Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs arany közép út?...

Miért nincs arany közép út? Szerintetek jó meglátás az enyém?

Figyelt kérdés
Konkrétan felrobban az agyam mikor látom hogy ateisták és fanatikus szüklátókörű valásosok veszekednek minde hol ..... Nem hiszek a Bibliának mert az egy szenny vagy egy mesekönyv, ami tetszik... De valaminek ( akármi legyen is az ) teremtenie kellet nem csak minket embereket hanem az egész univerzumot és annak nem feltetlen kell Istennek lennie vagy lehet ő is vagy hívhatjuk akárhogy a FŐ dolognak meg kell lennie ... De a Vallások egyszerűen kikészítenek, nagyon durván korlátozzák az embereket ( ez valamilyen szinten kell is de nem ennyire ) és mossák az emberek agyát mindennel és ezt most mondhatjuk "összeesküvés elméletnek" de megeshet hogy ezzel akarnak irányitani minket ezt a dolgot le is szarom mivel engem az összes vallás hidegen hagy ... Meg van az hogy a tudományt és a vallást ellentéteknek veszik .. MIÉRT?.. miért nem függhet össze a kettő ... Elnézést a helyesírási hibákért és köszi ha elolvastad :)

2016. szept. 11. 15:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Én nem vitát akartam elíndítani csak véleményemet kifejteni és megtudni egy-két dolgot ... Nem értem hogy feleslegesen miért kell minden egyes mondatomba bele kötni ? Engem nem zavar , csak nem értem :) énse kötök bele senkibe mert máshogy gondolkodik :D
2016. szept. 11. 16:08
 12/25 anonim ***** válasza:
a szex nem bűn, ha meg az akkor a bankrabló nyilván jó ember..
2016. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ez jó meg minde de, hogy jött ide ? :D De oké
2016. szept. 11. 16:13
 14/25 anonim ***** válasza:

noss középúznak nem feltétlenül mindig van "jó vége" hiszen ha pl azt mondom neked, hogy van egy 10cm hosszú ceruzám, és tételezzük fel hogy ez valóban igaz is, de te ne mhiszed el nekem és azt mondod, az a ceruza még az 1 cm-t sem éri el, akkor az arany középút az lenne hogy, oké akkor egy bő 5 centi az a ceruza... de ez igaz? Nem, az igazság az ,hogy a ceruza 10 cm. Sok esetben persze tök mindegy, ha akarod mond h nincs is ceruzám, de azt pl ne mond hogy a vérátömlesztés bűn, mert abba emberek halnak bele, ráadásul a kereszténységről, rengeteg ember vallásáról hazudsz.


a te gondolkodásodat lehetne mondjuk nyitottságnak nevezni, vagy egymás tiszteletben tartásának, de talán ez a valóban szkeptikus hozáállás is, ugyanis a vérateisták akik szeretnének szkeptikusnak tűnni valójában nem azok hisz nem kétkedők, nem kérdéseket tesznek fel, hanem már előre eldöntötték hogy mi az igazság és akárki akármit mond az úgy lesz és kész...


de hogy érdemeben válaszoljak, hisz a kérdésed egy miérttel kezdődik: az a baj ,hogy itt gyakorin nem igazán lehet értelmes ateistát találni de értelmes vallásost sem, az ateisták mindenkit felhoz állítanának vagy pallos alá aki csak felvezi a másképpgondolkodás lehetőségét, de a legtöbb ateista nem ilyen, ez csak egy szűk de hangos kisebbség


ugyan így a vallásosok közül (most tekintsünk el attól hogy za ateizmus is tökéletesen emgfelel egy vallásnak, minél inkáb elközelezettebb valaki az ateizmusa felé annál inkáb) is 1-2 kivételtől eltekintve (szp, dante, és még 2-3 felhasználó) csak szektások és összeesküvéselméletek hívei jönnek ide rendszeresen fórumozni, a legtöbb kérdés nem is kérdés, hanem bújtatott provokáció vagy térítési szándék. Tehát ez sme tükrözi a valóságot, hiszen ha közülnézel láthatod, hogy a vallásos emberek nagytöbbsége nem jehova tanúja, mormon, adventista és egyéb szekta híve, gyakorin mégis szinte csak belőlük van

2016. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat talán atied volt itt a legértrlmesebb és összetettebb :)
2016. szept. 11. 17:02
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Van arany középút. Amikor ilyesmiken gondolkodsz, máris megtetted felé az első lépést. :) Nem értek egyet minden megállapításoddal, de az ennek fényében ez teljesen mindegy, fölösleges lenne belemenni a részletekbe.


A 14. válaszolóval én is nagyjából egyetértek, bár hozzáteszem, vannak itt értelmes emberek is, minden részről. A hozzászóló Dantét említette, akivel én is szívesen diskurálok, de pl. Mojjoval is élvezet eszmét cserélni, aki ateista létére jobban átlát bizonyos lényegi vallási dolgokat, mint az ide írogató hívők nagy hányada :)


(andrás)

2016. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Elég érdekes az a dolog hogy nem tudjuk felfogni a végtelent sőt azt sem hogy mi volt a mindeség előtt se tudományos se a vallásos érveléseket nem lehet bizonyítani, csak nagyon minimálisan ... De szerintem Mindent teremtett valami még "Isten"-t is vagy neki is a semmiből kellet jönnie de ezt se lehet emberi aggyal felfogni sajnos nincs semmire se válasz
2016. szept. 11. 18:22
 18/25 A kérdező kommentje:
Egy ördögi kerék az egész
2016. szept. 11. 18:23
 19/25 anonim ***** válasza:

1-ső vagyok


A Teremtő, nem zárja ki a tudományt, csak akkor nem ért vele egyet, ha ellene hangolják a magyarázatot, kizárva Őt az élet létrehozásából.


Hiszen már a tudomány még sehol nem volt, amikor a Teremtő olyan tényeket íratott le, amit ma már tudományosan is ugyan úgy látnak, az élettel kapcsolatban.

2016. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Tudod, kérdező, elég nehéz elképzelni valamilyen középutat.

NYOLC EZER különféle vallás létezik. Ezek többségének TELJESEN MÁS az istene. Összebékíthetetlen!

Persze az is lehet, hogy mindegyik téved.

Miféle középútra gondoltál itt?


Aztán ott vannak még az ateisták, akik szerint nincs is ott semmiféle isten. Az, hogy te nem tudod ezt elképzelni, és vágysz rá, hogy mégis legyen - ez már a te problémád, nem a világé.


Hogy képzeled itt a középutat? Majd egy kicsit tisztelni fogod mind a 8000 vallás isteneit?

Ne feledd, hogy a kis tiszteletért a pokolba kerülsz! Az istenek TELJES tiszteletet várnak el!


"a tudományt és a vallást ellentéteknek veszik .. "

Azért, mert ellentétesek.

Ha ismernéd a tudomány működését, akkor ezt te is látnád. Oktatásunk szégyene, hogy ezt nem ismered.

Nem is az a legnagyobb baj, hogy a tudomány és a vallás ellentmond. Van olyan dolog, amiben megegyeznek... de ez legtöbbször csak véletlen!

Ugyanis a vallások hasraütés és vágyak alapján dolgoznak (pont úgy, mint te), a tudomány pedig mindent ellenőriz!

NA, EZÉRT ellentétesek!

2016. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!