Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Oké, velem van a baj, hogy...

Oké, velem van a baj, hogy nem tartom Lucifert gonosznak, sőt. (? )

Figyelt kérdés
Lehet rossz a kategória és le leszek hurrogva, de ha belegondol az ember, azért taszították le, mert nem tetszett neki hogy az embereket úgy tartsák mint holmi állatkertet, és nem volt hajlandó térdre borulni Isten előtt, és elismerni "tévedését". Ezután történt az "almás eset" és én bárhogy nézem azokat a történeteket amikor a Sátán, a "gonosz" megakarta "kísérteni" az embert, inkább csak gondolkodásra akarta ösztönözni. És így nekem nagyon az jön le, h a Bibliának az az egyik "rejtett" üzenete, h ne gondolkodj. És ezek fényében nem értem, hogyan tudják őt eladni a gonosz megtestesülésének, hogy ha ő az az elem ami fejlődésre készteti az embert. Nem vagyok se sátánista se keresztény, nem hiszek semmiféle túlvilágban se újjászületésben, szóval ezt teljesen kívülállóként és laikusként kérdezem.

2016. nov. 7. 08:47
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
10%

Lucifer gőgős volt és azért lázadt fel, hogy Isten és ember fölé helyezze a saját egoját. Ha ez neked szimpi, hát te tudod...


De oké, a játék kedvéért tegyük föl nem Lucifer a főgonosz. De akkor ki a főgonosz? Úgy is kérdezhetném, hogy ki legyen a gonosz archetípusa ebben a szimbolikus történetben? Tessék, mondj egy nevet!

2016. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Ha azt vesszük alapul amit az emberek fejébe nyomtak az évek során akkor nyilván Lucifer. De számomra sokkal inkább Isten tűnik a rosszabbnak sem mint Luci.
2016. nov. 7. 09:00
 3/48 anonim ***** válasza:
16%

Igen a gondolkodás módoddal van a baj.


Isten mindent elmagyarázott az embernek, tudatosította benne a dolgokat, célt, értelmet adott az embernek megelégedettséggel teli munkát, jövőt ami örökké tart, egészségben boldogságban.

Isten úgy teremtette meg az élőket, hogy a vezetése nélkül nem tudnak boldogulni, mert hogy mi a rossz és a jó, azt Isten tudja, és távol tart bennünket a rossztól korlátozásokkal.


Sátán az ellenkezőjét állította annak amit Isten mondott.

Azt állította, hogy Isten hazudik, és nem is fognak meghalni, hanem saját maguk is eldönthetik mi a helyes, az embernek nincs szüksége Isten szerető vezetésére.


Nos az ember Sátánnak hitt, és kihúzta magát Isten vezetése alól.

Ha az ember gondolkodott volna Sátán állításán, rájött volna, hogy az nem igaz. Nem gondolkodott, hanem a szabad akarata révén az érzelmeire hagyatkozott, s tetszett neki, hogy Ő is Isten lehet, ha a gyümölcsből eszik.


Ezek után, ki volt aki hazudott?

S hogy lehetett elhinni, hogy egy gyümölcstől egy ember Istenné válik, amikor az élet Istentől származik, Isten tartja fent az életét nem egy gyümölcs fa.


Tisztában volt azzal hogy mi a halál, mert az állatok az emberekkel ellentétben nem kaptak az örök életre lehetőséget, Nekik véges volt akkor is az életük, és láthatta az elmúlást az ember, hogyan járhat, ha fellázad a Teremtő vezetése ellen-


Mostanra tudjuk, hogy az ember halandó Isten nélkül, és nem lett a fától Isten, bekerült a halál az ember életébe. s azt is láthatjuk, hogy Isten vezetése nélkül, hogyan halad az ember élete.


A technika, és a tudomány fejlődése ellenére az emberi társadalom siralmas állapotban van Isten nélkül.


