Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire jellemző az egyházadr...

DarthPlagueis kérdése:

Mennyire jellemző az egyházadra a jótékonykodás?

Figyelt kérdés

Nagy egyházaknál tudom, hogy léteznek szeretetszolgálatok, de mi a helyzet az ún. neoprotestáns egyházakkal? Gondolok itt a Hit Gyülekezetére, adventistákra, Jehova Tanúira, mormonokra stb.


Ha létezik is ilyen jótékonykodás, mennyire tartják fontosnak, hogy azonos hiten legyen vele a rászoruló? Csak egymás között jótékonykodnak vagy világnézettől függetlenül teszik ezt?



2016. nov. 20. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdést tettem én is fel, az vezetett ide.


Én személy szerint nagyon fontosnak tartom. El sem tudom képzelni, hogy elmenjek egy koldus mellett anélkül, hogy adnák neki pénzt vagy ételt-italt. Még a szemtelenkedő kéregetőnek is adok, pedig ő autóról autóra járkál a parkolóban és kopog a szélvédőn. :D

Én sem vagyok jómódú, de amit tudok adok. Ételt italt, kipakolom a hűtőt és a konyhaszekrényt. Nem hagyhatom hogy éhezzenek mások. Van barátom akinek a 3 éves gyereke napokig száraz kenyéren volt. Azután keresett fel hogy ha tudok segítsek. Ilyenkor megszakad az ember szíve.

A szegénység egy szörnyű dolog.

2016. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kzs ***** válasza:
100%

Hit Gyülekezete: minden Istentiszteleti helyen van szeretetszolgálat, és rendszeresen van használt, de jó minőségű ruhák és cipők gyűjtése.

A rászoruló személye független a hitvallásunktól (pl. amikor volt a vörösiszap-katasztrófa, ott voltunk).

2016. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

A Hit Gyülekezete ebben dicséretes! Más protestáns felekezetek (Jehova Tanúi) eléggé el vannak ebben maradva. Ők inkább a kiadványaikat tolják az éhes ember orra alá.


Ez nem támadás kedves Tanúk! Tudom, vannak közöttetek kivételek! De a szervezet nem veszi komolyan az adakozást.

2016. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Jehova Tanúi nem karitatív szervezet, így olyan adakozást nem rendezünk ami látványossággal járna.


személyesen, egyénenként is segítségére vagyunk embereknek. hajléktalanoknak, rászorultaknak, katasztrófa idején is.

Több hajléktalan emberrel van kapcsolatom ott ahol szolgálok. Több ember tudott már rendes otthonra munkára szert tenni. Pedig nem lett belőle Tanú....

2016. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel a pénzem Isten pénze, nekem csak használatra adta oda, én meggondolom, hogy kinek adok, hogy Isten adna-e neki. Fontos, hogy ne azért adjak, mert egyébként lelkiismeret furdalásom lenne, hanem azért mert sürgős szükséglet merült fel egy embertársamnál, akit Isten szeret. A Biblia írja, hogy aki nem AKAR dolgozni, az ne is egyék. Szóval, én előbb szeretem megismerni azt, akinek adok, hogy hogyan él, nem felelőtlenségre neveli-e az ingyen kapott pénz, pl. a munkakerülés folytatására, vagy pl. nem alkoholra, cigire költi-e. Úgyhogy ha néha adok is ismeretlennek, akkor legtöbbször ételt és ruhát adok, nem pénzt. Van 4 szegény, idős ember, akiknek minden héten viszünk 2 barátommal élelemet, ők nem igazán tudnának dolgozni. "A tegyünk jót mindenkivel, de elsősorban azokkal, akik testvéreink a hitben" parancsolat miatt elsősorban az egyházamon belülieknek segítek anyagilag, minden hónapban adakozok az egyházunk szegényeinek. Időnként küldök pénzt az egyházunk (nemzetközi az egyházunk) afrikai szegény családjai számára segítve ezzel a gyerekeik taníttatását. Volt, hogy befogadtam egy hajléktalant a lakásomba pár napra, amíg talált munkát. Egy szabadban élő hajléktalannak sátrat vettem, egy kerekesszékes hajléktalannak megjavíttattam a kerekesszékét, szoktuk barátaimmal látogatni a Szabolcs utcai hajléktalan kórházat minden hónapban. Néhányszor olyan nonprofit alapítványoknak is adakoztam, akiknek a céljaival egyetértek. Jövőre elhatároztam, hogy egy élelmiszer gyűjtő kampányt szervezek valamelyik nagyáruházban.

valójában van hajlamom, hogy humanisztikus legyek, és próbáljak mindenkin segíteni, aki kér, pedig ez lehetetlen. Jézus sem gyógyított meg minden embert, akit tudott volna, nem csinált csodás pénzszaporítást, hogy a szegényeknek adhassa. Vannak Istennek fontosabb céljai is az életemmel, mint a szegények segítése.

