Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találtam itt egy érdekes...

Találtam itt egy érdekes megközelítést egy igével kapcsolatban (Gal.6:17), Jehova tanúi mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ti elég jártasok vagytok a Bibliában,sőt egy modern forditásotok is van.

Hogyan magyarázzátok meg a Gal.6:17 et az UVF-ből?



2016. aug. 22. 16:41
1 2 3
 1/22 KZitus ***** válasza:
37%

Szia


Pál írta ezt a galáciaiaknak: „én Jézus rabszolgájának bélyegeit [gör.: sztigʹma·ta] hordozom testemen” Ga 6:17. Pálra sokféle csapást mértek a keresztény szolgálata miatt, ezek közül néhány nyilvánvalóan maradandó nyomot hagyott a testén, ami hitelt adott annak a kijelentésének, hogy ő Jézus Krisztus hűséges rabszolgája 2Kor 11:23–27. Lehet, hogy ezekre utalt Pál bélyegekként. De az is lehet, hogy arra utalt, hogy keresztényként éli az életét, megteremve a szellem gyümölcsét, és végezve a keresztény szolgálatát.

2016. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Azért kérdezz meg egy nem Jehovát is, mert az ő Bibliájuk nem hamisított, mint a Jehováké.
2016. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 KZitus ***** válasza:
53%

Kedves 2-es

Jehovánál jobban senki nem tudhatja, mivel Ő iratta le a Bibliát :-)

Mi csak a tanúi vagyunk, haszontalan rabszolgák :-)

2016. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kzitus!


De hadd kérdezzem meg,hogy mit jelent az "Jézus rabszolgájának"???

Ki Jézus rabszolgája akin stigmák vannak?

Milyen rabszolgáról beszél?

A Károli így. fordítja;

Gal 6:17

Ennek utána senki nekem bántásomra ne legyen; mert én az Úr Jézusnak bélyegeit hordozom az én testemben.


Károli érthetően fordítja az UVF viszont nagyon nem mert "Jézus rabszolgájának..." ami azt jelenti,hogy gnosztikus megközelítés.

2016. aug. 22. 17:16
 5/22 anonim ***** válasza:
27%

"Azért kérdezz meg egy nem Jehovát is, mert az ő Bibliájuk nem hamisított, mint a Jehováké."


Ja mert a katolikus Biblia csak százszor lett átírva a történelem folyamán, és még értelmezni sem tudjátok...

2016. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 KZitus ***** válasza:
37%

Mint feljebb írtam, Pál apostol annyi űtést kapott, sérülést szenvedett, hogy annak lehetett nyoma a testén. Ő maga mondja el:

2Korintusz 11:23–27

Krisztus szolgái? Úgy felelek, akár egy őrült: én még kiemelkedőbb módon az vagyok — több fáradozásban, többször börtönben, ütésekben rendkívüli mértékben, gyakran közel a halálhoz. Zsidóktól ötször kaptam egy híján negyven botütést, háromszor megvesszőztek, egyszer megköveztek, háromszor hajótörést szenvedtem, egy éjt és egy napot a mély vizekben töltöttem; gyakran utazásokban, veszélyekben folyók miatt, veszélyekben útonállók miatt, veszélyekben a saját nemzetségemtől, veszélyekben a nemzetektől, veszélyekben a városban, veszélyekben a pusztában, veszélyekben tengeren, veszélyekben hamis testvérek között, fáradozásban és vesződségben, gyakran álmatlan éjszakákban, éhségben és szomjazásban, sokszor az eledeltől való tartózkodásban, hidegben és mezítelenségben.

(elolvashatod más fordításokban is, - a lényeg az marad)


Biztosan lehetett nyoma, hege mai modern nyelven "stigmája" a szolgálatának köszönhetően, amelyeket nem önként "rakott" a testére - Krisztus szolgálatáért szenvedte el.


"De hadd kérdezzem meg,hogy mit jelent az "Jézus rabszolgájának"???" - minden rabszolga azt teszi, amit az ura parancsol számára. Ez a parancs az elsődleges az életében. Pál apostol azt mondta magáról: "Pál, aki Jézus Krisztus rabszolgája, és akit elhívtak apostolnak, és elválasztottak, hogy hirdessem Isten jó hírét" Róma 1:1

Figyeld meg, milyen munkával bízta meg Krisztus. Ő Krisztus rabszolgája volt, hogy teljesítse a tőle kapott feladatát. Mi volt ez a feladat? elmondta ezt is neki: "Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert választott edényem ő, hogy elvigye a nevemet a nemzeteknek és királyoknak, és Izrael fiainak is. Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért....és azonnal elkezdte prédikálni a zsinagógákban Jézust,+ hogy Ő az Isten Fia” Csel.9:15,16,20

2016. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
A probléma, hogy a görög szöveg nem tartalmaz itt szolga szót. Tehát nem Jézus szolgája vagy rabszolgája, hanem Jézus... Van valaki, akit a Biblia hazugság atyjának hív. Ha van egy olyan Bibliának, ami tele van beszúrt szavakkal, ami megváltoztatja a mondatok jelentését, az hazugság. Meredek azt mondani, hogy ez Isten szent szava, és ti a tanúi vagytok ennek. Ez egy hamis fordítás, egy hamis szervezettől, és ti ennek az áldozatai vagytok. Ti Jehova tanúi egyháznak áldozatai vagytok, és nem tanúk. Nem tanúskodtok ti semmiről sem, mert nem hallottatok, nem láttatok semmit sem, amiről tanúskodhatnátok.
2016. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Napjainkban sok szövegmagyarázó azt feltételezi, hogy Pál itt olyan sebhelyekre utalt, melyeket keresztény misszionáriusként szerzett, mivel többször is kegyetlen bánásmódot kellett elszenvednie (2Korintusz 11:23–27). De lehet, hogy nem szó szerinti sebhelyekre gondolt, hanem arra, hogy az élete azonosította őt keresztényként.
2016. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A Károli azt írja, hogy a "testemBEN". Nem pedig testemen. Miért kellett ezt is átírni?
2016. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha majd az emberek végre rájönnnek, hogy a biblia egy szimbólumkönyv, mejben maga Jézus személye is kétséges, majd akkornelkezdődhet az emberek lelki fejlődése. Nehezen irok telefonrol bocsi 😅
2016. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!