Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jártok vasárnap és ünnepnap...

Jártok vasárnap és ünnepnap templomba? Odafigyeltek a prédikációra? Jobb emberként tértek haza?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Életembe 2x voltam templomba, egyszer esküvő miatt, egyszer meg nyáron hosszú autókázás után bementünk hűsölni hideg üdítővel, meg képeket bámulni.
2016. szept. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Minden vasárnap és ünnepnap járok misére, mivel római katolikus vagyok. Ha tehetem, máskor is elmegyek ( pl. rózsafüzér-imára, keresztúti ájtatosságra). Nagyon sokszor érzek ilyen esetekben békét, nyugalmat. Odafigyelek a prédikációra, mert nem divatból járok a templomba. Azt, hogy jobb emberként térek-e haza, csak az Isten tudja, én csak remélhetem.

De nem is az a lényeg, hogy én legyek jobb ember, hanem hogy jobban odafigyelek-e másokra, alakul-e irántuk a felebaráti szeretetem.

2016. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem lesztek jobb emberek. Hiába jártok templomba, gyóntok stb, ki tudja még milyen marhaságok, NEM mossa tisztára a lelketeket amíg ugyan úgy utáltok, lenéztek és megvettek másokat egy mesekönyv alapján. Bár tudom, hogy hívőknek hiába magyarázok, de majd úgy is meglátjátok, hogy mekkora s**r emberek vagytok... egyszer.
2016. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Gyerekkoromban minden héten járnom kellett katolikus misére, és akkor eléggé untam minden héten végighallgatni ugyanazt. A prédikáció az egyetlen rész, ami minden héten változik, és ez csak 10-15 percet tesz ki az 1 órás szertartásból. A többi minden alkalommal szinte teljesen ugyanaz, könyvből olvassák fel (nem is értem, miért, amikor a pap elvileg mindennap misézik, tudnia kéne fejből), és ennek nem igazán látom értelmét.

Felnőttként volt egy időszakom, amikor egyáltalán nem jártam, viszont ettől függetlenül mindig is kereszténynek tartottam magam, és mindig is rendszeresen imádkoztam. Mostanában úgy járok, hogy 2-3 havonta egyszer elmegyek, amikor épp ráérek. Így sokkal érdekesebb, és jobban oda tudok figyelni. Azt nem tudnám elképzelni, hogy minden vasárnap menjek, nekem az sok lenne.

2016. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

# 4


A sok misebor rontja a memóriát...

2016. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem hetente eljárni, nem mindig jön össze a munkabeosztásom miatt. Nekem ez nem kényszer, nem megszokás, egyszerűen szeretek templomba járni és minden külvilági gondot hátrahagyva aktívan bekapcsolódni a hosszú szertartásba. Ez van, na.


A prédikáció nem untat, mert nálunk általában nincsen (ortodox vagyok), ha ritkán mégis, akkor az rövid és célratörő.


Hogy jobb ember lennék ettől, az nem hinném. Abban viszont mindenképpen segít, hogy "amúgy" jobb ember tudjak lenni.


Bár még sajnos messze nem vagyok olyan tökéletes, mint a 3. válaszoló, addig még nagyon sokat kell fejlődnöm. Mea culpa.

2016. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

# 1


"bementünk hűsölni hideg üdítővel, meg képeket bámulni"


Templomban üdítőzni bunkóság, legközelebb ne tedd.

2016. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem vasárnap és ünnepnap járok és nem templomba, hanem szombatonként és imaházba... :-)


A prédikációra minden alkalommal odafigyelek, én szoktam utólag a hanganyagokat feltenni a gyülekezetünk honlapjára, és ezért különösen fontos, hogy jó címet találjak az igehirdetésnek, és 2 jó mondatot arra, hogy miről szól! :-)


Van olyan prédikáció, ami jobban hat rám, és változtatásra késztet, de alapvetően az Istennel való közvetlen kapcsolat, a Szentlélek láthatatlan munkája, és az imádság, valamint a Bibliaolvasás hat inkább arra nézve, hogy jobb emberré váljak.


Üdv. Péter

2016. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!