Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetét miért...

A Hit Gyülekezetét miért utálják sokan?

Figyelt kérdés

A Hit Gyülekezete egy modern egyház,de mégis ragaszkodik az elveikhez.


Szemben a pápával, aki kereszténynek mutatja magát, tud szépen szónokolni, de az összes muzulmánt beakarja engedni.

A pápa és, akik ilyesmit támogatnak, azok mind farizeusok.A történelemben volt létezett már hamis pápa.

Remélhetőleg minél hamarabb lemondatják.


Emlékezzünk, a Szent Föld népe mennyit szenved nap, mint nap az arabok miatt.Nem élhetnek biztonságban, még szegény nőknek is fegyvereket kell fogni pólya helyett.

Szerintem, nekünk nincs szükségünk erre.


2016. okt. 13. 15:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
38%
Gyűlölködő fundamentalista szekta, élén egy hataloméhes vezérrel, aki az SZDSZ-től kezdve a Fideszig már mindenkivel összeállt, vagy megpróbált összeállni azért, hogy a saját hatalmát felerősítse. Emellett a szélsőjobb utálja a sokat hangoztatott filoszemitizmusa miatt, pedig szerintem az pont lényegtelen ilyen szempontból. Akit az érdekel, hogy Németh Sándor hogy bánik alattvalóival, olvassa el Bartus László Fesz van c. könyvét.
2016. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
30%

"Nem élhetnek biztonságban, még szegény nőknek is fegyvereket kell fogni pólya helyett. "


Ja, és gratulálok ehhez a laza szexizmusért, amit beraktál a legvégére. Na, ez az egyik indok, amiért a baloldal utálja.

2016. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok baloldali. De egy gyűlölködő egyház, amelyik anyagilag is lehúzza a tagjait, és bigott. Amit Németh Sándor csinál igehirdetés címén, az egy bohózat fűszerezve politikával. Arra még nem jöttem rá, hogyan éri el, hogy a hívek epilepsziás rohamokat kapnak, amikor állítólag a Szent Szellemmel töltekeznek be, Nézz meg az ATV-n egy Vidám Vasárnapot, akkor rájössz te is.
2016. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
16%

Az "utálatnak" több formája létezik.


Én mindössze nem értek vele egyet, mert nem Biblia alapú az amit tesz, nagyon régen tanult Jehova tanúival, de nem látott benne Bussinest, és ezért abba hagyta és alapított egy vallást.


Egy keresztény nem része a világnak, semmilyen politikai megmozdulásnak és egyéb világban történő dolognak.

Ennél fogva, csendesen él, a maga kenyerét eszi, és végzi a Krisztus által kiadott feladatot, és keresztény életet él a minden napjaiban.


Jézus nem azt mondta, hogy szónokolni kell, hanem megtanítani az embereket Jézus elvárásainak megtételére. azért, hogy késöbb ezek az emberek is tanítóvá válva tovább adják ezt és megtanítsanak másokat ugyan arra.

Így egy egységes keresztény emberi társadalom jön létre nemzeti politikai gondolkodás nélkül, mivel Jézus az aki vezeti és támogatja ezt az életet.

2016. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
0%
Mert gyagyák.
2016. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 kzs ***** válasza:
46%

@ 1.válaszadó


"Gyűlölködő fundamentalista szekta"??

Óóóó... na először is: Mutassál nekem bármiféle uszító, gyűlöletkeltő irományt, amit a Hit Gyülekezete (továbbiakban: HGY) adott ki más egyházak/vallási szervezetek ellen! Ilyet te nem olvastál.

Fundamentalista: ez viszont teljességgel igaz. A HGY ugyanis egyetlenegy fundamentumra építkezik, akit Jézusnak hívnak. Egyébként sohasem volt tudomásom olyanról, hogy a Biblián kívül mást tanulmányoztak volna, vagy hogy átvettek volna pogány- és/vagy okkult elemeket más vallásokból.

"Hataloméhes?"

Hát... figyelj, én még sohasem láttam azt a féle behódolást és eleganciát, amit mondjuk a katolikus egyházfők megengednek maguknak. Vagy tán tévednék? Ünnepeltette a vezető lelkész egyszer is magát?


"szekta": figyelj, ha egy egyház azért szekta, MERT Bibliai módon dicséri és tanítja (tartja meg) Jézus, a korai apostoli levelek és az ószövetségi próféciák kijelentéseit, akkor tudod mit? Nekem KELL ez a szekta! Én ilyen szektás akarok lenni, érted??


Ami pedig az SZDSZ-t illeti, a HGY valóban támogatta. Egészen addig, amíg az SZDSZ el nem kezdett kiállni a light-os drogok és a homoszexualitás (mint másság) elfogadása mellett. Na akkor fejezték be.


Bartus-könyv: Jaj, hát hogy bánik ez a Németh Sándor az alattvalóival?? Te tudod hogy bánik? Voltál már ott?

