Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Voltatok ma templomban?...

Voltatok ma templomban? Milyen volt a szentmise? Mit mondott a pap?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 10:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van #10.
2016. szept. 18. 11:32
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Voltam, évnyitó mise volt :) Szóval arról is szó volt, hogy megkezdődött az egyházi tanév. Az evangéliumban éppen egy 'csaló' szolgáról volt szó, aki mielőtt az ura elé állt volna, annak adósainak adósságaiból lefaragott kicsit, hogy így (okosan gondolva) ha az ura elbocsájtja, ők majd befogadják. Erről szólt a magyarázat is, mert így nehezen lehet megérteni. Ha érdekel, akkor írd be gugliba, hogy "napi evangélium" vagy menj az evangelium.katolikus.hu-ra, ott van a részlet is némi magyarázattal.

Illetve nagyon szép énekek voltak, úgyhogy tök jó volt. Sajnálom, hogy nem tudom pontosan elmondani. Miért érdekel amúgy, szeretnél majd menni esetleg? (Ha így van, maximálisan bátorítanálak.)


Az pedig, aki nem tud felelni a kérdésre, az kérem hallgasson és ne itt bomlasszon :)

2016. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem ,mivel nem vagyok keresztény (de évekkel ezelőtt az voltam).


Vallásos zsidó vagyok és a szüleim (akik keresztények) elhívtak hozzájuk összejövetelre (tegnapra) ,de azt mondtam köszi nem.

2016. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

10: a szavazásról pont nem volt szó, de sajnálom, ha te ilyen gyülekezetbe jártál.

(Kérdező, azt még kihagytam, hogy az egyik atyát áthelyezik Balassagyarmatra, ezt is bejelentették a mise végén)

2016. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok:


Ui.: Zsinagógába sem járok.

2016. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltam.

Meg fogtok lepődni kedves templomot kerülő válaszadók, de nem volt szó okt. 2-ről, sem ma, sem máskor.

Ma az evangélium a hamis intézőről szóló példabeszéd, ami egyébként nem egy könnyű rész az értelmezés szempontjából, erről szólt ma a prédikáció. Egyébként szép volt a szentmise, a Kedvesemmel voltam, és jó érzés így együtt imádkozni, egymásért, az elkövetkező hétért, stb.

2016. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
A Református Istentiszteleten énekelünk, imádkozunk és Isten dícsérjük. A Tiszteletes Úr igéket olvas fel a Szent Írásból, melyet fennállva és alázatos lélekkel hallgatunk meg. Aztán prédikál(történetet mond)! Áldott legyen az Úr és az ő akarata! 13/F
2016. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!