Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként részt vehetek...

Keresztényként részt vehetek Halloween-i buliban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az egyház ezt nem ünnepli de ettől függetlenül részt vehetek rajta?? Nem követek el vele vallási értelemben bűnt??

2016. okt. 8. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Miért itt kérdezed, tök ismeretlen emberektől (és az unatkozó trolloktól)?

Ha bizonytalan vagy ebben a kérdésben, akkor kérdezd meg abban a közösségben a többiektől, ahova jársz. Vagy személyesen a papodtól/lelkészedtől/pásztorodtól.

2016. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
17%
Én is keresztény vagyok, és nem szoktam ilyeneken részt venni, de ez csak az èn személyes döntésem. Nem szeretem az ilyen szellemes, boszorkányos dolgokat, mert én a szellemi világ másik oldalán állok, Jézus mellett. Persze egy halloween bulitól nem leszel megszállott vagy valami, csak én pl rosszul érzem magam ezektől. Ez a te döntèsed, de ha lelkiismererfurdalásod van tőle, akkor ne menj el, akkor egyértelmű, hogy bűnnek gondolod és akkor már tudatosan bűnt követsz el. Amúgy meg nem feltétlenül bűn, attól is függ hogy miért akarsz odamenni. De végső soron azt ajánlom, beszéld meg Istennel.
2016. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Én katolikus vagyok, de nekem tetszik a halloween. Sajnos nem nagyon van lehetőségem ünnepelni a családom miatt, de nagyon tetszik a hangulata, tököt faragni minden évben szoktam. Ha megkérdezed az egyházközségben valakitől, mondjuk a papodtól, lelkészedtől, egész biztos az lesz a válasza, hogy eszedbe se jusson részt venni benne, gonosz, sátánista dolog, de én ezt nem így gondolom. Szerintem az már régen rossz dolog, ha ilyen ártatlan kis bulikat akarnak megtiltani, Istent használják fel az emberek manipulálására. Szerintem Isten nem tiltana meg ilyen dolgokat. Ha neked tetszik ez az ünnep, menj el halloween buliba, nem fogsz elkárhozni meg ilyenek. :)
2016. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

#3 vagyok még.


Kifelejtettem, hogy attól, hogy megünnepled a Halloweent, utána ugyanúgy megtartod a Mindenszenteket, Halottak napját is, tehát még azt sem lehet mondani, hogy a Halloween kiszorítja ezeket az ünnepeket. Ha szeretnéd, tarts halloweent nyugodtan.

2016. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Én nem tartom, mert utánaolvastam az eredetének és nem vagyok hajlandó olyan napot ünnepelni, vagy megtartani, aminek a múltjában emberáldozatok szerepeltek és a lényege még mindig nem változott.
2016. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%

Egy kereszténynek ezt tudnia kellene.

Vajon Jézus elment volna ilyen ünnepre?

Biztos, hogy nem.


De hogy tudd, mennyire nem összeegyeztethető a világosság a sötétséggel:


A Halloween a sátáni rítus egyik legfőbb napja. „Ez egy vallási ünnep az alvilág számára; a sátánisták áldozatokat mutatnak be, a boszorkányok halkan ünnepelnek, miközben kört alkotva imádkoznak közösen, vagy halottak számára készített étellel ünnepelnek” — a USA Today cikke szerint. Ez a cikk idéz egy washingtoni boszorkányt, Bryan Jordant, aki ezt mondja: „[A keresztények] nincsenek tudatában, de ők a mi ünnepünket tartják meg velünk együtt . . . Ez tetszik nekünk.”



Az olyan ünnepek, amelyek a „halottak szellemét” tisztelik — mintha az életben lenne valamilyen más birodalomban —, ellentétben állnak a halottak állapotának bibliai leírásával, mely szerint a halottak teljesen öntudatlanok



A wicca vallás több ezer híve, akik ősi kelta szertartásokat követnek, a halloweenre a mai napig a hajdani samhain (ejtsd: száuin) elnevezést használják, és úgy gondolják, hogy ez a legszentebb éjszakája az évnek. „A keresztényekben nem is tudatosul, hogy a mi ünnepünket ülik meg velünk együtt . . . Mi ennek csak örülünk” – jelentette ki egy hivatásos boszorkány, akit a USA Today című újság idézett.


A The Encyclopedia Americana így ír: „ A halloweennel [a mindenszentek előestéjével, október 31-gyel] kapcsolatos szokások egyes elemei a keresztény kor előtti druidák [kelta papok] egyik szertartására vezethetők vissza. A kelták két főisten tiszteletére tartottak ünnepet, a napistennek és a halottak (Samhain nevű) istenének tiszteletére. Az ő ünnepét november elsején, a kelta újév kezdetén tartották meg. A halottak ünnepe fokozatosan beleolvadt a keresztény szertartásba” ([1977] 13. köt., 725. o.).