Barátom neked gőzöd sincs az egészről, ami a HGY-ben megy. Egyszerűbb hinni egy könyvnek nevezett undorító, aljas mocskos koholmánynak, aminek célja nem más, mint kritikán aluli szemétkedésekkel lejáratni egy olyan egyházat, ami se neki, se másnak nem ártott.

Én úgy gondolom, hogy Isten dicsérete, vagy az Ige tanulmányozása soha senkit nem lehetetlenített el, nem kergetett anyagi/erkölcsi ellehetetlenítésbe.


Bartus ezzel a mocskolódó aljas szennygyűjteménnyel akart magának hírnevet szerezni, ami - bizonyos mértékig - sikerült is. Csak tudod mi a bökkenő? Az, hogy az ilyen jellegű üldözést a Biblia is ismeri, és akik ezt tették annak idején, mind megszégyenültek.

Ez történt Bartussal is: megszégyenült, a HGY pedig megerősödött

2016. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
40%

Hát, ezzel nem fogok vitatkozni, mert teljesen értelmetlen - egy normálisan gondolkodó ember úgyis tisztán látja, micsoda egy elcseszett rettenet ez a HGY. Csak annyit mondok, hogy mocskolódás és koholmány tekintetében inkább Németh Sándort kéne felelősségre vonni. A Bartus által leírtakat inkább csak megerősítették, mint megcáfolták mások tapasztalatai, viszont Németh pert veszített Bartus ellen, amikor az utóbbi beperelte azért, hogy Németh leügynöközte őt.


Viszont arról, hogy mi folyik a Hitgyüliben... nos, szerintem bárki betekintést nyerhet, aki nézi a Vidám Vasárnapot. Vérben forgó szemmel üvöltöző Németh Sándor, előtte tömött sorokban ülő öltönyös úriemberek és hölgyek, akik üveges szemmel előre meredve gépiesen bólogatnak, meg sem szólalva, kivéve, amikor az elején Sanyi bácsi elmondatja velük szórul-szóra a napi mantrát (olyan gyorsan, hogy a hitesek maguk sem érthetik, mit mondanak, nincs elég idejük felfogni). Az "interaktív istentisztelet" olyannyira interaktív, hogy soha semmilyen kérdést nem tehet fel senki a közönségből, se semmilyen beszélgetésbe vagy vitába nem elegyedhetnek a prédikátorral, beleszólásuk annyiban kimerül, hogy amikor néha Németh Sándor ébresztés gyanánt rájuk ordít, hogy "He?", akkor a közönségnek bőszen helyeselnie kell. Bezzeg a gondosan megválogatott SMS-es alákérdezések és kamu sztorik tekintetében megy az interaktivitás...

2016. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 kzs ***** válasza:
37%

@ 3-as válaszoló


Ami a gyűlölködést illeti, ez nem igaz. A Hit Gyülekezete (HGY) nem gyűlölködik. Nyilván hogy van álláspontja, amit vall és követ, de az nem igaz, hogy bármiben is gyűlölködne. Vagy ha tévednék: vajon te melyik Istentisztelet-közvetítésen hallottál te ilyet?

------------------

"anyagilag is lehúzza a tagjait": Tényleg? És még hogy? (Mert ez az "is" szócska arra utal, hogy máshogy is)

Úgy megsúgnám, hogy engem még a 16 év alatt (mióta tag vagyok) soha sem húzott le semmilyen téren sem.

--------------

"bigott": tényleg? Te mondd, neked hogy a fenébe van betekintésed ennyire az ott lévő dolgokra? Mert én 16 év alatt még semmiféle képmutatást, vagy erkölcsi visszaélést nem fedeztem fel, sőt elmondanám, hogy a HGY a tanításaiban igencsak nagy figyelemmel él a Bibliai erkölcs közvetítését illetően. És ez így van jól: az Igehirdetés és a Bibliai erkölcs szorosan egymással kell hogy legyenek: az Ószövetségi 10 parancsolat, az Evangélium és az apostoli levelek mind ezt mutatják.


Mellesleg Jézus nem tanított? Nem az Igét hirdette? Pál nem a feltámadott Krisztust hirdette? Vagy ott van János, Péter, Jakab és Júdás levelei? ezek mit hirdetnek?

-----------------------

Ezt írod: "Arra még nem jöttem rá, hogyan éri el, hogy a hívek epilepsziás rohamokat kapnak, amikor állítólag a Szent Szellemmel töltekeznek be, Nézz meg az ATV-n egy Vidám Vasárnapot, akkor rájössz te is."


> Mert te már rájöttél? Igen??

Mert akkor ugye elolvastad - miután megtértél, és a vízkeresztséget is felvetted - az Evangéliumot és az Apostolok Cselekedetei Könyvet?

