Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták és Jehova Tanúi...

DarthPlagueis kérdése:

Adventisták és Jehova Tanúi mennyire vannak tisztában azzal, hogy ki volt William Miller?

Figyelt kérdés
Valamint azzal, hogy mi az a nagy kiábrándulás?

2016. okt. 4. 19:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Egy amerikai ébredési mozgalom baptista hitszónoka,aki Krisztus 2. eljövetele idejét kiszámolta Dániel próféta jövendölése alapján,a jézusi kijelentés ellenére.
2016. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%

Hát nem tudom, hogy ők speciel tudják-e.


De Miller baptista családba született, így eleinte baptista volt, közben kokettált a szabadkőmüvességgel is, de velük is szakított, majd végül egy teljesen új, saját mozgalmat alapított meg, amit a neve után millerizmusnak hív a vallástörténet.


A millerista mozgalom intézményesülésével született meg az adventista egyház, pontosabban az adventista egyházak, mert rövid idő után ők is többfelé váltak. Majd még később az egyik adventista egyházból (néhány máshonnan csatlakozóval) megalakult a Jehova Tanúi szervezet.


Miller 1843-ra számolta ki Krisztus második eljövetelét, majd ezt korrigálta 1844-re. A "nagy kiábrándulás" azért mégsem volt olyan nagy, mert a csúfos tévedés ellenére továbbra is sokan a Miller által kreált (és az eredeti keresztény tanítástól teljesen idegen) tanokat vallják.

2016. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
57%

Én egy adventista szájából hallottam, amikor teljesen leesett az álla, hogy én baptista lévén vallom a halhatatlan lelket és a létező poklot, hogy de ő azt hitte, hogy ez a "közös ős" miatt egyforma a nézet.

Nem tudom mennyire jellemző az, hogy náluk nem is ismerik a többi felekezetet, illetve a saját vallásuk múltjával tisztában vannak e, de ha ebből az egy emberből indulok ki, aki ráadásul elvégezte az adventista főiskolát, akkor szerintem ki lehet jelenteni, hogy nem nagyon vannak dolgokkal tisztában.

2016. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Alias!


Nehezen hiszem,a két szemeszterben tanult"adventtörténetből"levizsgázott,adventista főiskolán végzettről,hogy nem ismeri Miller tanításait,és a baptisták elképzelését a pokolról,a lélek halhatatlanságáról!


Örülnék,ha magánban megírnád a nevét,korát,és tisztázhatnám vele a kérdést!

2016. okt. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 4es válaszoló, nem gondolod te sem ugye, hogy ki fogom adni egy testvéred elérhetőségét csak azért, hogy te számon kérd???
2016. okt. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#4-es! Választ is adnál a kérdésre? Engem tényleg érdekel a véleményed, hogy ne csak az interneten fellelt, valamint vallástörténészek könyveiben olvasott információim legyenek, hanem hívők nézőpontjából is legyen ismeretem a témáról. Köszi
2016. okt. 5. 07:05
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

Az 1.,és 4. válaszoló vagyok.


A "kiábrándulásról".

A Miller mozgalom követői,amikor rájöttek tévedésükre,újabb,és újabb számolgatásba kezdtek,melyek természetesen szintén nem jöttek be.


A mozgalom,amellett,hogy vagyonukat,házaikat értékesítették,és a mozgalom támogatására fordították,egy látszólag valódi krisztusi átalakulást hozott létre a követőkben,azonban a nagy csalódás,nagy tömegeket fordított el Istentől,és a vallásoktól.Ha őszintén megvizsgáljuk,többen lettek hitetlenné a mozgalom csalódásakor,mint ahány közömbös ember megtért tanításaikra.

Ez,tipikus jelenség.

Azóta több prédikátor számolgatta Jézus 2.eljövetelét különböző közösségekben,s csalódásuk mérlege mindíg negatív volt.

2016. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Az adventisták szerintem pontosan annyira, mint az evangélikusok azzal, hogy ki volt Luther Márton, vagy a reformátusok azzal, hogy ki volt Kálvin János...


Az egyháztörténet ismerete nem felekezeti kérdés. Minden felekezetben vannak olyanok, akik ismerik, és vannak olyanok, akik nem.


Az, hogy valaki elvégez valamilyen felsőoktatási intézményben valamilyen szakon valamit, még nem garancia arra, hogy mindennel tisztában legyen amit azon a felsőoktatási intézményen oktatnak...


Nyilván minden forrás, ahonnan tájékozódni lehet ezekről a dolgokról a maga gondolkodásmódját és szemléletét tükrözi. Nyilván vannak olyan források, melyek pozitív hősként mutatnak be valakit, más források pedig a negatívumait emelik ki.


William Miller egy baptista farmer volt, aki nagyon sok könyvet elolvasott, és részt vett a háborúban is. Nyilvánvalóan ez a két dolog eléggé meghatározta a gondolkodásmódját. Azon kevesek közé tartozott, akik versről verse végigtanulmányozták a Szentírást, és komolyan hitt abban, hogy minden kérdésére megtalálja benne a választ. Persze nem volt tévedhetetlen és hibátlan, de őszinte Istenkereső ember volt.


Sokan tévesen a hetednapi adventista egyház alapítójának gondolják, pedig nem is élte meg az egyház alapítását, 1849 december 20, án hatvanhét éves korában meghalt. Az egyház pedig 14 évvel később 1863-ban alakult.


Üdv. Péter

2016. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 KZitus ***** válasza:
0%

Köszönöm Péter, hogy ezt nyiltan leírtad :" Az egyház pedig 14 évvel később 1863-ban alakult."


Krisztus isz. 33 pünkösdjén alapította meg a keresztény egyházát.

2016. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zitus!


Én a Hetednapi Adventista Egyház alapítási dátumáról beszélek, pontosan érted te is, nem értem miért kellett ebbe belekötnöd...


Minden egyháznak van alapítási dátuma, így a tietekének is. Persze tudom, ti erősen tartózkodtok mind a felekezet, mind az egyház megnevezéstől, és magatokat a „teokratikus királyság” építőinek valljátok, ettől függetlenül 1881-ben Watch Tower Tract Society néven jegyezték be az egyházatokat... :-)


Üdv. Péter

2016. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!