Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mi győzött meg...

Jehova Tanúi mi győzött meg benneteket, hogy csakis az Őrtorony hírdeti az igazságot?

Figyelt kérdés

2016. okt. 2. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Bár tanú nem vagyok, de érdeklődő voltam, és például engem pont az őrtorony győzött meg, hogy nagyon messze vannak Istentől. Egyetlen egyházban sem tapasztaltam azelőtt, hogy hetente legalább egyszer kifejezetten, más egyházak és vallások kicsúfolásáról, megvetéséről, és tanításaik kiforgatásáról lenne szó, a tanúk ezt úgy adják elő a nagyközönség előtt, hogy ismeretszerzés ez, de ez nagyon távol áll attól, saját fülemmel hallgattam végig egy több, mint 100 fős gyülekezet legalább felét, miközben rágalmazták, sértegették, és többek között a Sátán által vezetettnek mondtak, Katolikus, és Buddhista embereket. A gyülekezetben amikor az idő tanú bácsi aki több, mint 40 évvel a háta mögött a mikrofonnal az éppen felszólított emberhez ment, és megbukott a vezetékben, több ember is, azok közül akik a gyülekezet "magját" alkották, morcos, és szánakozó nézéssel néztek rá a bácsira. Aztán főleg a tanulmányozás közben folyamatosan arról beszéltek a "mentorok" hogy a tanúk mekkora hatalmas térítő munkát végeznek, és hogy mennyi Bibliát nyomtattak le, és ezt rendszeresen mutogatta a férfi a mit tanít a Biblia kiskönyvben. Nem igazán tudtam ezt hova rakni, mert Jézus a szelídségre és arra tanít, hogy másokba lássuk meg a jót, és ne magasztaljuk fel magunkat soha sem. Na már most, ez furcsa, mivel a tanúk folyton azt mondogatták körülöttem, hogy mennyi jó dolog fűződik a tanúkhoz, amit cselekszenek, számomra az egész dolog egyre taszítóbb volt, mert egyetlen egy egyházban előtte, és utána sem hallottam a folytonos öndicsekvést, és mint ki is emeltem az elején, soha egyetlen egyházban sem volt külön alkalom arra, hogy más emberek vallásai, hite megalázásra kerüljön. Ami az utolsó csepp volt a pohárban, hogy amikor kérdéseket tettem fel, és volt amiben egyetértettünk akkor dicsértek, tenném hozzá, hogy egy ateista ember is ha valamit jónak lát másban, munkájában megdicséri, de itt nem ez volt, külön azt is oktatják, hogy másokat meg kell dicsérni, ha olyan dolgot mond, ami egyezik a tanítással, amit ők képviselnek. Ugye milyen borzalmas ez? Teljesen ledöbben az ember ezen, hogy nem is önszántukból dicsérik meg az embert, legalábbis a többség, egész egyszerűen külön tanítják őket erre, mintha saját emberségükből fakadóan nem lennének rá képesek, persze ez nyilván nem így van sokuknál, mégis furcsa, hogy a pszichológiában is sokat használt pozitív megerősítés elvét használják, ami egyébként a kontroll diktatúra alapja. Szóval ugye voltak kérdéseim, és addig amíg egyetértettem bizonyos dolgokkal, mosolyogtak, és dicsértek, mások előtt is, hogy milyen értelmes vagyok, stb, viszont amikor olyan kérdést tettem fel, amiben az egyet nem értésemet fejtettem ki, akkor bevörösödött a férfi feje aki az egyik mentorom volt, és láthatóan erős indulatokkal küzdött, ezt onnan tudom, hogy már akkor is elég nagy tapasztalattal rendelkeztem a pszichológia területén. Szóval csakis addig ment mindent zökkenő mentesen, amíg egyetértésben voltam velük. De vajon ki adta a jogot arra neki, hogy úgy beszéljenek, mint akik a tökéletes igazság birtokában vannak? Megkérdeztem magamtól, most akkor az igazság számít, ami valóban az igazság, vagy a tanúk mindentől függetlenül eldöntötték a vezető testület hatására, hogy az igazság náluk van, és ennyi?


Bizony ez történt, amikor egyre több bizonytalanság lett bennem, feltettem egy utolsó "tesztelő" kérdést a férfi felé aki "mentorált" engem, és azt kérdeztem, Mit gondolsz, mi történik akkor ha még sem a szervezetben van az igazság?


Tudtam az addigi tapasztalataimat figyelembe vévén, hogy valami olyan dolog lesz a válasz, ami engem akar majd rossz színben feltüntetni, és beigazolja azt a gondolatomat, hogy nem az igazság számít Istenről, hanem az amit a tanúk róla igazságnak tartanak. És a válasz az volt. "Ádám és Éva is így bizonytalankodott, nekünk nem szabad, hogy ez az eszünkbe jusson."


Tudtam innentől, hogy teljesen egészében kontrollálva vannak az ott lévő emberek, már amikor elsőre beléptem hozzájuk, is furcsa volt az a kedvesség, ami nagyon színleltnek tűnt, nem éreztem azt, amit máskor, hogy melegség önt el. Tudjátok milyen az? Az érzés, amikor valaki közeledbe megy, jó szándékú, és érzed a melegséget. Na itt nem éreztem, hetekkel később sem. Az egész arról, szólt, hogy vannak a tanúk és azok akik nem azok, a tanúk szemében aki nem tanú, vagy tévelygő, vagy hitehagyott. Tehát nincs harmadik opció, magyarán minden információtól függetlenül, ők egy szervezet által kialakított igazságban élnek, amit kiemelnék, a szervezet által kialakított.

