Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs arany közép út?...

Miért nincs arany közép út? Szerintetek jó meglátás az enyém?

Figyelt kérdés
Konkrétan felrobban az agyam mikor látom hogy ateisták és fanatikus szüklátókörű valásosok veszekednek minde hol ..... Nem hiszek a Bibliának mert az egy szenny vagy egy mesekönyv, ami tetszik... De valaminek ( akármi legyen is az ) teremtenie kellet nem csak minket embereket hanem az egész univerzumot és annak nem feltetlen kell Istennek lennie vagy lehet ő is vagy hívhatjuk akárhogy a FŐ dolognak meg kell lennie ... De a Vallások egyszerűen kikészítenek, nagyon durván korlátozzák az embereket ( ez valamilyen szinten kell is de nem ennyire ) és mossák az emberek agyát mindennel és ezt most mondhatjuk "összeesküvés elméletnek" de megeshet hogy ezzel akarnak irányitani minket ezt a dolgot le is szarom mivel engem az összes vallás hidegen hagy ... Meg van az hogy a tudományt és a vallást ellentéteknek veszik .. MIÉRT?.. miért nem függhet össze a kettő ... Elnézést a helyesírási hibákért és köszi ha elolvastad :)

2016. szept. 11. 15:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szervusz


Van "közép út" persze nem az amire Te gondolsz.

2016. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A valláshoz vissza térve, főleg a katolikushoz , vannak olyan rokonaim akik 1-2 éve tértek rá a vallásra és nagyon brutálisan megváltoztak konkrétan kifordultak magukból jó mondjuk hálaistennek valamilyen szinten régi önmagukat megtartották. Régen életvidámabb emberek voltak ma már megrémítenek mikor elmegyek hozzájuk azzal hogy mindenhol Jézus arca meg feszületek ... És pont róluk nem tudtam volna ezt elképzelni ... Engem nagyom megrémiszt hogy az ilyen emberekből ezt csinálta a vallás majdnemhogy agymosáson mentek keresztül, teljesen kiakaszt , de hát ez van :/
2016. szept. 11. 15:51
 3/25 A kérdező kommentje:
Milyen középútra gondolsz ?
2016. szept. 11. 15:52
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Keresztkérdés. Szerinted így ítélkezni a vallások felett nem pont a végletesség tipikus esete, amivel máris kizártad a gondolatmenetedből az arany középutad lehetőségét?
2016. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

"De valaminek ( akármi legyen is az ) teremtenie kellet nem csak minket embereket hanem az egész univerzumot és annak nem feltetlen kell Istennek lennie vagy lehet ő is vagy hívhatjuk akárhogy a FŐ dolognak meg kell lennie ..."


Ez nem arany középút. Ez az érzéseidre való hivatkozás, abban hiszel amiben szeretnél hinni. Arany középút azért nincs, mert egy jó választ és egy rossz választ nem lehet keverni. Akkor csak egy részben jó, de részben rossz választ kapsz amivel semmire nem mész.


Ha rám hallgatsz megvizsgálsz minden egyes véleményt, nem dogmatikusan gondolkozol, tapasztalat és tudás megszerzése után döntesz ezek után, nem pedig előre, és akkor fogsz a legközelebb jutni a jó válaszokhoz.

2016. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az én meglátásom nem a középút félre értés ne essék ... Ezért kérdeztem meg :)
2016. szept. 11. 15:56
 7/25 A kérdező kommentje:
Én csak próbáltam kifejteni azt a sok katyvaszt ami a fejemben van ezzel a témával kapcsolatban :) Én a vallásokat megvetem de azokat sem értem akik azt mondják nincs semmi , a vallásos emberekkel nincs bajom mert az ő dolguk hogy miben hisznej nekem azzal van bajom ha rám akarják eröltetni :)
2016. szept. 11. 15:59
 8/25 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi kérdéseket :) ezekböl is okulok :)
2016. szept. 11. 16:00
 9/25 anonim ***** válasza:
Ha te megveted, akkor miért is vársz el mástól másfajta viselkedést?
2016. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem értelek #4-es 1.én nem panaszkodtam hogy mások megvetnek 2. Én nem szólok le senki aki vallásos ezt én magamban megállapítom hogy nekem ez nem tetszik :)
2016. szept. 11. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!