Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható és mindent...

Ha Isten mindenható és mindentudó, akkor hogyan lehet, hogy Ő csak jó, és nincs meg benne a gonosz? A teljességhez nem tartozik a rossz is? A mindenben a rossz is benne van, a rossz nem áll felül a mindenen.

Figyelt kérdés
Hívő vagyok, és ismerem (?) a Bibliát, ez olyan elméleti kérdés.
2016. szept. 19. 21:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valakiben megvan a képesség arra hogy rosszat tegyen, attól még lehet jó.

Egy akármilyen szent ember akit valószínűleg jónak neveznél, a képessége neki is meglenne hogy fogjon egy pisztolyt és meghúzza a ravaszt. De nem teszi meg, ez teszi őt - többek között - jóvá.

2016. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
32%
Szerintem nekünk totál felfoghatatlan, hogy akkora hatalmat ami istennek van hogyan lehet irányítani, de az összes cselekedetében ott van egy önmegtartoztatás még a legkisebb-ben is szóval szerintem választ adnak a kérdésekre a cselekedetei is..nyilván nagyon sok kérdés merül fel az hivő emberekben ami inkább jó mint, hogy rossz lenne ez pont egy olyan kérdés.
2016. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Istenről meglehetősen elvontan lehet beszélni,hisz Őt csak az első emberpár,és Jézus látta.Mivel Ádám nem volt egy nagy Író,s kortársai is fukar információkat hagytak hátra arról az évezredről,így maradnunk kell Jézus,az Isten Fia elemzésénél!


Jézus,temérdek rosszat tehetett volna!Megkövezhette volna a paráznaságon fogott asszonyt,Júdást,az árulóját darabokra cincálhatta volna,vagy a tanítását megvető samaritánus falut felprzselhette volna.Nem tette.Ő az Isten Fia,tehát Isten volt Földünkön járva.Ő,a Szeretet.Az Isten Szeretet,tehát csak jó,bár tehetne rosszat is,de az idegen lényétől.

2016. szept. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondjátok, hogy a teremtő Istenben, a mennyei Atyában megvan minden rossz, ami nem jön elő vagy nem használja?
2016. szept. 20. 03:16
 5/37 anonim ***** válasza:
Istenben meg van minden rosszra való képesség,de azt alapjelleménél fogva sosem használja.
2016. szept. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
ha ismered a Bibliát, akkor olvashattad már, hogy: " Én teremtem a jót, és én teremtem a gonoszt! Isten vagyok, aki mindezt cselekszi, és nincs hozzám hasonló" - bocsi, ezt most fejből idéztem, de utána lehet nézni
2016. szept. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!


Akkor miért mondjátok hogy nem cselekszi?

2016. szept. 20. 06:20
 8/37 anonim ***** válasza:
Állította valaki,hogy a gonosz embereket az Ördög teremtette?
2016. szept. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Ha konkrétan én teszek rosszat, vagy ehhez csinálok valakit/valamit, az miért más?
2016. szept. 20. 08:15
 10/37 anonim ***** válasza:
mert te nem a mindenható Isten vagy :)
2016. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!