Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyik keresztény...

Nektek melyik keresztény felekezet templomépítészete tetszik leginkább? Miért?

Figyelt kérdés

2016. okt. 20. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ortodox azért tetszik, mert ott minden funkcionális elemnek egyben plusz szimbolikája is van, olyan többletjelentése, amellyel szavak nélkül is az Evangéliumot hirdeti.


A katolikus templomépítészetből a gótikus templomépítészet tetszik, meg némely barokk, a modernek közül csak kevés jön be nekem. Tetszenek még a régi református templomok is Magyarországon és Erdélyben, persze ezek többsége is katolikus templom volt előzőleg.

2016. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Az evangélikus, az egyszerűsége miatt.
2016. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus, nekem is nagyon tetszik a gótika meg a reneszánsz de a barokk nem az már túl van csicsázva. De a modern katolikus templomok is nagyon tetszenek.
2016. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az ortodox templomokkal kapcsolatban egyet értek az elsővel és kiegészíteném azzal ,hogy úgy tud szép lenni, hogy közben nem giccses és nem olyan "túl pompás" mint pl sok katolikus templom, ezt persze a "hagyományos" ortodox templomokra értem ,sajnos Magyarországon sok ortodox templom ilyen vagy olyan történelmi okokból rendkívül ocsmány lett, mentségükre szóljon nem volt más választásuk


ugyan ezért kedvelem az evangélikus és régi református templomokat is


a barokk és a gótika is bejön ha még megmarad ízlésesnek

2016. okt. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus, de nyilván én "hazabeszélek", mert én is katolikus vagyok és hozzám ez áll közel.

Azon belül meg szinte bármelyik korszakból van, ami meg tud fogni. Nekem a gótika kevésbé tetszik, de azok közül is van nagyon szép (pl. Pannonhalma). De általában tetszenek a barokk templomok (ha nem túl sok) és a klasszicista bazilikaépítészet.

2016. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vortrekker ***** válasza:
53%
Hitgyüli. Mert egyszerű és nagyszerű.
2016. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: :DDDDD


Egyébként a római katolikus és az ortodox.

A római katolikus építészet "nagysága" tetszik az ortodox azért ,mert ortodox zsidaj testvéreimre emlékeztet a hosszú szakállúk (humanisztikus szekuláris zsidó vagyok). :DD

2016. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6,

Nálunk a bölcsöde épületét nyúlták le:D

Úgyhogy bölcsink nincs a városban,mert nincs rá szükség de hitgyüli van:D

2016. okt. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja,hogy én is válaszoljak,én a hatalmas katedrálisokra szavazok,szóval katolikus, ortodox és anglikán
2016. okt. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megy a zöld kéz!
2016. okt. 22. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!