Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusra ma azt mondanák, hogy...

Jézusra ma azt mondanák, hogy antiszemita?

Figyelt kérdés

A bibliai történetekben (főleg János evangéliumában leírtakban) mindig elítéli a farizeusokat. Szót emel a "régimódi" zsidó szokások ellen. Még erőszakot is alkalmaz amikor kikergeti a kufárkodó zsidókat a templomból.


Összességében egy olyan kép rajzolódik ki róla, hogy szembement az akkori zsidó vezető réteggel.


Arról nem is beszélve, hogy olyan utálatnak örvendett a zsidók körében, hogy végül megfeszítették.


Ha ma élne antiszemitának bélyegeznék?



2016. okt. 18. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem valószínű, sőt még antijudaistának sem (aki a zsidó vallást kritizálja de nem törődik a származással) hiszen csak a zsidók egy viszonylag szűkebb részét kritizálja, nem minden egyes szokásukat, és még a jó szándékukat sem vonja kétségbe, és egy helyes gyakorlat helyreállítását szorgalmazta


sok zsidó is egyet értett vele


valószínűleg manapság nem mondanák antiszemitának, egy zsidó aki bizonyos zsidó gyakorlatokat kritizál, egyszerűen másképpgondolkodónak vélnék, és valószínűleg ma is sok zsidó állna mellé, hiszen sok zsidó irányzat egy jézuséhoz hasonló betű helyett szellemiség elven gondolkozik

2016. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Az attól függ,hogy milyen szempontból.


1.A zsidók szempontjából igen,mert mindenki "antiszemita",aki bármilyen parányi kritikát megfogalmaz egyetlen zsidó ellen.

2.Igazság szerint nem,hisz teljes lényével küzdött népéért,a zsidóságért,s még életét is áldozta értük(is).

2016. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jav.


Az attól függ,hogy milyen szempontból.


1.A zsidók szempontjából igen,mert szerintük mindenki "antiszemita",aki bármilyen parányi kritikát meg mer fogalmazni egyetlen zsidó ellen is.

2.Igazság szerint nem,hisz teljes lényével küzdött népéért,a zsidóságért,s még életét is áldozta értük(is).

2016. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
40%

".A zsidók szempontjából igen,mert mindenki "antiszemita",aki bármilyen parányi kritikát megfogalmaz egyetlen zsidó ellen."


Linkelj nekem kérlek egyetlen zsidó írást arról, ahol Jézust antiszemitának tartják!

2016. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
8%
Több zsidó vallásos irányzat megköveteli a nem vallásos zsidók közösségükbe való felvétel eskütételében"Jézus,a paráznaság gyermeke megátkozását".
2016. okt. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:

"Több zsidó vallásos irányzat megköveteli a nem vallásos zsidók közösségükbe való felvétel eskütételében"Jézus,a paráznaság gyermeke megátkozását"."


Mondjuk én ebben is kételkedek elfogadható forrás nélkül, de ennek semmi köze a Jézus antiszemitizmusáról vallott zsidó nézetekhez.

2016. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi!

Kérdezz meg egy ortodox zsidót,mi a véleménye Jézusról,de előtte imádkozz,hogy legyen elég alázatod végighallgatni a választ!

2016. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem ismerek ortodox zsidót. De a te megállapításod általánosította a zsidókat, ami abban a formában nem állja meg a helyét. Próbáltam zsidó véleményt találni a neten, de csak azt találtam, amit az általam ismertek is vallanak, miszerint Jézus nem volt más, mint bármelyik ember, illetve van aki szerint csaló, szemfényvesztő volt. Tudom, hogy a zsidók között is vannak szélsőségesek, csak ne általánosíts kérlek.
2016. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi.


Nem a 2000 éve élt Jézus mai megítélésére gondolok.


Arra gondolok, hogy ha ma 2016-ban megjelenne egy fazon, aki megfeddné a zsidókat, hogy eltávolodtak Istentől, kivágná a zsidókat a zsinagógából, kritizálná a rabbikat és zsidó vezetőket.


Azt mondanák vajon egy ilyen emberre, még ha Isten fia is, hogy antiszemita?

2016. okt. 20. 18:17
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:

Elnézést az offolásért.

Értettem amit kérdeztél. Biztosan lennének, akik annak tartanák, bár szerintem inkább vagy szélsőségesnek vagy bolondnak.

2016. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!