Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra milyen aktualitássa...

Számotokra milyen aktualitással bírnak Jeremiás próféta szavai? Vallás és felekezet is érdekelne.

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik könyvbe van "aktualitás".


Zsidó/humanisztikus

2016. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Melyik szavai? Érdemes lenne konkretizálni, hogy melyik részére gondolsz. De nagy általánosságban két aktualitása van:

1) Krisztus megtestesülése, ami már megtörtént, és azóta igyekszünk Krisztust követni.

2) Krisztus második eljövetele, ami még nem történt meg, és nem is tudhatjuk, hogy mikor fog bekövetkezni, de igyekszünk minden pillanatban készen állni rá, és várjuk Őt.

(ortodox keresztény)

2016. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Általánosságban érdekelnének a gondolataitok. :) Hogy kinek éppen melyik része bír fontossággal most.

Nekem most az, hogy kis híján úgy elárultam Istent, mint az őseim. És hogy Isten türelme sem végtelen.

2016. aug. 30. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

"És hogy Isten türelme sem végtelen."


De, megnyugodhatsz, végtelen a türelme. :)

Lehet, hogy most úgy érzed, hogy valami büntetést ró ki rád, de nem erről van szó.


Talán a folyó rossz partján álltál, és nem volt merszed belemenni a vízbe, hogy átússz. Most ő bedobott a mély vízbe, de csak azért, hogy ki tudjál úszni a jó partra, ne ragadj le a rossz parton. Meglátod, előbb-utóbb minden rendeződik, te csak tempózz a part felé :)

(2. voltam)

2016. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy amit most írtam, az teljesen benne van Jeremiás könyvében. Tekintheted akkor aktuális interpretációnak. :)
2016. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Számomra komoly aktualitással bírnak.

(Keresztény - Adventista)


Üdv. Péter

2016. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!