Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok működő, biblikus, a...

Tudtok működő, biblikus, a szentháromság dogmához nem ragaszkodó, nem központilag irányított keresztény közösséget/közösségeket Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem Jehova Tanúi, nem Izraeliták, nem Krisztadelfiánusok, Nem unitáriusok, nem CoG-osok, nem adventisták, nem szombatoskodók, nem törvényeskedők?

2016. szept. 7. 20:53
1 2 3
 1/27 Hoffman József ***** válasza:
79%
A biblikusság és Szentháromság elutasítása kizárják egymást, így ilyen gyülekezet nem létezik sem Budapesten, sem máshol.
2016. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem az volt, hogy a biblikusság és a szentháromság elutasítása kizárják egymást vagy nem. Amennyiben valaki nem tud ilyen közösségről, akkor vagy nincs válasz, vagy legfeljebb azt írja, hogy nem tud ilyenről. Ment a piros kezecske...
2016. szept. 7. 21:17
 3/27 anonim ***** válasza:
73%

"A kérdésem nem az volt, hogy a biblikusság és a szentháromság elutasítása kizárják egymást vagy nem"


->Ettől függetlenül nem helyes, amit a kérdésben írtál, mert a Szentháromság tanítása igenis biblikus. Az, hogy te ezt tagadod, már a te véleményed. A hetednapi adventisták pedig nem utasítják el a Szentháromságot.


Dante

2016. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Kedves Dante! A kérdés nem az volt, hogy a kérdés helyes-e, vagy sem. Nem véletlenül kérdeztem így. Nem tudom, miből gondolod, hogy tagadom a szentháromságot, meg hogy mi erről a véleményem. Valószínűleg gondolatolvasónak tartod magad. Biztosítalak, nagyon rossz vagy benne. Amennyiben a kérdésből mégis ezt vontad le messzemenő tanulságként, és ettől Te boldogabbnak érzed magad, ám legyen! A Te dolgod. Gratulálok, ment neked is a piros kezecske… A hetednapi adventisták valóban nem utasítják el a szentháromságot, ez viszont nem volt mindig így, másrészt szombatoskodók. Ráadásul tudok olyan adventista felekezetről, itt Magyarországon, amely elutasítja a szentháromságot. KÉREM, A VÁLASZADÓKAT, HOGY OLVASSÁK EL FIGYELMESEN A KÉRDÉST ÉS PRÓBÁLJANAK ARRA VÁLASZOLNI ÉS NE AZ EGÓJUKAT VILLOGTASSÁK! KÖSZÖNÖM! Az eddigi válaszok fabatkát sem érnek… Sajnos az ego nagyúr…
2016. szept. 7. 21:54
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Tehát te most olyan keresztényeket keresel, akik nem keresztények???
2016. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
Ajánlom figyelmedbe a Fából Vaskarika Egyházat.
2016. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%

"Nem tudom, miből gondolod, hogy tagadom a szentháromságot, meg hogy mi erről a véleményem."


->Látszik a kérdésed megfogalmazásán. A piros kezecske meg nem zavar, ha téged pontozni lehetne, talán te is kapnál egy párat: :-)


De részemről OFF.


Dante

2016. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen nem létezik. Válassz a meglevőkből! Ha az általad kizárt közösségek nem szimpatikusak, akkor kénytelen vagy olyat választani, ahol nem tagadják a Szentháromságot, vagy alapítani egyet.


Amúgy a kérdésed megfogalmazása felér egy provokációval azok számára, akik a Szentháromságot biblikusnak tartják, vagyis a felháborodásod nem jogos. A kérdésed érthető és világos. Ami nem világos, az az, hogy aki nem akar vitatkozni, az miért intéz kihívást azáltal, hogy kvázi leszektázza az általa nem elfogadott oldal képviselőit?

2016. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kedves Dante! Köszönöm a döntésed! A kérdésem megfogalmazásán semmi sem látszik, vagy tudod rá a választ, vagy nem. A többi a Te belegondolásod. Piros kezecskét nem hiszem, hogy kaptam volna még, mivel most léptem be először erre az oldalra, meg aztán nem válaszoltam még kérdésekre.
2016. szept. 7. 22:53
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves Asperrimus! Lehet, hogy nem létezik, lehet, hogy igen. Ezért kérdés a kérdés. Amennyiben megfigyelted, nem a tagadókról szól, hanem a nem ragaszkodókról. A tagadókat eleve megpróbáltam kizárni. Nem vagyok kénytelen választani, mert nincs szükségem rá. Nincs szándékomban alapítani, van éppen elég belőlük. A kérdést nem provokációnak szántam, de minden bizonnyal annak vehetik némelyek, amennyiben annak akarják venni. Nem vagyok felháborodva, csak próbálok tárgyilagosan a kérdésemhez ragaszkodni, így nem lehet szó jogosságról vagy nem jogosságról. Aztán meg ki mondja meg, ki veszi a bátorságot, hogy mi jogos vagy mi nem? Ki tette bíróvá? A kérdés nem félreérthető, csak akkor, ha valaki szubjektíven, a saját indulataitól vezérelve próbál válaszolni. A kérdés, az kérdés. Választ vár, egyértelműt. Nem vitatkozásra irányul és nem kihívás, csak annak, aki annak veszi. Legyen az ő problémája, engem azzal ne próbáljon terhelni. A kérdés világos, tárgyilagos, konkrét. Akár igennel, nemmel is meg lehet válaszolni, nem vár állásfoglalást, nem tartalmaz „leszektázást” – ezt nem is tudom, honnan veszed -, nem foglal állást semmilyen oldal mellett sem.
2016. szept. 7. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!