Ugyanis Jézus és a kereszténység korai nagy képviselőinek a munkássága során Istennek a munkája (amikor a hívőkben változások történtek) jelekben és különböző megnyilvánulásokban mutatkozott meg.


Kedves válaszoló: hosszasan lehetne Igei példákat felmutatni, hogy mutatkozott meg Isten ereje és beavatkozása akkoriban. És ez most is agy van: mert ha Istennek tetsző módon tanulmányozzák a SzentÍrást, és követik Isten Szent Szellemét, akkor nem az van, hogy az hívők csak ülnek és bámulnak ki a fejükből.


Isten Szelleme ma is ugyanúgy tevékenykedik, és képes függőségekből megszabadítani, gyógyítani, vagy bármi olyat, mint ami a Bibliai időkben megtörténtek.

2016. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
29%
2016. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 kzs ***** válasza:
55%

@ 7-es


Ezt írod: "Egy normálisan gondolkodó ember úgyis tisztán látja, micsoda egy elcseszett rettenet ez a HGY."

> Tényleg?

Akkor taníts meg légyszi, hogyan kell normálisan gondolkodni, mert "sajnos" én magam is azt olvasom ki a Bibliából, amit NS magyaráz. Az itt eltöltött 16 év alatt egyetlenegyszer sem fedeztem fel ellentmondásokat az igehirdetés és erkölcs ÉS a Biblia tanítása között.

De te "biztosan" normálisabb vagy, mint én.


A Bartus-féle gyalázatos mocskolódások pedig súlyosabbak tekintendők, mint holmi "hamis vádaskodás". Mert Isten Igéjének tanulmányozását és megtartását veszélyezteti, ami a Máté 7/24-25-ben van leírva.

Egyébként pedig nem kell itt ócsárolni senkit. Én úgy gondolom, hogy minden vallási felekezetnek/egyháznak megvan az a joga, hogy úgy hirdesse azt, ami a hitvallása, ahogy azt jónak látja.

A katolicizmus és a református vallás képviselői is ezt teszik, és ehhez joguk van. Úgy, ahogy a HGY vezető lelkészének is, már bocs.

-----------

"Vérben forgó szemmel üvöltöző Németh Sándor"

Húúú... hát én ilyet még nem láttam. Mert én valahányszor néztem (és nézem) a Vidám Vasárnapot, NS sohasem üvöltözött, pláne nem vérben forgó szemmel.

Te, nem lehet hogy valami "Sikoly" jellegű bugyuta horrorfilmet néztél valamelyik csatornán, aztán meg olyan hirtelen kapcsoltál át az ATV-re, hogy észre sem vetted hogy már mást nézel??

---------------

"úriemberek és hölgyek gépiesen bólogatnak..." --> na persze, csak egy valamit nem tudsz: EGYSZER mondana olyat NS, ami ellentétes a Bibliával (kb. olyat, mint amit II.János Pál írt le a magyarországi látogatása során: "magasztalunk téged legszentebb istenszülő", vagy "legtisztább szűz üdvözíts minket") és MENNE!!

--------------

Interaktív Istentisztelet: figyelj, ez nem kerekasztal-beszélgetést jelent. Nem iskolai keretek közt vagyunk, hogy a diákok jelentkeznek, és a tanár engedi őket felszólalni. Nem! De a tanítások egytől-egyik rögzítésre kerülnek, és így embertömegek számára válnak elérhetővé.

De ettől függetlenül érkezhetnek (és érkeznek is) kérdések, amik megválaszolásra kerülnek.

---------------

"gondosan megválogatott SMS-es alákérdezések" --> elmondanám, hogy annyira gondosan válogatottak, hogy voltak már durva, személyeskedő, provokáló SMS-ek is, amiket szintén beolvastak. De hogy félre ne értsd: nem az összes észrevételt olvassák be az adásba, mert akkor a teljes műsoridő erre menne rá. Vannak olyan kérdések és vélemények, amikre e-mailben válaszolnak, és van különbség építő és terrorizáló levelek között.

Szerintem sokkal több értelme van teológiai/erkölcsi levelekre (véleményekre) válaszolni, mint holmi szemétláda mocskolódásokra.


"kamu sztorik" --> Miért? Honnan tudod, hogy ezek kamuk? Miért ne történhetnének természetfeletti gyógyulások, függőségből történő szabadulások, vagy bármi olyan, ami pozitívan változtatja meg az ember(ek) életét?

Jézus Krisztus tegnap és ma, és örökké ugyanaz, Isten Szelleme sem halt meg.


Ha elmondanám neked, mi történt velem még mielőtt a HGY-hez csatlakoztam volna, te elhinnéd? Elhinnél te nekem egy természetfeletti gyógyulást + függőségből történő szabadulást? (Szerintem nem. Nem, mert az az én életem, és te erről nem tudsz. De én tudom, hogy mi voltam, és hogy most mivé váltam, és ez nekem elég)

2016. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!