Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jèzus Melkisè...

Ha Jèzus Melkisèrdek rendje szerinti pap, akkor lehet Isten is?

Figyelt kérdés

2016. nov. 28. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Jézus Krisztus Isten is, meg ember is. János Evangéliuma tárgyalja ezt a legrészletesebben.
2016. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Már ,hogyan lehetne Isten,amikor a Biblia tisztán érthetően leírja,hogy Istennek a fia!
2016. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Ez elég gyenge provokáció volt kérdező. Ha én apa vagyok akkor nem lehet orvos? Kb. ilyen kaliberű a kérdés.
2016. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5%
Jézus semmilyen oknál fogva nem egyenlő a Teremtő Istennel, ha főpapi tisztséget kapott, ha nem.
2016. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Jézus természetesen Isten, ráadásul Ő a teremtő. Ezredik ilyen vita, gondoltam én is beírok:) Hozzátenném, nem a Tanúkat szeretném meggyőzni, vagy bárkivel vitatkozni, csak elmélkedek.


Lássuk:

Róma

9,5 A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, [Luk. 3,23.] a ki mindeneknek felette örökké áldandó [Ján. 1,1. Zsid. 1,8.9.] Isten. Ámen.


János

1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

...

1,14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Jézus a Teremtő:


János

1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


1,2 Ez kezdetben az Istennél vala.


1,3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


Zsidó

1,1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen [4 Móz. 12,6.7.] szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,


1,2 A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette, [Ján. 1,1.3. Kol. 1,16.]


1,3 A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának [2 Kor. 4,4.] képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, a ki minket bűneinktől megtisztítván, [Ján. 1,29.] üle a Felségnek jobbjára a [Márk. 16,19. Fil. 2,9.11.] magasságban,


1 Tim 3,16 És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben (...)


Filippi

2,5 Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,


2,6 A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

2016. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Hm. Én szülő vagyok. Mellette van szakmám is. Akkor a kettő üti egymást?
2016. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Több válaszolóval is egyetértek,a kettő nem zárja ki egymást,sőt,ha jobban belegondolunk,még alá is támasztja egyik a másikat.
2016. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

Jézus a királyi és a Főpapi kinevezését az Atyjától kapta, nem saját magától.

S ezer évre, nem tovább.

2016. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Ugye nem baj, hogy mi inkább a Bibliának hiszünk és nem az őrtorony szubjektív tanításának?
2016. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Úgy tűnik nem ezer évre kapta


Zsidó

5,6 Miképen másutt is mondja: [Zsolt. 110,4.] Te örökké való pap vagy, Melkisédek rendje szerint.


Zsolt

110,4 Megesküdt az Úr és meg nem másítja: Pap vagy te örökké [Zsid. 5,6.6,20.7,17.] Melkhisedek rendje szerint.

2016. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!