Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az Ortodox Keresztény...

Mi az Ortodox Keresztény vallás felvételének a menete, ha Görög Katolikusnak kereszteltek és bérmáltak?

Figyelt kérdés

Gyerek és fiatalkoromban jártam görög katolikus hittanra, de sosem fogott meg a katolicizmus és kiábrándultam a vallásból, elsőáldozó sem voltam soha. Nem tetszett a kötött légkör és a pap -számomra fenyegető, negatív hozzáállást sugárzó- hozzáállása.


Egy ideig gondolkoztam a Reformátuson, ilyen istentiszteletekre is eljártam, de a protestáns ideológia számomra túl puritán és mentes a spirituális élményektől, nem fogott meg, a pünködi kisegyházakat meg -nem akarok megsérteni senkit- de valahogy sosem találtam egészen épelméjűnek, hogy úgy mondjam.


Ezek után sokáig hittem Istenben és tiszteltem Jézus tetteit de úgy a magam módján.



Most, felnőtt fejjel lehetőségem volt elutazni Romániába és Ukrajnába, és helyi családoknál az ortodox irányzatot is megismerhettem.


Egyből megfogott a templom ókorias, kicsit zsidókra és iszlámra emlékeztető spirituális hangulata, átszellemült liturgiája, összetartó, melegszívű közössége. Úgy éreztem, hogy megtaláltam valamit, amit gyerekkoromtól hiányoltam a kereszténységből.


Hazaérkezésem után az interneten is olvastam az ortodox egyház teológiájáról és számos szimpatikus pontra leltem.


A fent említett háttérrel hogyan lehet Magyarországon, Budapesten betérni az ortodox egyházba. Vannak itt mások is, akik a nyugati kereszténységből tértek át az ortodoxiára?



2016. szept. 7. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a parókiára!
2016. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Válassz ki magadnak egy gyülekezetet (templomot), amelyik szimpatikus, és ahova nem okoz gondot eljutnod. Ezután járj is el rendszeresen, a többit pedig majd a parókus elmondja. :)


Van, ahol szervezett hitoktatás van, máshol ez teljesen egyénileg történik. Általában egy-másfél év után történik a formális áttérés, de ha jártasabb valaki a hit dolgaiban, lehet, hogy ez csak fél év.

2016. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Válaszd ki azt az orthodox templomot,ahova szeretnél járni és vedd fel az ottani atyával a kapcsolatot vagy személyesen vagy telefonon, e-mailon keresztül (honlap).


Hogyan lehet?

Legyen nagy! kitartásod, egy-két év, rendszeres liturgiára járás és rendszeres személyes felkészítés, amihez folyamatosan tanulni kell! De megéri mert csodálatos!!! Ha nem vagy megkeresztelve akkor én úgy látom hogy könnyebb lenne a dolgod, ha meg vagy keresztelve akkor az áttérés nehezebb!

Én is róm. katolikusról.

2016. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!