2016. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%

Tévedsz kedves kérdező.

(A kérdést rosszul tetted fel.)


Nem az őrtorony hirdeti az igazságot.

Az őrtorony folyóirat, egy Biblián alapuló havonta megjelenő kiadvány,


Az igazságot, Isten aktív népe hirdeti,Jézus támogatásával.

Az igazság maga a Biblia, ahogy Jézus is az imájában megmondta.

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.

Sejtem, hogy mit szeretnél kérdezni.


Jézus a következőket mondta:

(Máté 24:45–47) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik eledelüket a kellő időben? 46 Boldog az a rabszolga, ha az ura, amikor megérkezik, ilyen munkában találja őt! 47 Bizony mondom nektek, mindene fölé kinevezi.


Mikor Jézus visszajött, egy kis csoport élen járt a Bibliai igazságok kutatásában. valamint elkezdték a szellemi igazságokat tanítani az embereknek, Jézus ezért mindene fölé kinevezte.

Ami azt jelenti, hogy az egész föld feletti javai vagy is a nyája főlé kinevezte, hogy oktassák, és hirdessék Isten királyságát.


Így egy egységes prédikáló és oktatómunka vette kezdetét az utolsó napok idején globálisan az egész földön.

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


Jézus azt mondta, a Máté 24, fejezetében, hogy az utolsó napok jelei között, mint háborúk,élelmiszer hiányok, stb

Isten királyságának a jó hírét is hirdetni fogják az egész lakott földön.


Mi győzött meg?


A Biblia alapján, az összes prófécia egy választott népen teljesedik, sehol egyetlen más nép nem azonosítható a leírt próféciákkal.

2016. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Köszönöm annak az embernek aki lepontozott, sokféle rágalom született a tanúk felé, én bárkinek privátban a saját nevem és azt a gyülekezetnek városát, címét is szívesen megadom aki azt hiszi bármilyen rossz akarat is volt a szavaimban, ellenkezőleg, hány tanú mondhatja el magáról, hogy hónapokon keresztül elment, Katolikus, Református, Evangélikus, Baptista stb gyülekezetbe, hogy megbizonyosodjon az igazságról, amikről a rágalmazásokban beszélnek más gyülekezetekről? Ugye látjátok a kettős mércét? Erről beszéltem a fentebbi írásomban, ez előre elvan döntve, hogy az igazság, a valódi igazság az egyáltalán nem számít egy teljes "jogú" tanúnak.
2016. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves #1 válaszoló!

Nagyon köszönöm az őszinte választ.

Meglepett de szavaid között másvalamit is felfedeztem. :)

Részemről ment a zöldpacsi!

2016. okt. 2. 15:04
 5/12 A kérdező kommentje:

Opendoor :) szeríntem a kérdést jól tettem fel,hisz te magad is alátámasztod ezt szavaiddal;


"Nem az őrtorony hirdeti az igazságot.

Az őrtorony folyóirat, egy Biblián alapuló havonta megjelenő kiadvány,"


Nem az őrtorony de mégis az őrtorony mert hát egy "Biblián alapuló kiadvány"... :)


Tégy rendet magadban opendoor,mert most ahol vagy az sehova nem vezet.

2016. okt. 2. 15:10
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 64%-os nem tanú válaszoló,a második válaszodban a számból vetted ki a szavakat,dettó ugyanezt akartam én is írni,főleg,hogy még ők maguk ismerik el,hogy nem közösködnek más vallásúakkal,tehát egy más vallás miséjére egy alkalommal se mennek el,nemhogy hónapokon keresztül,de ennek ellenére ők aztán "mindent tudnak róluk",de az az ember,aki hónapokig vagy netán évekig ül a tanúk között,az nem tud róluk semmit,vagy hazug rágalmazó. Roppant érdekes. :)
2016. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem akkor jött át igazán,hogy mennyire manipulálva vannak,amikor az egyik tanú -nem akarok nevet írni- azt mondta,hogy ő is ember,és tévedhet,szóval ha valami nem igaz abból,amit ők más felekezetekről mondanak,akkor nem kell őket egyből hazugnak titulálni,mert ők csak tévedtek. Csak egy sorral lejjebb meg már egy katolikust hordott el minden hazugnak,mert valamit rosszul tudott az ő felekezetükről,na ez az igazi kettős mérce,és a manipuláció. Ha ők nem jól tudnak valamit,az csak ártatlan tévedés,ha másvalaki,az már tuti csak szándékos hazugság lehet,őket ne vádolja senki egyből hazugsággal,de ők csípőből lehazugoznak egy embert,aki csak annyit mondott,hogy szilvásbukta.
2016. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 lilla64 ***** válasza:
100%

1-es és 7-es válaszolóval maximálisan egyetértek.

Egy volt tanú

2016. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Kedves opendoor!

"Nem az őrtorony hirdeti az igazságot.

Az őrtorony folyóirat, egy Biblián alapuló havonta megjelenő kiadvány,


Az igazságot, Isten aktív népe hirdeti,Jézus támogatásával."

Nem rémlik valami ilyesmi, hogy: Az Őrtorony hirdeti Jehova Királyságát? :P

2016. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jehova Királysága,ez a folytonos önajnározás.Tipikus papagáj-szerű szektás propaganda semmi más.
2018. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!