Persze mások is segítenek a szegényeknek az egyházunkban, nem csak én. És bocs, nem írom az egyházunk nevét, mert nem embereknek akarunk tetszeni, hanem Istennek.

2016. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az adventistáknak nagyon fontos. Hivatalos szervezetünk létezik erre: az ADRA. Világnézettől függetlenül mindenkinek segít!


A szervezet több mint 125 országban végez gazdaságfejlesztő programokat, egészségmegőrző és oktatási tevékenységeket. Mindezek mellett katasztrófahelyzetekben, háborúban is gyors segítséget nyújt.


Az ADRA Alapítvány országos hatáskörű, közhasznú szervezet, mely 1991. óta működik hazánkban, a nemzetközi ADRA humanitárius szervezet tagjaként. Céljaink és alapelveink összhangban vannak a nemzetközi szervezettel.


A szervezet célja: a hátrányos helyzetű társadalmi rétegek életminőségének javítása, esélyegyenlőségének elősegítése vallási, etnikai, faji, politikai megkülönböztetés nélkül.


Működésének területei: ifjúság és gyermekvédelem, egészségmegőrzés, prevenció, hátrányos helyzetű rétegek segélyezése és esélyegyenlőségének növelése, katasztrófa elhárítás, kórház és közösségfejlesztés.


Célcsoportja: hátrányos helyzetű nagycsaládosok, fogyatékkal élők, hátrányos helyzetű fiatalok, katasztrófa sújtott lakosság, betegséggel élők, hátrányos helyzetű kórházak és közösségek Magyarországon és a határon túl.


Hazánkban, 36 ADRA Képviselet tevékenykedik. A helyi önkéntesek és alkalmazottak a központi budapesti irodával szoros együttműködésben valósítják meg programjainkat. Tevékenységünk kiterjed a szociálisan hátrányos helyzetű, illetve a fogyatékkal élő embertársaink megsegítésére. Mindennapi életvitelük támogatása, életminőségük javítása hosszú távú programjainkban szerepel.


Az ADRA Alapítvány az elmúlt évek során több mint 400 tonna segélyt osztott szét. Megvalósított mintegy 650 programot, partnerkapcsolatba lépett közel 150 különböző szervezettel civil és állami szférában egyaránt.


A támogatóknak köszönhető, hogy a hazai céladományokból kórházfejlesztési programokat valósítottunk meg: mint például a Heim Pál Gyermekkórháznak, a Szent László Kórháznak, a Pécsi Regionális Gyermek Égési Centrumnak. Ezenkívül, a nemzetközi ADRA bevonásával több kórháznak adományoztunk korszerű kórházi ágyakat és textíliát, mint például: a Kemenesaljai Egyesített Kórháznak, a Kecskeméti Kórháznak, a Mátraházi Állami Szanatóriumnak.


Egészségnevelő programjaink részeként drog prevenciós programokat szervezünk számos partnerszervezettel és önkormányzattal összefogva. Az egészséges életmódot, mint célt népszerűsítjük különböző előadások és tanfolyamok szervezésével.


Alapítványunk speciális területe a katasztrófasújtottak megsegítése, ami hazánkban az elmúlt években elsősorban az árvízkárosultak, megsegítését jelentette. 2005 januárjában a cunami okozta pusztításokat követően az ADRA Alapítvány és a KARISZ Karitatív Szövetség együttműködésében kétszer négy tagú mentőcsoportot delegált a Sri Lanka keleti Ampara tartományba, ahol 1900 embert látott el a két orvos csoport az ADRA Sri Lanka közreműködésével.


Állandó programok: 10 megyében folyamatos segélyezés, szükség szerint ruhanemű élelmiszer, használati eszközök biztosítása a rászorult személyek és intézmények számára; közösségépítő és közösségformáló programok szervezése, melynek célja a hátrányos helyzetű fiatalok felkarolása, életesélyeinek növelése; hátrányos helyzetű kórházak műszerezettségének fejlesztése; katasztrófa sújtott lakosság gyorssegély támogatása.


További információk: [link]


Üdv. Péter

2016. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház sok esetben intézményszerűen segít az embereken, például a Karitász. Sokan őket támogatják, de vannak, akik túllépnek a kereteken, és közvetlenül segítenek. Mi egy családot segítünk a faluban, meg van egy hajléktalan, akitől szoktam Fedél Nélkülit venni,ha arra járok hetente egyszer.
2016. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én,és az egyházam is,elsősorban,az intézményes szeretetszolgálatot támogatom.

Az intézmények,rendelkeznek szakmai ismerettel,amelyek segítségével tényleges segítséget lehet nyújtani a valóban rászorulóknak.

A személyes adományokkal-különösen a pénzadományokkal-legtöbb esetben a segélyezett egészségrombolását segítjük elő.(Alkohol,drog,dohány vásárlását.)

2016. nov. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!