Isten nem hazudott, amit mondott, az volt az igaz, és nem az amit Sátán állított.

2016. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
63%
Nincs baj a gondolkozásoddal, a felettem lévő tanúnak viszont a szájába adják a káros szavakat, ami borzalmas, de hogy leginkább mi is baj a történettel leírom. Írja itt a kedves tanú, hogy "célt adott az embereknek" Miféle célt? Azt, hogy tudatlanul, saját öntudatuk megismerése nélkül, szégyenérzet nélkül, egy tökéletes állapotba neveljék az állatokat, gondozzák a földet? Ez neked cél? Mondok egy példát. Gyerekként éltem, haltam a csokiért, mindennél jobban csokit akartam enni, a csokit jónak tartottam, sőt nem csak jónak tökéletesnek, bármikor bármennyit megettem volna belőle legalábbis így láttam, csak, hogy van egy olyan közmondás, hogy a "Jóból is megárt a sok" Hiába imádtam a csokit, hiába hittem, hogy jó ha miden csokit megehetek, még is amikor megettem 3 tábla csokit kezdtem rosszul lenni. De itt mi is a lénye? Ha megfigyelitek a mondatot a "rosszul" szócska a lényeg. Ha nem tudom milyen rosszul lenni a csokitól, akkor nem értem, milyen az ha a csoki csak jó. Lehet olyan világ ahol a csokit ha egész nap eszem az jó, de mivel nincs viszonyítási alapom, így nem tudom, hogy az amit jónak tartok pontosan miért is az, nem fogom érezni, mivel nem ismerek mást, azt hiszem hogy jó, mert azt mondták, de nem fogom érteni, hogy miért. Azokkal tudok egyetérteni, akik az édenkert történetét szimbolikusan értelmezik. Az ősemberek először gátlástalanok voltak, úgy ahogyan Ádám és Éva, egyáltalán nem voltak a korlátaikkal tisztában, nem ismerték az élet menetét, nyilván való, hogy a tudatlan állapot a boldogság érzését képes kelteni, ez ma is sok embernél igaz, sőt az agyunk is úgy működik, hogy amikor valami rossz dolog történik velünk, akkor megpróbál felejteni. Azok az emberek még nem értették mi történik körülöttük, hiszen nem tudták mi a jó és a rossz. Nem érdekelte őket a meztelenség, mivel nem értették ennek a jelentőségét, úgy ahogy annak sem, hogy majd egyszer az életük véget fog érni, persze, hogy boldogok voltak, de igazából nem is értették az egészet, mivel nem tudták, hogy meg kell halniuk, a tudatuk nem volt ezzel tisztában. Az édenkert története, tökéletesen ráillik az emberi egyed fejlődésének, a tudat felébredésének folyamatára. És így azt gondolom, hogy sokaknak tényleg valós folyamatra tud a Biblia ilyen módon rámutatni. Az emberek meztelenül, tudattalanul, halál félelem nélkül éltek, de ahogy a tudat fejlődött, rá jöttek, hogy a természet nem Isten, arra is, hogy ha nem öltöznek fel akkor fázni fognak, szeméremtelenek lesznek, és arra is, hogy meg fognak halni, feltételezem akkor, amikor valaki meghalt közülük. Ez így teljesen világos tud lenni.
2016. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
7%

"De számomra sokkal inkább Isten tűnik a rosszabbnak sem mint Luci."


Valószínűleg szövegértési problémáid lehetnek. Ezt a történetet nem azért írták, hogy Luciferrel szimpatizálj, hanem pontosan azért írták, hogy ne szimpatizálj vele.


Olyan mint egy közlekedési tábla, amelyik az mutatja, hogy ebbe az utcába behajtani tilos. Hiába érvelsz, hogy neked szimpatikusabb lenne ha azt a táblát úgy kéne értelmezni, hogy te oda behajthatsz, akkor sem úgy kell értelmezni. A Biblia nem egyéni értelmezés dolga (2Pét 1,20).

