Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet a zsidó vallás veszte,...

Lehet a zsidó vallás veszte, hogy nem térítő és nehéz betérni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Dehigy. Vannak opciok
2016. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyenlőre elég sokan vagyunk.
2016. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem sértegetés, vagy vallás ellenesség érzülete miatt írok.


Sajnos Az Izraeliták is már elvesztették Jehova helyeslését, amikor a szövetség követét, Jézust mivel nem ismerték fel, megölték, és még el is átkozták magukat ezzel.


(Máté 27:24, 25) 24 Pilátus, amikor látta, hogy ez semmit nem használ, sőt csak felfordulás támad, vizet vett, megmosta a kezét a sokaság előtt, és ezt mondta: „Ártatlan vagyok ennek az embernek a vérétől. Magatok lássátok.” 25 Erre az egész nép így válaszolt: „Ránk szálljon a vére, és gyermekeinkre!”

2016. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Dehogy nehéz.
2016. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ettől önmagában még nem, csak ha olyan demográfiai mutatókkal párosul. Márpedig olyannal párosul.


De valószínűleg éppen ezért egyre könnyebb a betérés. Na nem az ortodoxoknál, hanem a reformzsidóknál, ott is inkább az (ultra)liberális szárnynál. De meg fogjuk érni azt is, hogy olyan térítő munkába kezdenek, mint a konkvisztádorok a gyarmatokon. :)

2016. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Életemben soha senkit sem bántottsm vallási/ faji hovatartozás miatt. Ha vki jó ember,nekem az,ha jehovista,ha fekete,ha cigány,ha zsidó, ha europoid. Mindegy. Csak értelmes,jó legyen.
2016. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

# 6


Biztos, hogy ezt választ ehhez a kérdéshez akartad írni?

Nem világos az összefüggés, ez a kérdés teljesen másról szól.

2016. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen,ide.
2016. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

#6

"nekem mindegy"


A Teremtőnek nem mindegy, mert vannak elvárásai, ami mindenkire érvényes mindenkire vonatkozik, nekünk kell alkalmazkodni.

Sajnos a vallások sokfélesége nem hogy nem egységes, és rendezett, de ellene megy Isten szándékának.

2016. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nem antiszemita kérdés vagy ilyesmi. Én kifejezetten örülök, hogy Pesten újra pörög a zsidó élet pl.. A félreértések elkerülése végett
2016. nov. 27. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!