Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mi a...

Kedves Jehova tanúi, mi a véleményetek erről a versről? A többi lent:

Figyelt kérdés
János evangéliuma 14:26: "De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek" és erről: "Amikor azonban megérkezik az, az igazság szelleme,+ bevezet titeket a teljes igazságba, mert nem önmagától indíttatva szól majd, hanem azt szólja, amit hall, és kijelenti nektek az eljövendő dolgokat." Kíváncsi volnék, hogy mi a véleményetek ezekről a versekről. Komoly kérdés és komoly válaszokat kérek tőletek. :)

2016. szept. 20. 20:35
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Hopp, ott egy plusz, bocs, Javított verzió: "Amikor azonban megérkezik az, az igazság szelleme, bevezet titeket a teljes igazságba..."
2016. szept. 20. 20:38
 2/23 Katy Weaver ***** válasza:
34%

A szent szellem kitöltetésének ígérete


(Lukács 11:13) 13 Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni a gyermekeiteknek, akkor az égi Atya mennyivel inkább ad szent szellemet azoknak, akik kérik őt!”


Isten nem egy személyt ad, hanem a mindenható képességéből, a szelleméből, hogy tudjunk olyasmit véghez vinni, vagy tenni, amit a saját erőnkből nem lennénk képesek

S akik kérik, azok kapnak is.


(Cselekedetek 1:8) 8 de erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, . . .

Isten szellemének segítségével különböző képességekre, tesznek szert, ami által akkor nyelveken szóltak, gyógyítottak, stb.

Nem egy személyt bujtatott az emberekbe, vagy nem egy isteni személy szállt bele az emberekbe, több részre osztódva.

Isten egy személy, Jézus is egy külön személy aki Isten szelleme által él, ahogy minket is ez a szellem éltet, illetve képez. s ez Isten mindenre kiterjedő képessége hatalma, és nem egy másik személy.


ez a szellem tette képessé Mózes idejében pl harcra képzett embereket, hogy a Sátor templom elkészítéséhez értsenek.

2016. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Aham értem. Tehát, egy képesség képes hallani és tanítani? Tehát, teszem azt, az én akarat erőm tanítani képes?
2016. szept. 20. 22:33
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

Sőt, nemhogy nem egyszerűen Isten ereje a Szent Lélek, de neki magának van Isteni ereje:

"A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által." (Róma 15:13)

2016. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Jó, hát így már értem, hogy nem értik ezek a lényeget, mert nem tudtam, hogy az őrtorony még ezt a részt is átírta. Most azért így már világos.
2016. szept. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Már bocsánat a szent szellemet a Atya ’küldte’ és „mindenre megtanít”-otta a tanítványokat (Károli szerint), DE KÉRDEM ÉN: ha elküldte HOL JELENT MEG TANÍTANI személyként?

Egyébként az összes többi fordítások többé kevésbé fordították el a szövegeket, hogy alátámasszák a saját hitnézeteiket.


A szent szellem „nem önmagától szól, hanem azokat szólja, amiket hall” Ján 16:13 Károli; HOL SZÓLT a szent szellem emberi hangon a tanítványoknak?

(egy Tanú)

2016. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Már bocsánat a szent szellemet a Atya ’küldte’ és „mindenre megtanít”-otta a tanítványokat (Károli szerint), DE KÉRDEM ÉN: ha elküldte HOL JELENT MEG TANÍTANI személyként?

Egyébként az összes többi fordítások többé kevésbé fordították el a szövegeket, hogy alátámasszák a saját hitnézeteiket. A szent szellem „nem önmagától szól, hanem azokat szólja, amiket hall” Ján 16:13 Károli; HOL SZÓLT a szent szellem emberi hangon a tanítványoknak?

(egy Tanú)"


Rendben kedves Tanú, akkor a te hangvételedben: HOL ÍRJA a Biblia, hogy Jézus Mihály lenne, vagy HOL ÍRJA a Biblia, hogy Abaddon egyenlő Jézussal? MÉRT KÉNE a Szent SZELLEM-nek (ami Isten Szent Szelleme) Fizikálisan megjelennie? Ember SZENT SZELLEM ez mit jelent számodra? Azt, hogy fizikai testben lévő személy van ott? Személyesen szól Isten mindenkihez, szerinted kin keresztűl? :) Mért olyan nehéz ezt elfogadni, hogy a Szent Szellem képes tanítani, mikor ti magatok írjátok, hogy hall és tanít? :) Személytelen személy tud, hallani, és tanítani? Nem hinném, olvasod te egyáltalán a SAJÁT Bibliátokat? Minden keresztényben ott van a Szent Szellem, kár hogy bennetek nincs, de mindegy is, tovább vinném a dolgot illetve a kérdésemet? Mit jelent ez: "Ezért mondom nektek: mindenfajta bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg."? :) Szerintem, azt hogy a Szent Szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg. Akkor kérdezlek, kedves Jehova Tanúja, mért káromlod a Szent Szellemed, ha ez a versszak a TI Jehova Bibliátokban van? :)

2016. szept. 21. 18:05
 8/23 A kérdező kommentje:

a Szent Szellemed, ha ez a versszak a TI Jehova Bibliátokban van? :)

Helyett:

a Szent Szelleme(->t<-), ha ez a versszak a TI Jehova Bibliátokban van? :)

2016. szept. 21. 18:08
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Mihály egyenlő Jézussal (ha ezek nem győznek meg, a te dolgod):

(Dániel 10:13) De a perzsa királyi birodalom fejedelme huszonegy napig szembeszállt velem, és MIHÁLY, AZ EGYIK ELÖLJÁRÓ FEJEDELEM jött a segítségemre; én pedig Perzsia királyainál maradtam.


