Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El tudtok fogadni egy kétszer...

El tudtok fogadni egy kétszer vagy akár háromszor nősült lelkészt?

Figyelt kérdés

Ha egyébként a lelkész rendes és hiteles embernek tűnik, csak ez az egy stiklije van? És lelkésznőt?


Felekezetet is írjatok kérlek.



#válás #lelkész #újraházasodott
2016. nov. 4. 09:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
simán, ateista
2016. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk az ortodox egyházban nős papság van és van válás, illetve újraházasodás is. (Ebben a két dologban különbözünk a katolikusoktól.) Viszont a pap nem nősülhet újra. Hogy válni válhat-e, azt nem tudom, de még sohasem hallottam elvált ortodox papról. Viszont abban teljesen biztos, hogy újra nem házasodhat. Minálunk tehát ez a helyzet elképzelhetetlen.


Hogy más felekezetbéli többszörösen elvált lelkészt el tudok-e fogadni?

Nem választanám lelki vezetőmnek az biztos, hiszen a lelki vezető ne legyen más felekezetbéli.


Attól még lehetnénk jó viszonyban, és beszélgethetnénk jókat akár hitbéli kérdésekről. Az, hogy elvált, az őrá, a Jóistenre és a saját felekezetére tartozik, nem rám. De azért ifi csoportba nem őt hívnám meg, hogy a családi életről tartson felkészítést. :)

2016. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
* teljesen biztos vagyok (a "vagyok" kimaradt)
2016. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Ha egy lelkész nem képes Isten vezetését kérni a párválasztásra és a házasságára, akkor annak vajon milyen az elhívása?
2016. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Itt számora a leglényegesebb kérdés,hogy még Isten ismete előtt nősült újra többször,vagy esetleg a "régi" életében,mielőtt nem volt még lelkész?
2016. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Uhhh! Ugy szerettem volna kérdezni Isten ismeret előtt vagy utána nősült többször,mikor már lelkész lett?
2016. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


Igen. Az ember nem tévedhetetlen és épp attól válik hitelessé, hogy a hibás döntését megélte, tanult belőle és újra felállt. Nem csak úgy beszél róla, személyes tapasztalás nélkül.


Egy ember.

2016. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Mindenki jó valamire! Ha másra nem, hát elrettentő példának! :-)


Adventista vagyok.


Üdv. Péter

2016. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs jogunk ítélkezni felette.


Ha Isten ismerete előtt nősült többször akkor pláne!

Viszont ha utána,akkor pedig "példa" igen, hogy Ne kövessük ha lehet! :)

2016. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%

Jézus megengedte az elválást bizonyos esetekben, például ha a házastárs paráznaságot követett el (Máté 5:32), vagy ha házastársa hitetlen, és válni akar (1Kor 7:15).

A ilyen módon jogosan elvált ember újraházasodása eléggé vitatott téma az egyházak körében, amennyire tudom. Ebben a kérdésben nem ismerek bibliai útmutatást (ha valaki tud, írja meg privátban, köszi), tehát egyelőre azt tartom, hogy az újraházasodásra szabadsága van a hívőknek.


Zárójelben megjegyzem továbbá, hogy a "lelkész" megjelölés egy új keletű dolog, a Bibliában a vezetők lehetnek apostolok, próféták (e kettő ma már nem létezik), továbbá evangélisták, vének (azaz pásztorok) és tanítók (ez a három ma is megvan). A továbbiakban azt feltételezem, hogy a "lelkész" megjelölés az evangélistát takarja (aki általában az igehirdetést végzi).


Ha a válás nem "jogos" a lelkész részéről, vagyis pl. az illető lelkész volt hűtlen, "nem jött ki" a házastársával, és elvált, vagy talált magának valaki "jobbat," akkor azt gondolom, hogy a kérdés az elsősorban, hogy megtért-e. Minden vezetőnek vannak gyenge pontjai, bűnei, mert ők is emberek, és én megadnám neki a lehetőséget, hogy bizonyítsa, megváltozott. Viszont nem igazán tapasztalunk ugrásszerű változásokat, ezért a hűtlenség után legalább néhány hónapra felfüggeszteném a hivatalából, amíg más egyházi vezetőkkel való beszélgetései alapján bizonyossá nem válik a megtérése.


A válás és újraházasodás tekintetében nem látok Bibliai különbségtételt férfiak és nők között, ezért azt gondolom, hogy a fentiek "lelkésznőkre" is igazak.


Amit írtam, az a saját véleményem, nem az egyházam hivatalos álláspontja. Nem tartom magam lelkileg érett embernek, aki feltétlenül jól ítélte meg a kérdést, de a kérdés második felére válaszolva: a Krisztus Egyházába tartozom.

2016. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!