A halloweenhez hasonló ünnepek ellentétben állnak a Biblia tanításaival. A Szentírás például így figyelmeztet: „Ne lehessen találni közötted olyat, aki . . . jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat, varázsló, vagy aki másokat megigéz, aki szellemidézőtől vagy jövendőmondótól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez”


Sátán hogy örül ennek, hogy a "keresztények" ezzel a világgal tartanak, ezért kérdés, hogy valóban kereszténynek tartja magát az illető?

2016. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%

JELMEZEK: A kelták ijesztő maszkokat viseltek, hogy a gonosz szellemek őket is szellemeknek nézzék, és így ne essen bántódásuk. Az egyház lassanként egybeolvasztotta a pogány szokásokat a halottak napjával és a mindenszentek ünnepével. Később az ünnep résztvevői házról házra jártak szentnek, angyalnak vagy ördögnek öltözve.


Mindenszentek:

A halloweennel [a mindenszentek előestéjével, október 31-gyel] kapcsolatos szokások egyes elemei a keresztény kor előtti druidák [kelta papok] egyik szertartására vezethetők vissza. A kelták két főisten tiszteletére tartottak ünnepet, a napistennek és a halottak . . . istenének tiszteletére. Az ő ünnepét november elsején, a kelta újév kezdetén tartották meg. A halottak ünnepe fokozatosan beleolvadt a keresztény szertartásba” (The Encyclopedia Americana).


A HALLOWEEN EGYÁLTALÁN NEM SZENT:


A boszorkányok, koboldok és más groteszk díszek és kellékek kapcsán ismert halloween – melyet All Hallows’ Eve-nek, azaz mindenszentek estéjének is neveznek – Britannia és Írország ősi kelta lakosaitól ered. A november 1-jéhez legközelebbi telihold idején a kelták megtartották a samhain fesztivált (e név jelentése: ’nyár vége’). Úgy vélték, hogy a samhain ünnepen fellebben a függöny, mely elválasztja az embereket a túlvilágtól, és jó, illetve gonosz szellemek bolyonganak a földön. A kelták szerint a halottak lelkei ilyenkor visszatértek az otthonaikba, a családok pedig ételt és italt raktak ki abban a reményben, hogy megbékítik kísérteties látogatóikat. Láthatjuk hát, hogy napjainkban a gyermekek – még ha nem is szándékosan – a samhain ünnep szertartásait elevenítik fel, amikor kísértetnek vagy boszorkánynak öltözve járják a házakat, és csínytevéssel fenyegetnek, ha nem kapnak csemegét.


Samhain fesztiválján sokan részegre itták magukat, dorbézoltak és gátlástalanul viselkedtek. „ Az elfogadott értékeket vagy megvetették, vagy homlokegyenest azokkal ellentétesen cselekedtek — jelenti ki Markale. — Ami máskülönben tiltott volt, azt ilyenkor meg lehetett tenni, és amit amúgy elfogadottnak tekintettek, az ilyenkor tiltott volt.” Napjainkban a Halloween még mindig ugyanebben a szellemben folyik. Kétségtelen, hogy nagyrészt ennek köszönhetően örvend egyre nagyobb népszerűségnek ez az ünnep. Erről egy vallási enciklopédia is beszél, és azt írja, hogy manapság Halloween idején „a felnőttek a kultúrájuk szabta határoknak is fittyet hányhatnak, és kivetkőzhetnek önmagukból azáltal, hogy féktelen és könnyelmű mulatozással töltik az éjszakát. Így hát a kelta ünnep jellegzetes vonásai a XX. századi ünnep arculatát is meghatározzák — egyszer egy évben, ezen az éjszakán az emberek elmenekülhetnek a valóság és a velük szembeni elvárások elől” (The Encyclopedia of Religion).

2016. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%
A sátánisták naptárában a következő legfontosabb ünnepnapok a Walpurgis-éj és a halloween. Egy szótár meghatározása szerint a Walpurgis-éj „a május elsejére virradó éj, amelyen állítólag a boszorkányok egy bizonyos helyen találkoznak” (Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary).
2016. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%

Ennek fényében, szerinted, akik ilyeneket csinálnak, mennyire veszik komolyan azt a Jézustól jövő szavakat, ami így szól:


(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.

(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

2016. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
A 20%-os jehova tanúja óriási baromságokat irkál. Neked kell eldöntened, hogy szerinted helyes-e. Én nagyon sokat vacilláltam rajta, de én úgy gondolom, semmi rosszat nem teszel azzal, hogy elmész egy jelmezes buliba, és jól érzed magad. Ettől nem leszel rossz ember.
2016. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!