés
Az emberek már régóta vitatkoznak Isten létezésén, és az evolúció igazán. Én evolucionista vagyok, nem hiszek Istenben. De nem szeretem látni, hogy egymást kritázállyák.

2016. aug. 6. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 Mojjo ***** válasza:
82%
@Tom Benko: na igen. Ezzel kapcsolatban majd lehet teszek fel új kérdést. Egyre inkább úgy látom ugyanis, hogy az ált iskolás/gimis fizikaoktatás, meg sok ilyen irányú ismerettetjesztő irodalom bizonyos tekintetben a homályt, és a félreértéseket erősíti, és nem látom, hogy lehetne kitörni ebből. Asszem, még ma írok erről egy kérdést, ahol összeszedem, mire is gondolok...
2016. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 Mojjo ***** válasza:
@30: félreértés ne essék, nem mondom, hogy igaza van. De szerintem ezt tudod, ismersz elég sok hozzászólásból :) Csupán a mögöttes intenciókról beszéltem, aminek ténykérdésekhez nincs köze, de más szempontokból fontos - egyrészt nekem is, emberileg, másrészt pedig puszta módszertanilag is, hogy hogyan tudsz valakit rávezetni tévedéseire. Ha időm engedi, egyszer megpróbálom kifejteni, ha van rá igény.
2016. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 Cerevisiae ***** válasza:

Kedves kérdező!


Írod:

"Abban viszont nem értek egyet, hogy csak a kreaciolonisták (ezt a kifejezést ki találta ki?!) "támadják" a szeritük nem megfelelő ideológiairányzatot, mert én pl. láttam és hallottam már az ellentétes irányból érkező kritikákat."


Ez a kreacionizmus:

"A kreacionizmus azon nézetek gyűjtőneve, amelyek szerint az élet és az élővilág sokszínűsége valamilyen értelmes entitás (általában valamelyik vallás istene) beavatkozásának az eredménye, azaz az élőlények fajtái külön-külön lettek megteremtve."


Vagyis egy olyan idegen lényhívő is kreacionista, aki azt állítja, hogy idegen lények barkácsolták össze a Földön az élőlényeket.


Szóval te tudsz olyan autentikus forrásra mutatni, ahol tudod, hogy nem kreacionistáról van szó, de kritizálja az evolúció valóságát?


Tudod, én elég régóta ismerkedem az evolúció tanával, de még soha egy olyan tudományos értekezést nem láttam, ami az evolúciót ne vallásos alapon utasítaná el.


És sokan állították, hogy vannak semleges evolúcióelvetők, de mindig és mindig kiderült, hogy a tagadás motivációja ezeknél az embereknél kizárólag a valami felsőbb erőbe vetett teremtő erőbe vetett hitük volt.


Bemutatnál nekem a tudomány világából autentikus (SZAKÉRTŐI! - nem csillagász, fizikus, meg mindenféle más egyéb) evolúció tagadó tanulmányt? Nem plebsznek szánt könyvet! Nem magán-weboldalt! Szakmai folyóiratban, szakmai publicitással bíró felületről!


Hm? Nagyon kíváncsi vagyok...

2016. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten megnyugtató. A biblia egy elkápráztató, nagyon érdekes, valódi történelmet is tartalmazó útmutatás. Sokszor azok kritizálják, akik el sem olvasták. Akik legalább egyszer "elmerültek" benne, már sokkal kevésbé tartják "baromságnak". Persze sokszor abban sincs arra válasz : hogyan. Csak arra, hogy miért. Talán ez a hogyan megfejtése a tudomány dolga. A hit ugyanakkor egy csodálatos dolog, nem az anyagra teszi a hangsúlyt, hanem a lélekre, vagy arra ami ezek mögött van. Sajnos a hit sem jelenti mindenkinek ugyanazt. A hívő nem erőszakos, nem önző, nem ítélkezik felelőtlenül, másokat nem bánt meg ok nélkül. A szeretet, a törődés, az odafigyelés, a megértés, a lélek gyógyítása az elsődleges szempont.

És igaza van a kérdezőnek, fölösleges egymást gúnyolni, provokálni.

2016. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:
TE JÓ ÉG! Huh... Hát a nagy részét elolvastam, amiket irtatok. Hmm... természetesen mindenkinek igaza van valamilyen formában, és én ezt tiszteletben is tartom. Mondjuk ki monda hogy nem? Na mindegy! Rengeteg sok információ érkezett, és tőménytelen felvilágosultság fogott el. Nem szeretnék senkiben felidegesitést, vagy egyéb, nem pozitiv irányú érzelmeket kelteni, de ti nem ismertek engem! Tudom, csak a véleményeteket modtátok ki másoknak, és hogy szerintetek "mi a helyzet". Nem akarok vitázni, ne értsétek félre. Monjuk még el akarom olvasni Darwin kőnyvét, hogy teljesen ismerjem az evolúció tanát, és még pár kifejezést, fogalmat meg kell ismernem. Igen, most már tudom hogy az evolucionista kifejezés nem a legmegfelelőbb szó az e ideológiának a kővetőire. Várom a tőbbi választ és véleményt! :D
2016. aug. 7. 14:30
 36/66 Mojjo ***** válasza:
88%

@35:

"Igen, most már tudom hogy az evolucionista kifejezés nem a legmegfelelőbb szó az e ideológiának a kővetőire."


Még mindig nem érted. Pont az a lényeg, hogy az evolúció NEM egy ideológia, hanem elméleti megfontolások alapján, és gyakorlati megfigyelésekkel is rendkívül jól alátámasztott természeti szükségszerűség. Az evolúció léte pont annyira tagadhatatlan és egyértelmű, mint a gravitációjé - pont ezért jó párhuzam a gravitáció. Szóval szerinted a gravitáció egy ideológia, vagy egy valós természeti jelenség? :) Na, az evolúció pont ugyanúgy... Csak ennek belátásához minimálisan több ismeret, meg gondolkozás kell.

2016. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:
Jól van na! Nem ideológia! Csak nem tudtam, hogy mivel illesem meg másként az "evolúció" kifejezést, hogy szinesebb legyen a mondat. Amúgy igazad/igazatok van. Van még mit fejlődnőm, de rajta vagyok! :)
2016. aug. 7. 15:59
 38/66 A kérdező kommentje:
A wikipédia szerint is neked van igazad, de viszont az idea kifejezés már találó! :)
2016. aug. 7. 16:00
 39/66 Mojjo ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az idea jó kifejezés lenne. Kontextustól függően az elmélet, vagy a jelenség szavakat ajánlanám. Pl: "nem az evolúcionista a megfelelő kifejezés arra, aki elismeri az evolúció jelenségének létét".
2016. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Hmm... Megnézted a Wikit? Ott én nem láttam akadályt az "ideára".

Egy részlet: Az ideológia szó eredetileg és szó szerint az ideák (gondolatok, eszmék, ötletek) rendszeres tanulmányozását, tanát jelentette

2016. aug. 7. 16:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!