Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek fontos, hogy...

Szerintetek fontos, hogy valaki tudatosan válasszon magának vallást?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem igen. A szüleim nem kereszteltek meg, így felnőttként csatlakozhatok valamelyik egyházhoz. Ti milyen szempontokat vennétek figyelembe a választásnál?

2016. dec. 6. 01:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

Klasszikus.

Az ember mindig tartozni akar valahová, ahol elfogadják, megértik, biztonságban érezheti magát. Sokan csak emiatt ragaszkodnak a valláshoz, egyébként mindenki tudja, hogy ez már a huszonegyedikszázad, és nem létezik Isten, csak hit. Akinek jól esik...

2016. dec. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

A keresztény megbocsát másoknak, és neki is megbocsátják bűneiket, de inkább el sem követ bűnt, nehogy a pokolba kerüljön. Isten közelségét keresi. Gyakorlatilag egy Zsidóság 2.0, mivel a Keresztény ember mindenkivel testvérként bánik, a zsidók pedig inkább egymás között korrektek. Elvileg. Természetesen sok zsidó is jó kersztény, míg sok keresztény is rossz zsidó.


Az Iszlám, a zsidó és a keresztény mind ugyanannak a hitnek a változatai. A mohamedán úgy gondolja hogy a kersztény és zsidó hit az eredeti őshit, azaz az ő hitének egy-egy változata, melyet ő, a mohamedán, őrzött meg eredeti formájában. Bűnök erőszakos bűntetése és a nők alsóbbrendűként kezelése teszi kevésbé szimpatikussá, de vannak jó gondolataik is.

Pokol és menny náluk is létezik.


A Buddhizmusban inkább Istenállapot van Isten helyett, pokol van, de menny nincs, viszont erkölcsileg kiváló, nyugodt, másokat tisztelő életmóddal elérhető egy földi mennyország-szerű állapot. A végső cél itt a Nirvana, azaz a teljes megsemmisülés, illetve a létezés megszűnése, amit szent élettel lehet elérni.


A Hinduizmus nagyon bonyolult, van teremtő erő, teremtő Isten, ujjászületés (Buddhizmusban is), miszerint ha rossz vagy csiga leszel következő életedben, ha pedig jó, akkor pl. gazdag. Több ezer istenük van, nagyjából mindenre egy, nagyon színes és kicsit kaotikus.


A japán Sintoizmus inkább a minden folyamatos változásának a csodálása és tisztelgés a világ folyama előtt a harmónia, kifinomultság és művészetek által, sajnos többet nem tudok róla.


A régi egyiptomi hit szerint pedig minden egy csoda, az egész világ minden lakója része EGY hatalmas, őrült családnak, ahol meg-meghalnak, fel-feltámadnak, jönnek mennek hülyéskednek, kedveskednek, cselezgetnek, de mindezt sportszerű, fair, és tiszteletteljes módon. Úgy vélik ha valaki meghal, lemérik a szívét egy mérlegen, melynek egyik lemezén a halott szíve van, a másikon pedig egy toll. A szív, ha nehezebb mint a toll (az elkövetett bűnök, szemétségek teszik nehézzé), akkor az illetőt földöntúli dögök pici darabokra tépik, és teljesen megszűnik létezni. Ha nem ez a helyzet, tovább él.


A zsidók hite állítólag abból az időből ered amikor kiszabadultak az egyiptomi rabszolgaságból, kb 8000 évvel ezelőtt. A Biblia első 4 könyve a Tóra, azaz a zsidó biblia. A legnagyobb különbség hogy nem ismerik el Jézust Isten fia ként (elvileg). Beskatulyázni ugyanúgy nem lehet egyik csoportot sem mint ammenyire engem vagy téged lehetne.

Gondolom valamiben hiszel, különben nem lenne kérdés hogy miben higgy, hanem egyszerűen nem hinnél.


A lényeg, hogy minden valahogy összefügg, légy rendes másokhoz, nézd el ha hibáznak, tanulj, ha te hibázol, figyelj oda másokra, fogadd be minden hit és nép szépségeit, és figyeld meg hova vezet az utad, és ki tudja, talán még össze is futsz azzal aki kitalálta a fingot vagy a vizet !

2016. dec. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Még kihagytad a sátánizmust.

Miért pontoztál le? A véleményemet írtam le... btw az ateizmus szintén egy érdekes, sőt, sokkal érdekesebb világnézet, mint a világ összes vallása összesen. Olvassatok Sartret, vagy Camust.

Halika.

2016. dec. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Én először megtértem (csak úgy, hirtelen) és Isten vezetett el a gyülekezetembe, nem én választottam. És ez így jó.
2016. dec. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem. Illetve persze hogy fontos, hogy az ember megválaszthassa, ha akarja, de igazából ahogy első is írta, ez egyben egy kulturális közösség is, országtól függően pedig gyakorlatilag új identitást választanál magadnak egy nem megszokott vallással.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy egy jó keresztény, egy jó muszlim vagy egy jó hindu között csak annyi a különbség a gyakorlatban, hogy mások a rituálék. Te értelemszerűen a keresztény kultúrkört ismered, az már a személyiséged része és kicsi az esély arra, hogy konfuciánus legyél. Keresztény felekezetben gondolkodsz, nem igaz?


Egyébként ha a szüleid meg is kereszteltek volna, annak se lenne nagy jelentősége, ma már könnyedén válthatsz vallást.

2016. dec. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem fontos, hogy az ember ne ússzon együtt a döglött halakkal, ha él. Vagyis fontos a tudatosság. De ha az ember választja a vallását, az csak félsiker: döntött valami mellett, valami alapján. Az is fontos azonban, hogy mielőtt az ember vallást választ, szembesüljön a Feltámadott Krisztussal, mert nem mi választjuk Őt, hanem Ő választ minket. Minden más eset mellényúlás.
2016. dec. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

mér szeretnél valamilyen vallás tagja lenni?

hidd el nem rossz dolog ha a saját kezedbe veszed az életed és döntéseid

a vele járó felelősséget is, bugyuta dolog ha valami jó történik veled akkor isten kegyes, ha meg rossz isten útjai kifürkészhetetlenek, vagy az csak a gonosz műve sablonnal elintézni


ne vallást válasz hanem próbálj gerinces emberként élni ezt egyetlen vallás sem adja meg és nem is helyettesítheti

2016. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Mt 22:34-39

Amikor a farizeusok meghallották, hogy a szadduceusokat elhallgattatta, összegyűltek. Egyikük pedig, egy törvénytudó, kísérteni akarta őt, és megkérdezte tőle: Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben? Jézus így válaszolt: „Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.” Ez az első és a nagy parancsolat. A második hasonló ehhez: „Szeresd felebarátodat, mint magadat.”


1Jn 4:20

Ha valaki azt mondja: „Szeretem Istent”, a testvérét viszont gyűlöli, az hazug, mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát.


Jn 13:34-35

Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! 35Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást.

2016. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szemléletet kell tudatosan választani. Ha ez egy egyház, akkor már van bizonyos mértékű prekoncepció. Akkor már volt egy nyomós ok, amiért innen választasz és nem máshonnan.
2016. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy látom, a többség szerint tök mindegy melyik keresztény egyházhoz csatlakozom.

Ehhez képest elég szép szóváltások, sárdobálás szokott itt lenni a különböző felekezetek között, bagatell vallási kérdésekben is.

Azt hiszem el kezdem olvasni a Bibliát, és majd meglátom.

2016. dec. 6. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!