2016. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

a Biblia nem egyén értelmezés dolga...lol

és ki határozza meg, hogy hogyan kell értelmezni? ja, vegyünk mindent szószerint? nyilván, akkor ezek szerint 2 ember népesítette be azt a földet amit egy faszi 7 nap alatt teremtett...hát, rendben xd

ok, szerinted Lucifer maga a gonosz. rendben, de miért? mert én indokoltam, h miért nem. az sajnos nem indok, hogy "mert a Biblia azt mondja".


Tudom, tudom, már itt zsákutcába futott az egész, mert akik ezt az állítást tagadják nem tudnak másra hivatkozni :/ de én bárhogy nézem, a változás, a gondolkodás, a dolgok megkérdőjelezése sehogyan sem gonosz.

2016. nov. 7. 09:59
 7/48 anonim ***** válasza:
35%

...Nem tudjátok,hogy szellemi harc folyik,jó,és "rossz" gondolatok között? Minek engedtek inkább? Melyiknek engedelmeskedtek? Az egótoknak,hogy nem tartjátok magatokat esetleg "rossznak" ha olyat tesztek? Szóval...mindnekinek a döntés a kezében van minek engedelmeskedik...A"bűnös" gondolatoknak-e?


Galátziabeliekhez írt levél 5. rész 19 - 21 vers

19. A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

20. Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,

21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.


Annyit még,hogy Lucifer igen is szép angyal volt! Az csak egy vicc ahogy ábrázolni szokták(pata,szarv,és egyéb),pontosan azért,hogy az ember kinevesse, és azt mondja ilyen nem létezik! Pedig igen! A fent említett cselekdetekből lehet felismerni!!


Tudjátok,hogy az ördög szó jelentése:Bűnre csábító gonosz szellem? Azaz bűnre csábító gondolatok...talán így is fogalmazhatnék!

Fejben dől el,ki hova tartozik!

2016. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 hollófernyiges ***** válasza:
77%
Nekem ez az egész paradicsomos sztori nem tiszta. A Biblia eleve nem a Sátánt vagy Lucifert említi kísértőként, hanem a "kígyót". Most vagy tényleg a kígyó volt az (afölött most nagyvonalúan sikoljunk el, hogy a kígyóknak 500 faja van) és semmi köze az ördöghöz; vagy Lucifer volt az kígyóformában és akkor Istentől nem igazán volt szép dolog, hogy az ártatlan kígyókat hasoncsúszással és porevéssel büntette.
2016. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
23%

a X4-es válaszoló, figyelmetlen.


Az embernek volt viszonyítási alapja. és ahogy írtam, a halált is látta, hiszen az állatok elpusztultak.

Tudta mit veszíthet.


A mezítelenség pedig nem természet ellenes, és nem volt kivetni való rossz. az állatok sem szégyenlik, hogy nincsenek eltakarva.

s nem fázhattak, mert olyan időjárás volt, ami nem igényelt ruhát.


"viszonyítási alap"

Isten nem akarta behozni, hogy a rossz megtapasztalása által értékeld a jót.

Ezért jelentette ki, hogy csak Ő döntheti el mi a jó az embernek, és mi nem, ezért feltétel nélkül bízhatunk benne, hiszen az életünket köszönhetjük neki, ugyan miért akarna megfosztani jó dolgoktól.


A szeretete vezérelte hogy életet adjon, miért kellett volna viszonyítási alapot beiktatni, hogy rosszat is érzékeljünk,

Ő a jót, amit felkínál, nem mértéktelen, és nem jár fájdalommal vagy rosszul léttel.


Ha Ádám nem hallgat a gonoszra akkor ma is élhetne egészségben békében, és a rossz megtapasztalása nélkül, egészségesen élhetnénk, nem halnánk bele a jólétbe

2016. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
74%
Olvasd el a Jób könyvét és rájössz a a helyes válaszra..
2016. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!