(Dániel 10:21) De még elmondom neked, hogy mi van feljegyezve az igazság könyvében, és nincs senki sem, aki erős támaszom volna mindezekben, csak MIHÁLY, A TI FEJEDELMETEK.


(Dániel 12:1) . . .És abban az időben FELÁLL MIHÁLY, A NAGY FEJEDELEM, Aki A Te Néped Fiaiért Áll. És olyan nyomorúságos idő lesz, amilyen egészen addig még nem volt, mióta nemzet létezik. Abban az időben a te néped megmenekül, mindenki, aki be van írva a könyvbe.


(1Tesszalonika 4:16) . . .mivel MAGA AZ ÚR LE FOG SZÁLLNI AZ ÉGBŐL PARANCSSZÓVAL, ARKANGYAL [arkhaggelú = főangyal, arkangyal] HANGJÁVAL és Isten trombitájával, s először feltámadnak, akik Krisztussal egységben halottak.


(Júdás 9) . . .PEDIG MIHÁLY, AZ ARKANGYAL [arkhaggelosz = főangyal, arkangyal], amikor nézeteltérése volt az Ördöggel, és Mózes testéről vitatkozott, nem mert becsmérlő kifejezésekkel ítélkezni felette, hanem így szólt: „Dorgáljon meg téged Jehova!”


(Jelenések 1:17, 18) Mikor megláttam, a lába elé estem, mint egy halott. Ő pedig rám tette jobb kezét, és ezt mondta: „Ne félj! Én vagyok az Első és az Utolsó, 18 és az élő; és halottá lettem, de íme, örökkön-örökké élek, és NÁLAM VANNAK A HALÁL ÉS A HÁDESZ KULCSAI. (ez alatt a link alatt elismeri, hogy Jézusról van szó - És a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta! [link]



(Jelenések 3:7) 7 A filadelfiai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja A SZENT, AZ IGAZ, AKINÉL DÁVID KULCSA VAN, aki kinyit úgy, hogy azt senki be nem zárja, és bezár úgy, hogy azt senki ki nem nyitja: (3. A “Dávid kulcsa” a hatalom szimbólumaként van Jézusnál. - [link]


(Jelenések 9:1, 2) 9 És megfújta trombitáját az ötödik angyal. És láttam egy csillagot, mely az égből a földre hullott, és NEKI ADTÁK A MÉLYSÉG VERMÉNEK KULCSÁT. 2 És megnyitotta a mélység vermét, és a veremből füst szállt fel, mint egy nagy kemence füstje, és a verem füstjétől elsötétült a nap, és a levegő is. (itt Jézusról van szó akinél kulcs van: [link]



(Jelenések 12:7) . . .És háború tört ki az égben: MIHÁLY ÉS ANGYALAI HARCRA KELTEK A SÁRKÁNY ELLEN, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt,


(Jelenések 20: 20) Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a MÉLYSÉG KULCSÁVAL és egy nagy lánccal a kezében. 2 És MEGFOGTA A SÁRKÁNYT, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. 3 És a mélységbe vetette, BEZÁRTA ÉS LEPECSÉTELTE azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre. (itt Jézusról van szó akinél kulcs van: [link]


(egy Tanú)

2016. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves 37%-os névtelen Tanú!

Hogy győzne meg ez bárkit is, amikor rögtön az első bemásolt igéd azt mondja hogy Mihály csak egy fejedelem a sok közül? Jézusra viszont rendszeres az Egyként, Elsőszülöttként, stb különböztetik meg.

Az összes párhuzam amit vonni szeretnél, Őrtorony féle belemagyarázáson és körkörös érveléseken alapul. Egyik igével próbálod igazolni a másikat miközben a másikkal az egyiket. Arról nem is beszélve hogy ezek rendszerint egymástól teljesen független igék, más jelentéssel, más szövegkörnyezettel, és hogy többféleképp is értelmezhetőek.

Példának okáért a Tesszalonika 4:16-ban miért kéne arra gondolni, hogy ha az Úr arkangyal hangjával száll alá, akkor az Úr egy arkangyal, ahelyett, hogy egyszerűen csak mellette lesznek angyali seregei is, midőn alászáll?


Ezzel szemben ott van Dániel 10:13, egyetlen egyértelmű ige, ami kimondja hogy Mihály nem valami egyedüli leghatalmasabb rangban lévő angyal, hanem többen is vannak olyanok, mint ő.

A Biblia eleve több helyen is kijelenti szó szerint, hogy Jézus Isten (Fil 2:6, Róma 9:5), de még ha ez nem is lenne így kijelentve, Jézus és Mihály egyenlősége akkor is elég súlyos félremagyarázás.

2016. szept. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!