Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely keresztény felekezet...

Mely keresztény felekezet okozza a legtöbb megbotránkoztatást napjainkban?

Figyelt kérdés
2016. aug. 31. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm....U.S.Á-ba egyértelműen a "nemzeti érzelmű" /rasszista egyházak...stb + A West Boro church. Na meg a pünkösdisták & tanúk.


Magyarországon pedig egyértelműen a Hit Gyülekezete (volt-tag vagyok) és a tanúk.

2016. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem is a Westboro jutott eszembe, ami ugyanazt műveli, mint Brooklynban az őrtorony.
2016. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Atya ég, most néztem meg egy videót a Westboro gyülekezetről eddig őket nem ismertem egyáltalán, a gyülekezet egyik képviselője aki nő, egy iskolában beszélgetett egy néger leszbikus lánnyal, és amikor megkérdezte a néger lány, hogy Jézus nem e meghalt e mindenkiért, akkor a nő azt mondta, hogy nem, ez nem így van, ennél tovább már nem is nagyon néztem......
2016. aug. 31. 15:10
 4/16 anonim ***** válasza:
2%

Azok, akik Isten nevében, a halált okozó bűnöket megtűrik, sőt mi több maguk is gyakorolják, szégyent hozva a Szeretet Istenére, hiszen nem tudják kimutatni ezt a tulajdonságot, így sokan nem csak elfordulnak Istentől de meg is kérdőjelezik a Létezését.

Valamint akik Jézus tanítása ellenére olyan tanításokat, illetve dolgokat tesznek, amit keresztény nem tehet,

s Jézus halálával takaróznak, hogy úgy is megbocsát.


Így sokan nem helyes úton járnak, úgy élnek ahogy egyénileg akarnak nem kell megfelelniük Isten alapelveinek.

Így a földön levő "keresztény emberek" nagy része, nem él keresztény életet, de reménykedik.

2016. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Persze a ne ítélj, hogy ne ítéltess az már smafu... Ilyen nincs is a Bibliában, Wt, Wt über alles...


Csak a szadista viseli el azokat a mocskos dolgokat, amiket ez a szekta megkövetel. Hogy nem hallgatnak Jézusra és fogalmuk sincs arról, hogy ki ő, jelzi mennyire széles úton loholnak.

2016. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 Szia ez elég érdekes, Jézus többször is figyelmeztette a tanítványait, de leginkább a farizeusokat és a szadduceusokat, hogy a törvényhez való erős ragaszkodás nem igazán célra vezető, két legfőbb parancsolatot kért, hogy az emberek teljesítsék, és az az első kettő volt, na most ha valaki gyilkol az egyértelműen szembe megy a legfőbb parancsolatokkal, de legalább annyira szembe megy az a szervezet, és személye, személyek is, akiknek terhére családok szakadnak szét, beteg emberek nem kapnak megfelelő segítséget, és sajátos Biblia értelmezésektől fogva emberek életét követeli a tanítás.
2016. aug. 31. 19:55
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Szervusz


Ha családok mennek szét,azt maga Jézus is elmondta, hogy sajnos előfog fordulni, mert nem egyeznek, többnyire a nem keresztény hagyja el a családot.

Az emberek pedig nem halnak meg tömegesen attól, amit már szinte minden hol alkalmaznak, még nem Tanúk esetében is. Egyre több nem Tanú is egyetért ezzel és ezt a kezelést választja. Sőt elismerik a szaktekintélyek többsége.

Ha még is előfordul, az a vérátömlesztéssel is előfordult volna, még sem verik nagy dobra. ezért tűnik úgy, hogy csak azok halnak meg, akik elutasítják.


Ha olyan nagy mértékű lenne a kár, mint amilyennek az ellenséges érzületű emberek állítják, már régen betiltották volna, mert rendszeres kárt szenvednének az emberek, és hidd el ahogy Én is sokan közölünk tudjuk, sőt magam is voltam ebben a helyzeteben, nem igaz amit állítanak, egy -egy megtörtént esetet vernek nagy dobra, mint ha tömeges mészárlás történt volna.

2016. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Talán annyit, hogy mint keresztények, inkább alapelveket tartunk be, mint törvényeket a betű szigorával, ahogy a Farizeusok valóban tették.


Olyan tiltás nincs ami kárt, vagy sértést életet követel meg emberektől, ezt csak azok gondolják és túlozzák el, akik a családjaikat akarják ezzel a váddal illetni, amit igazából a többiek számlájára is ráakarnak húzni.


Csak hogy nem minden Tanú család megy szét tömegesen, vagy történik válás, és ez is bizonyíték, hogy az állítás hamis.

2016. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha családok mennek szét,azt maga Jézus is elmondta, hogy sajnos előfog fordulni, mert nem egyeznek, többnyire a nem keresztény hagyja el a családot. "

Ezzel kapcsolatban azért mást halottam, elég közeli példából kiindulva is. Mostohanővéremnek is volt ugyanis egy olyan korszaka, amikor évekig nem találta a helyét, végül eljutott a Tanúkhoz is, Istennek hála nem maradt sokáig, de ő is azt mesélte hogy mindenki akivel csak szóba került a téma a szervezetből, azon erősködött hogy szakítson meg minden kapcsolatot bárkivel, aki nem Tanú, a saját családjával is. És másoktól is hasonlóakat hallok, akikben csak volt elég tartás hogy végül otthagyja a szervezetet, mindegyikük arról mesél hogy aljas módon manipulálják az embert a valóság de még a saját család ellen is.


Persze ezt belülről mindig nehéz észrevenni, de gyanús hogy külső szemlélőként rendszerint erre a következtetésre jut minden volt tag.

2016. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Én 26 éve szolgálok, de soha nem mondta senki, hogy szakítsam meg a kapcsolatomat a nem Tanú rokonaimmal.

S mai napig is jó viszonyban vagyok velük, még vendégségbe is járunk hozzájuk.

A férjemnek sem tanú egyetlen rokona sem, és oda is rendszeresen hivatalosak vagyunk, olyan mértékben, hogy még egy hétig is nyaralunk náluk.


S az általam ismert tanúk akiknek a környezetében lakom, róluk is ezt tudom elmondani.

Nem kapcsolatot kell megszakítani, hanem akkor, és olyan mértékben csökkenteni, amikor felesleges problémát okoznának egymásnak.

2016. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!